Міністерство освіти і науки України анулювало ліцензію на навчання в аспірантурі Класичного приватного університету в Запоріжжі через значне перевищення ліцензійного обсягу. За останні два навчальні роки університет прийняв на навчання на 3401 людину більше, ніж дозволяла його ліцензія, яка становила 165 осіб на рік. Зокрема, освітньо-наукова програма “Право” мала ліцензійний обсяг 25 аспірантів на рік, а за два останні роки університет прийняв на 42 людини більше. Подібні порушення були виявлені й щодо програми “Правоохоронна діяльність”, де ліцензійний обсяг був перевищений на 6 осіб у 2022 році.
Порушення законодавства та його наслідки
Такі дії університету є порушенням вимог Міністерства освіти і науки, що призвело до анулювання ліцензії. Крім того, за фактами вищезазначених порушень відкрито кримінальні провадження. Це рішення вплине на аспірантів, які навчались в університеті, але МОН забезпечило можливість для тих, хто вступив без порушення законодавства у 2021, 2022 та 2023 роках, перевестися до інших закладів вищої освіти.
Реагування МОН та перспективи
Міністерство освіти і науки оперативно відреагувало на виявлені порушення, що свідчить про готовність боротися з недобросовісними закладами освіти. Зміни до правил вступу до аспірантури мають посилити контроль над процесом вступу і унеможливити подібні зловживання в майбутньому. Подальші перевірки інших закладів вищої освіти можуть допомогти виявити можливі порушення і запобігти їх повторенню.
Вплив війни та роль громадськості
Ситуація з Класичним приватним університетом також демонструє виклики, з якими стикається система освіти під час війни. Важливо забезпечити якісну освіту для аспірантів і посилити роль громадськості в контролі за діяльністю закладів освіти. Громадськість може допомогти виявляти порушення і підвищувати прозорість навчального процесу.
Раніше ми писали про право на вступ за квотами у 2024 році та хто може скористатися пільгами.
+ Немає коментарів
Додайте свій