У цьому навчальному році всі аспіранти та магістранти, незалежно від обраної спеціальності та форми навчання, зобов’язані пройти єдиний вступний іспит, який відбудеться національним рівнем. Це стосується як абітурієнтів, які планують отримати бюджетне фінансування, так і тих, хто розглядає варіант навчання на контракті.
Правила вступу до аспірантури в Україні у 2024 році: нові вимоги та умови
У 2024 році кандидати, які мають результати єдиного вступного іспиту за 2024 або 2023 роки, можуть брати участь у вступних іспитах для аспірантури в тому навчальному закладі або науковій установі, де вони планують здобути ступінь доктора філософії або доктора мистецтва.
Україна не прийматиме сертифікати тестів TOEFL, IELTS, Cambridge English, TestDaF, DELF або DALF як альтернативу результатам єдиного вступного іспиту для аспірантури. Кандидатам на докторські ступені необхідно буде надати результати саме цього іспиту.
Також, згідно з правилами приймання, кандидатам, які вступають на докторські ступені аспірантури з інших галузей, ніж та, що зазначена у їхньому магістерському дипломі, можуть бути встановлені додаткові вступні випробування.
Вступний іспит складається з двох частин, що робить його єдиним комплексним оцінюванням.
Абітурієнти повинні скласти іспит з іноземної мови з можливістю вибору між англійською, німецькою, французькою або іспанською. Додатково вони мають скласти Тест загальноосвітніх компетентностей (ТЗНК). Повне обстеження, яке називається EVI, займе приблизно 120 хвилин. З цього часу близько 45 хвилин має бути відведено на виконання завдань з іноземної мови, а решта 75 хвилин — на перевірку загальноосвітньої компетентності.
Під час тестування учасники матимуть свободу самостійно розподіляти свій час у межах заданого 120-хвилинного періоду.
Під час вступу абітурієнти можуть набрати максимум 33 бали за тест загальноосвітньої компетентності та максимум 30 балів за тест з іноземної мови. Потім ці результати тестів перетворюються на шкалу 100–200 балів для визначення відповідності вимогам у вступній кампанії.
Який мінімальний тестовий та рейтинговий бал
Майбутні аспіранти повинні скласти Eva та набрати щонайменше 130 оцінювальних балів на тесті з іноземної мови. Таким чином, для проходження тесту з іноземної мови вам необхідно надати не менше 9 правильних відповідей, тобто 9 тестових балів.
В рамках загального тесту на академічні здібності учасники іспиту повинні подолати поріг “склав / не склав”, який в цьому році становить 5 тестових балів, що складе 100 оцінних балів. Тільки наявність сертифіката з відповідним балом дає право складати вступні іспити вже до вищого навчального або наукового закладу.
Слід зазначити, що реєстрація на іспит тривала з 7 по 29 квітня. Заявники, які з поважних причин не змогли зареєструватися протягом основного періоду реєстрації, можуть зареєструватися протягом додаткового періоду реєстрації. Він триватиме з 17 по 21 жовтня.
Які документи необхідні для реєстрації
- Форма заявки;
- Посвідчення особи;
- Облікова картка платника податків;
- Фотокартка для документів;
- Свідоцтво, видане за місцем навчання, про завершення навчання, запланованого на рік вступу;
- Документи про ступінь вищої освіти (освітній рівень);
- Медичні висновки у вигляді первинного звітного документа 086-3 / о (при необхідності підготовки особливих (нештатних) умов для проходження ІЕУ).
- Даний комплект необхідно надати безпосередньо або відправити на електронну адресу приймальної комісії університету.
Приймальна комісія проводить реєстрацію, залежно від особистої присутності абітурієнта або дистанційно. У цьому випадку абітурієнт повинен поставити cap (кваліфікований електронний підпис) на заяві.
Після оформлення документів у Приймальній комісії, у разі особистої реєстрації, абітурієнт повинен отримати екзаменаційний бланк.
У разі віддаленої реєстрації абітурієнт отримає заскановану копію тестової роботи на адресу електронної пошти. Заповнений екзаменаційний лист буде зберігатися в приймальній комісії.
Кандидати повинні отримати бланк тесту як мінімум за 2 тижні до початку вступних іспитів.
Після успішної реєстрації до 17.06 учасники основної екзаменаційної сесії отримають запрошення — перепустку на інформаційну сторінку, де будуть вказані дата, час і місце проведення тесту.
Раніше було опубліковано матеріал, що з початку червня розпочалася вступна кампанія для молоді з окупованих територій до українських вищих навчальних закладів.
+ Немає коментарів
Додайте свій