Українські школярі обиратимуть майбутню професію з 9-го класу: старт реформи старшої школи

З 2027 року українські школярі навчатимуться 12 років, а після 9 класу переходитимуть до профільної старшої школи, де здобуватимуть освіту за обраною спеціальністю. Про це розповів міністр освіти та науки України Оксен Лісовий на презентації реформи.

Якою буде нова старша школа

Відповідно до реформи, учні 10-12 класів навчатимуться у профільних ліцеях, які будуть відокремлені від учнів молодших класів. Учні матимуть можливість самостійно обирати предмети, поглиблені курси та модулі, що відповідають майбутній спеціалізації у вищих навчальних закладах.

Планується, що перехід на нову систему розпочнеться у 2026 році в рамках пілотного проєкту, а з 2027 року нова старша школа буде впроваджена по всій країні. Міністр зазначив, що навіть в умовах військових дій реформа буде реалізована, адже вона стосується свободи вибору, за яку воюють українці.

Вибір для 9-класників

Міністр підкреслив, що нова система навчання вимагатиме від учнів 9 класу робити важливий вибір між академічним ліцеєм або професійним коледжем. Це буде важливий момент, коли школярі разом з батьками оцінюватимуть свої здібності та інтереси для подальшого навчання.

Лісовий зауважив, що багато дітей сьогодні продовжують навчання у старшій школі за інерцією, не замислюючись над вибором, але тепер залишатися у школі без прийняття усвідомленого рішення буде неможливо.

Підготовка реформи та зміни в освіті

Лісовий нагадав, що реформа старшої школи була запланована ще до пандемії та повномасштабного вторгнення росії. Однак тепер вона набуває ще більшого значення у контексті боротьби України за свободу, відповідальність та індивідуальність.

Міністр зазначив, що нова старша школа стосується не лише нових підходів в освіті, але й свободи вибору, особистої відповідальності та ініціативи.

Реформа передбачає суттєві зміни у змісті навчальних програм та організації освітнього процесу. Мережа закладів освіти також буде переглянута. Про конкретні зміни стане відомо після серії освітніх дискусій, які відбудуться у різних містах України.

Додаткові можливості для студентів

Окрім змін у середній освіті, у 2024 році держава продовжує підтримувати студентів соціальними стипендіями. Виплати отримують бакалаври та магістри, які навчаються на денній або індивідуальній формі за держзамовленням. Також українські студенти можуть отримати державні гранти на здобуття вищої освіти в межах експериментального проєкту, який триватиме два роки.

Раніше в Україні презентували новий освітній застосунок для модернізації шкільного процесу.

+ Немає коментарів

Додайте свій