Шкільна реформа в старшій школі: чи зможуть школярі самостійно вибирати предмети

В Україні у 2027 році розпочнуться реформи, які торкнуться середньої професійної освіти. Але з наступного року буде запущений відповідний пілотний проєкт. Заступник міністра освіти й науки України Андрій Сташків розповів, чи зміниться кількість предметів у ВНЗ і чи зможуть учні обирати їх щороку.

Особливості навчання кожен заклад обирає самостійно

Сташків пояснив, що кількість предметів, які можуть бути обрані, залежить від конкретного навчального закладу та профілю, за яким навчається студент. Якщо говорити в цілому про стандарти, які існують в 10 класі, то це 33% від загальної кількості, яку можна вибрати, а в 12 класі це вже 66% від загальної кількості годин.

За його словами, студенти можуть вибирати профіль під час навчання, наприклад, в академічному ліцеї, і предмети щороку. Так, якщо учень захоче продовжити вивчення англійської мови, то учень зможе вибрати їх профіль у навіть у 12 класі.

У Міністерстві освіти та науки також зазначили, що до вересня 2024  року в Україні має бути затверджений план формування мережі навчальних закладів. Враховується близькість навчального закладу до місця проживання учня.

Як будуть вчитися старшокласники

В рамках реформи старшокласники повинні будуть вчитися окремо від інших учнів. Про це повідомив голова Генеральної дирекції шкільної освіти України Ігор Хворостяний під час форуму “Реформа вищої професійної середньої освіти”. Він зазначив, що наявність в початкових класах академічних ліцеїв не призведе до досягнення поставлених цілей. Однак, за словами чиновників, чинне законодавство передбачає таку систему навчання.

Ігор Хворостяний підкреслив, що Міністерство освіти та науки зараз працює над поправками до документа. За його словами, починаючи з 2024 року в територіальній громаді має бути сформований проєкт мережі академічних ліцеїв. Тобто вони визначають і виділяють навчальні заклади, в яких навчаються учні 10-12 класів. Перші 8 регіонів майже завершили цей процес.

Раніше публікували, що з 2027 року стартує нова етапна реформа старшої школи, що входить до складу загальної реформи “Нової української школи”.

+ Немає коментарів

Додайте свій