У 2024 році вже 10 тисяч українців отримали ваучери на безплатне навчання за державний кошт, щоб здобути нову професію або підвищити свій професійний рівень. Це ініціатива, яка допомагає їм стати більш конкурентоспроможними на ринку праці. Держава виділила 75 мільйонів гривень на фінансування їхньої освіти. Про це повідомила Перша віцепрем’єр-міністр України та Міністр економіки Юлія Свириденко.
У попередньому році понад 18 тисяч українців скористалися можливістю отримати ваучери на навчання, загальна сума фінансування програми становила 252 мільйони гривень. У 2023 році особливою популярність мали ваучери на навчання у напрямках, таких як психологія, соціальна робота, освіта, медицина, будівництво та цивільна інженерія, кулінарія та водійські навички.
Можливості та умови використання ваучера на безплатне навчання в Україні
Ваучер можна використати для навчання в 124 різних професіях і спеціальностях, що охоплюють різні галузі, такі як ІТ-технології, будівництво, транспорт, освіта, медицина, сільське господарство, соціальне обслуговування та інші.
Вибір професії, закладу освіти та форми навчання (денної, заочної або дистанційної) залишається на осуд людини. Навчання проводиться в закладах професійної, фахової передвищої та вищої освіти, а також на підприємствах та установах з ліцензією на освітню діяльність.
Отримавши ваучер, людина має право пройти навчання безплатно в обраному закладі освіти або у роботодавця, який має дозвіл на проведення такої освіти.
Максимальна сума ваучера становить 30 280 гривень. У випадку, якщо вартість навчання перевищує цю суму, різницю може доплатити роботодавець або сама людина.
Як отримати ваучер на безплатне навчання: кроки та умови
Отримати ваучер можуть певні категорії громадян, які мають професійну або вищу освіту, не є зареєстрованими безробітними та не пройшли навчання за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття протягом останніх 3 років. Це включає:
- особи віком старше 45 років (до досягнення пенсійного віку);
- ветерани та учасники бойових дій;
- внутрішньо переміщені особи працездатного віку;
- особи з інвалідністю;
- люди, які отримали поранення внаслідок військової агресії або перебували в полоні.
Для отримання ваучера потрібно:
- Вибрати професію та навчальний заклад.
- Подати заявку онлайн на вебсайті Державної служби зайнятості або особисто звернутися до центру зайнятості з необхідними документами (паспорт, ІПН, трудова книжка, документи про освіту).
- Протягом 90 днів після отримання ваучера у центрі зайнятості укласти договір про навчання з обраним навчальним закладом.
Ця програма є частиною ініціативи “Робота без бар’єрів”, яка реалізується Міністерством економіки України.
Раніше експерти з “Юридичного порадника ВПО” роз’яснили, які пільги на освіту та відпочинок надаються дітям-переселенцям.
+ Немає коментарів
Додайте свій