В Україні створили шкалу, яка порівнює системи оцінювання різних країн з українською 12-бальною системою. Ця шкала сприятиме учням, з посиланням на МОН.
Зазначають, що учні можуть перезараховувати оцінки з предметів, спільних для обох країн. Інші предмети, що стосуються українознавчого компонента, вони можуть вивчати за модифікованими (скороченими) програмами та проходити оцінювання дистанційно. Раніше учні мали можливість перезараховувати оцінки, але школи не мали чітких рекомендацій щодо їх переведення.
Як функціонуватиме нова система
Наприклад, якщо учень чи учениця отримав/отримала оцінку “dobry” з математики в Польщі, то згідно з новою таблицею, цей результат можна перевести на українську оцінку “8” з математики або алгебри/геометрії.
У разі, якщо системи оцінювання суттєво відрізняються, МОН рекомендує виставляти оцінку на користь учня. Наприклад, якщо учень чи учениця отримав/отримала в Німеччині оцінку “1” (дуже добре), що відповідає високому рівню в Україні, можна виставити найвищу оцінку — “12”.
До таблиці включено такі країни: Словаччина, Болгарія, Литва, Бельгія, Фінляндія, Туреччина, Естонія, Ізраїль, Ірландія, Іспанія, США, Латвія, Швеція, Австрія, Швейцарія, Румунія, Норвегія, Канада, Німеччина, Польща, Чехія, Італія, Велика Британія, Нідерланди, Угорщина та Франція. Оцінки, отримані в інших країнах, потрібно переводити за загальною таблицею.
Учні, які одночасно навчаються в школі за кордоном та в українському закладі освіти, можуть скласти річне оцінювання перед початком наступного навчального року з перезарахуванням результатів навчання за кордоном.
Таблиці зі співвідношенням моделей оцінювання різних країн доступні за посиланням.
Новий навчальний рік в Україні та за кордоном
В Україні триває приймання заяв на вступ до першого класу. Батькам, які ще не подали заяву, варто поспішити, оскільки в деяких регіонах залишилось лише кілька днів для цього. Відповідно до нових правил, з 1 вересня 2024 року кількість учнів у перших класах не повинна перевищувати 24 дитини.
Щодо навчання за кордоном, у Німеччині вводять українську мову як другу іноземну, що полегшить українським дітям складання випускного іспиту. У Польщі схвалили зміни до спеціального закону про тимчасовий захист українців. Одне з нововведень передбачає виконання шкільного обов’язку як умову для виплат на дітей.
Нещодавно виходила новина, що Міністерство освіти та науки надало інформацію про серію нововведень, які очікують учнів перших класів українських шкіл, а також їхніх батьків і вчителів, починаючи з 1 вересня 2024 року.
+ Немає коментарів
Додайте свій