Кабінет Міністрів України затвердив державний стандарт профільної середньої освіти, який набуде чинності з 1 вересня 2027 року. Нововведення охоплює академічні ліцеї (10-12 класи), заклади професійної, професійно-технічної, фахової передвищої та спеціалізованої освіти. Про це повідомила пресслужба Міністерства освіти і науки.
Гнучкість навчання за новим стандартом
Згідно з новим стандартом, учні та студенти зможуть обирати між академічним і професійним напрямками навчання. Це дозволить формувати індивідуальну освітню траєкторію та обирати навчальні предмети або інтегровані курси для поглибленого чи професійно орієнтованого вивчення. Також передбачено можливість вивчення предметів поза обраним профілем. Проєкт стандарту передбачає пілотування з 2025 року. Важливо, що новий стандарт забезпечить більшу гнучкість в освітньому процесі, зокрема через можливість вибору профілю навчання, такого як математичний, STEM, IT, мовно-літературний тощо. Кількість годин для вивчення предметів за вибором буде зростати з кожним роком навчання.
Підготовка до реформи та попередні етапи НУШ
Як повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки, учні та студенти почнуть навчання за новим стандартом з 1 вересня 2027 року, коли розпочнеться перший потік Нової української школи. До цього часу передбачається активна підготовка до реалізації реформи. Нагадаємо, що нова освітня система в Україні розпочалася з ухвалення Закону “Про освіту” у вересні 2017 року, який запровадив 12-річну систему шкільної освіти. У 2018 році було затверджено новий Державний стандарт початкової освіти, а у 2021 році стартував пілот НУШ у базовій школі. У 2022 році НУШ впроваджено в усіх п’ятих класах України. Реалізація стандартів для профільної середньої освіти, що почнеться у 2027 році, стане завершальним етапом впровадження реформи.
Раніше стало відомо, що навчальний рік 2024-2025 у школах розпочнеться 2 вересня.
+ Немає коментарів
Додайте свій