Спрямування субвенції на Нову українську школу: деталі програми

Розмір субвенції у 2024 році складає 1,5 мільярда гривень, що на 30 мільйонів більше, ніж торік. МОН планує витратити ці кошти на реформу освіти, зокрема на модернізацію шкіл, підвищення зарплат вчителям, інфраструктурні покращення та ініціативи з підтримки освітніх закладів по всій країні.

Як використовується субвенція на Нову українську школу у 2024 році

У 2024 році з державної субвенції у розмірі 1,5 млрд грн на Нову українську школу буде спрямовано:

  1. 1,22 млрд грн на закупівлю засобів навчання, обладнання та комп’ютерного обладнання для кабінетів фізики, хімії, біології, географії та природничих наук для 7 класів НУШ;
  2. 102,54 млн грн на обладнання, комп’ютери, мультимедіа та меблі для 8 пілотних класів НУШ;
  3. 69,24 млн грн на навчальну та навчально-методичну літературу для 8 пілотних класів.

Підвищення кваліфікації вчителів та тренерів-педагогів

Додатково 100 млн грн планується витратити на підвищення кваліфікації педагогічних кадрів. Очікується, що ці кошти допоможуть покращити матеріально-технічну базу шкіл, забезпечити учнів сучасними засобами навчання та підвищити кваліфікацію вчителів НУШ.

Для отримання субвенції необхідно співфінансування з місцевого бюджету, денна форма навчання, наявність укриття та пріоритет для шкіл з пошкодженим майном. Комісія МОН буде аналізувати інформацію через систему АІКОМ для розподілу коштів між обласними та місцевими бюджетами після ухвалення рішення Кабінетом Міністрів України.

Міністерство освіти й науки України створить комісію для розподілу субвенції. Ця комісія збиратиме та аналізуватиме інформацію через систему АІКОМ з урахуванням критеріїв та потреб закладів освіти в обладнанні, меблях та іншому необхідному. На основі цих даних МОН буде подавати пропозиції уряду щодо розподілу субвенції між обласними бюджетами та бюджетом міста Києва. Після ухвалення рішення Кабінетом Міністрів України обласні та міські державні адміністрації розподілять кошти між обласними та місцевими бюджетами.

Останній випуск оновленої Типової освітньої програми для учнів 5-6 класів шкіл викликав значний інтерес, породив питання та дискусії щодо його унікальності. 

+ Немає коментарів

Додайте свій