Міністерство освіти та науки надало інформацію про серію нововведень, які очікують учнів перших класів українських шкіл, а також їхніх батьків і вчителів, починаючи з 1 вересня 2024 року.
Що зміниться для початкової школи в Україні з 1 вересня 2024 року
Відповідно до урядових джерел, з 1 вересня 2024 року максимальна кількість учнів у початкових класах державних та комунальних шкіл загальної середньої освіти буде обмежена до 24 осіб. Ця норма закріплена у законі України “Про повну загальну середню освіту”. Зазначається, що це обмеження стосується всіх перших класів, навчання в яких відбуватиметься у традиційному або комбінованому (змішаному) форматі, який поєднує очні та дистанційні заняття з певною регулярністю.
Мета цих змін — полегшити взаємодію між вчителями та учнями, зробити навчальний процес більш ефективним. Експерти вважають, що менша кількість учнів у класі дозволить вчителям приділити більше уваги кожному учневі та покращити комунікацію з ними. Однак для інших класів максимальна кількість учнів залишиться на рівні 30 осіб.
Також вказується, що під час дії воєнного стану максимальна кількість учнів у класах, які навчаються дистанційно, може перевищувати 24 особи для перших класів та 30 для інших. У Міністерстві освіти й науки пояснили, що поділ класів на групи для вивчення окремих предметів здійснюється залежно від кількості учнів, яка визначена відповідним наказом Міністерства. Наприклад, для вивчення української мови у класі повинно бути понад 27 учнів, тому клас з 24 учнями не буде поділятися на групи для цього предмета (за винятком закладів, де навчають болгарською, кримськотатарською, польською, словацькою, румунською та угорською мовами).
Розрахунок освітньої субвенції: що потрібно знати
Міністерство освіти підкреслило, що освітню субвенцію для оплати зарплати вчителям розраховують на основі реальної кількості учнів у всіх типах навчальних закладів станом на 1 жовтня попереднього року. Зміни в наповненості класів початкової школи, хоча вони впроваджуються з 2024/2025 навчальним роком, вже врахувались у розрахунках на 2024 рік. Однак Міносвіти розгляне можливість коригування формули розподілу субвенції у наступних бюджетних періодах, щоб врахувати ці зміни.
Раніше стало відомо, що з 2027 року стартує нова етапна реформа старшої школи, що входить до складу загальної реформи “Нової української школи”.
+ Немає коментарів
Додайте свій