Аудитори України, Польщі, Чехії та Словаччини розпочали перевірку доступності освіти для українських школярів, які через війну опинилися за кордоном. З початку повномасштабного напад росії понад 2 мільйони дітей виїхали з країни. У 2022-2023 навчальному році близько 800 тисяч дітей долучилися у шкільну систему країн ЄС, а 400 тисяч продовжували навчання в українських школах дистанційно.
Стратегічна важливість збереження зв’язку з Україною
Голова Рахункової палати Ольга Піщанська наголосила на важливості збереження зв’язку родин з Україною. Українські діти повинні мати доступ до якісної освіти, щоб підтримувати свою національну ідентичність та зберігати зв’язок з рідною країною. Аудит має виявити, скільки дітей мають доступ до освіти за кордоном та з якими труднощами вони стикаються.
Спільні контрольні заходи з боку країн
Польща вже проводила аудит умов навчання для дітей-іноземців у своїх школах, де виявили проблеми з обліком дітей, які не навчаються. Наразі аудитори Польщі, Чехії та Словаччини разом з українськими колегами досліджують доступ до освіти для українських дітей у своїх країнах.
Рахункова палата України оцінюватиме дії Міністерства освіти щодо забезпечення можливості навчання онлайн та готовність української освітньої системи до повернення дітей на батьківщину. Аудит допоможе забезпечити доступ до якісної освіти та збереження зв’язку з Україною, що є ключовим для майбутнього відновлення країни.
Раніше стало відомо, що Польща очікує збільшення кількості українських учнів у школах.
+ Немає коментарів
Додайте свій