Президент анонсував розширення офлайн-навчання для дітей цієї осені

Президент України Володимир Зеленський оголосив, що з цієї осені більше дітей зможуть навчатися в школах офлайн. У своєму відеозверненні від 1 серпня він зазначив, що мета — забезпечити дітям нормальне шкільне життя, наскільки це можливо в умовах війни, і що в цій сфері готуються нові кадрові та інші рішення.

Інфраструктурні рішення для безпеки

Новий план «Школа офлайн», анонсований Міністерством освіти і науки, включає значні інфраструктурні зміни. Для побудови укриттів у прифронтових областях державою виділено 2,5 млрд грн, і вже 57 проєктів отримали фінансування. Однак потреба у укриттях залишається великою — необхідно побудувати ще 165 укриттів у восьми областях в горячих точках. Там, де з технічних причин неможливо створити укриття, громади закуповуватимуть автобуси для підвозу дітей до безпечних навчальних місць, на що вже виділено 1 млрд грн. Крім того, для учнів і вчителів, які не можуть повернутися до очного навчання, будуть надані технічні засоби, необхідність у яких визначатиметься на початку навчального року.

Підходи до навчання на тимчасово окупованих територіях та за кордоном

Діти, що змінили місце проживання через війну, зможуть навчатися у школах за новим місцем перебування. Якщо місцева школа не має укриття або вільних місць, буде можливість продовжити навчання дистанційно у рідній школі. Окрім того, Міністерство освіти перегляне мережу дистанційних шкіл, щоб врахувати потреби учнів і забезпечити комфортні умови навчання.

Для дітей на тимчасово окупованих територіях вводяться нові формати навчання, включаючи індивідуальні плани навчання або продовження навчання дистанційно. Для дітей, що навчаються за кордоном, буде впроваджено українознавчий компонент — скорочену освітню програму з української мови, літератури, історії та інших предметів, що дозволить зменшити навчальне навантаження і враховувати предмети з іноземних шкіл.

Цей новий підхід має на меті покращити умови навчання в умовах війни та забезпечити більш широкі можливості для дітей по всій Україні.

Раніше аудитори перевірять доступність освіти для українців за кордоном.

+ Немає коментарів

Додайте свій