Дмитро Завгородній, заступник міністра освіти та науки України, в інтервʼю для журналу “Нова українська школа”, заявив про намір Міносвіти збільшити до 45% частку випускників дев’ятих класів, які обирають професійне навчання. Він підкреслив, що ця ціль є амбітною і буде досягатися поетапно.
Міносвіти планує реформувати професійно-технічну освіту для забезпечення потреб ринку праці
Завгородній відзначив, що наразі лише 35% випускників дев’ятих класів обирають заклади професійно-технічної освіти, хоча потреба у кваліфікованих фахівцях на ринку праці значно вища. Міністерство освіти планує зробити коледжі більш популярними, покращуючи їхню якість і привабливість для учнів.
Завгородній підтвердив, що кількість місць у ліцеях та коледжах буде перевищувати передбачену кількість вступників. Студенти матимуть можливість вибрати заклад за власним бажанням, але популярні ліцеї та коледжі у великих містах будуть проводити конкурсний відбір. Вибір кандидатів буде базуватися на результати Державної підсумкової атестації після дев’ятого класу, надаючи перевагу тим, хто показав найвищі досягнення.
Розвиток професійної освіти в Україні
Заступник міністра Завгородній зазначив, що на ринку праці дефіцит професіоналів з профтехосвітою є актуальним. Він підкреслив, що люди з кваліфікацією зварювальника чи тракториста мають великі шанси на знайомство з роботою. Також він наголосив на тому, що Міністерство освіти України не ставить перед студентами ніяких перешкод щодо вступу до вищих навчальних закладів, проте підкреслив важливість створення попиту на професійну освіту.
Завгородній нагадав, що згідно з Конституцією України всі учні після 9 класу мають обрати між професійним або академічним напрямом.
Раніше повідомлялося, що чоловіки активно користуються можливістю навчання в закладах вищої освіти (ЗВО), щоб уникнути мобілізації. У 2023 році їх частка серед студентів-першокурсників платної форми навчання зросла до 70%, а середній вік студентів піднявся до 27 років. Особливу увагу привертає група студентів віком 30+ та 40+. Ймовірною причиною цього є те, що статус студента гарантує відстрочку від військової мобілізації у період воєнного стану, хоча вартість року навчання в ЗВО в середньому зросла до 23,7 тис. гривень.
Раніше Михайло Винницький, заступник міністра освіти та науки України розкрив нову концепцію базового військового вишкілу (БЗВП) для студентів вишів, яка передбачає комбінацію аудиторної та полігонної частин.
+ Немає коментарів
Додайте свій