Новий закон про реформу дошкільної освіти — які оновлення чекають малюків

У другому читанні Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що відкриває дорогу для глобальної реформи дошкільної освіти. Про це повідомили народні депутати Ірина Геращенко від “Євросолідарності” та Володимир Воронов від “Слуги Народу”.

Значення дошкільної освіти як основи для гармонійного розвитку дитини

Проблема полягає в тому, що дошкільна освіта є основною складовою у системі постійної освіти, що створює базу для подальшого розвитку дитини протягом її життя. Цей етап має відповідати потребам дитини, сприяти її повному розвитку з самого народження, формувати ціннісне ставлення до себе та навколишнього світу, а також сприяти соціалізації та творчому самовираженню.

Шлях до якісної та доступної дошкільної освіти

Реформа освітньої системи України знаходиться на активному етапі. У зв’язку з цим народні депутати розглянули та підтримали проект закону №8030 про дошкільну освіту із загальною підтримкою в 299 голосів. Основна мета цього законопроєкту полягає в створенні сприятливих умов для розвитку якісної та доступної дошкільної освіти та вирішенні інтересів всіх учасників освітнього процесу.

Законопроєкт №8030 про дошкільну освіту був зареєстрований у Верховній Раді 13 вересня 2022 року. Ініціаторами цього законопроєкту виступила група народних депутатів під керівництвом Володимира Воронова, голови підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти комітету парламенту з освіти, науки та інновацій. Комітет з освіти, науки та інновацій під керівництвом Сергія Бабака був відповідальним за розгляд даного питання.

У своєму виступі Воронов підкреслив необхідність реформи дошкільної освіти в Україні та виклав основні пропозиції законопроекту. Він виразив впевненість, що всі учасники освітнього процесу, як педагоги, так і батьки, відчули позитивні зміни, запропоновані у цьому документі.

Які рішення прийнято

У законопроєкті ставиться за мету революційне оновлення сфери дошкільної освіти, зокрема:

  1. Встановлення нових принципів державної політики у цій сфері.
  2. Розширення можливостей для всіх дітей отримати якісну дошкільну освіту, зокрема для дітей з особливими освітніми потребами та внутрішньо переміщених родин.
  3. Впровадження демократизації та дерегуляції у системі освіти.
  4. Нові підходи до трудових відносин та гарантії для педагогічних працівників.
  5. Створення системи економічних гарантій для розвитку дошкільних закладів.
  6. Урахування потенціалу приватної освіти та створення мотивації для інвестування в освіту.
  7. Забезпечення безпечного освітнього середовища.

Цей законопроєкт також передбачає нові форми дошкільних закладів та здобуття освіти, встановлення базових етапів розвитку дитини із врахуванням віку, а також ряд заходів для забезпечення якості та доступності дошкільної освіти. Однак, деякі експерти висловлюють обурення щодо можливих негативних наслідків, таких як надання медичних послуг без ліцензування та загрози прозорості приватного сектору в цій сфері.

Раніше експерти з “Юридичного порадника ВПО” роз’яснили, які пільги на освіту та відпочинок надаються дітям-переселенцям. 

+ Немає коментарів

Додайте свій