МОН готує плани повернення дітей до очного навчання: всі деталі

МОН України прагне повернути якомога більше дітей до очного навчання, де це дозволяє безпекова ситуація. Для тих, хто не може навчатися очно (на ТОТ та за кордоном), буде впроваджена якісна дистанційна освіта.

МОН впроваджує нові ініціативи для повернення дітей до очного навчання

Це один з інструментів комплексної політики «Школа офлайн». Зараз Міністерство освіти і науки активно вдосконалює цей процес, проводячи зустрічі з обласними військовими адміністраціями та збираючи пропозиції від регіонів. Лише після цього будуть внесені зміни до проєкту і його затвердження. Спільно зі Службою зайнятості України, відомство працює над підтримкою вчителів, створюючи кадровий резерв для деокупованих територій, єдиний портал вакансій та плануючи індивідуальний супровід кар’єрними консультантами. Також ведеться робота над будівництвом укриттів у школах і забезпеченням навчальних закладів автобусами.

Ключові моменти нововведення

Наказ №850 є частиною комплексної політики “Школа офлайн”, спрямованої на максимальне повернення до очного навчання. Документ не затверджений. МОН активно працює над його вдосконаленням, збираючи пропозиції від регіонів та проводячи зустрічі з ОВА. Після доопрацювання проект буде винесено на затвердження. Дистанційна освіта залишається важливою для дітей, які не можуть навчатися очно. Її якість буде вдосконалена.

МОН спільно зі Службою зайнятості України вживає заходів для підтримки вчителів створює кадровий резерв для деокупованих територій, єдиний портал вакансій. Передбачена індивідуальна підтримка кар’єрними консультантами. Триває робота над будівництвом укриттів у школах та забезпеченням їх автобусами.

Дистанційне навчання не є ефективним

У міністерстві зазначили, що запровадження дистанційного навчання під час пандемії та його продовження під час повномасштабної війни були необхідними заходами, які допомогли зберегти систему освіти. Проте дистанційна освіта не може стати довгостроковою стратегією для країни. Міжнародні дослідження показують, що очне навчання сприяє більш ефективному та якісному засвоєнню не тільки предметних знань, а й розвитку м’яких навичок, таких як гнучкість, адаптивність, стресостійкість, критичне мислення та соціалізація, які є важливими для людського капіталу України.

Наразі наказ ще не затверджений, але стратегія його реалізації активно розробляється в міністерстві.

Раніше ми писали, що наступний навчальний рік у частині шкіл може розпочатися раніше, ніж 1 вересня, що означає, що школярі повернуться на навчання вже у серпні. 

+ Немає коментарів

Додайте свій