Початок реформи старшої школи в рамках Нової української школи в 2027 році

З 2027 року стартує нова етапна реформа старшої школи, що входить до складу загальної реформи “Нової української школи”.

Гнучкіше навчання: нові можливості для учнів у реформованій старшій школі

Андрій Сташків заявив, що після впровадження нововведень в старшій школі буде встановлено ядро обов’язкових предметів, а окремі з них можуть бути об’єднані в один. Крім того, буде можливість обрати профіль для поглибленого вивчення певних предметів, таких як математика чи алгебра. Зменшення кількості предметів є необхідною складовою реформи, але кожен учень матиме можливість вибирати свою освітню траєкторію.

Які зміни очікують учнів старших класів

Міністерство освіти розкрило ключові принципи майбутньої реформи, яка спрямована на впровадження індивідуалізованого підходу до навчання. Згідно з цими принципами, учні матимуть можливість самостійно формувати свій освітній шлях. Основою цього процесу стануть два рівні вивчення кожної освітньої галузі: базовий і профільний. Варіативність навчального процесу буде забезпечена широким спектром навчальних предметів та інтегрованих курсів. 

Зміст освіти в ліцеї буде гнучким та варіативним, складаючись з трьох компонентів: обов’язкових для всіх, варіативних в межах обраного профілю та варіативних поза профілем. Поступово зменшуватиметься кількість годин на вивчення обов’язкових компонентів, збільшуючи час для вивчення варіативної частини. 

Крім того, було визначено три кластери для формування профілів: STEM, мовно-літературний та суспільно-гуманітарний. Кожен ліцей має надавати на вибір принаймні три профілі в межах одного, двох або трьох кластерів. У фіксованих класах учні будуть вивчати лише обов’язкові предмети, а для вивчення вибіркового циклу школи формуватимуть між класні групи.

Раніше стало відомо, що Міністерство освіти та науки України внесло значні зміни до Порядку приймання на навчання для отримання ступенів бакалавра, магістра, доктора філософії / доктора мистецтва у 2024 році. 

+ Немає коментарів

Додайте свій