З початку вересня 2024 року діти біженців з України мають обов’язково проходити щорічну дошкільну підготовку, відвідувати 8-річну початкову школу та навчатися в післяпочатковій освіті (ліцеї, технікуми) у польській системі освіти. Крім цього, отримання допомоги “800+” та “Добрий старт” залежатиме від виконання умов навчання українських дітей у польських школах, повідомили в Міністерстві освіти Польщі.
Польща встановлює нові освітні стандарти для дітей біженців з України з 2024 року
З перших днів повномасштабного нападу росії на Україну Польща активно приймає біженців з України, що високо цінується в усьому світі, як зазначається на сторінці Міністерства освіти Польщі у Facebook. За статистикою, лише за перші три місяці війни до Польщі прибуло понад три мільйони осіб з України, з яких 43% становлять діти та молодь до 17 років.
З 1 вересня 2024 року діти біженців з України будуть охоплені обов’язковою річною дошкільною підготовкою, обов’язковим відвідуванням 8-річної початкової школи й обов’язковим навчанням у післяпочатковій школі в рамках польської освітньої системи, подібно до польських школярів. Зазначається, що дистанційне навчання доступне лише для випускників українських шкіл у навчальному році 2024/2025.
Міністерство освіти Польщі наразі не має точної інформації про кількість дітей біженців з України, які залишилися у Польщі. Вони наголошують на тому, що ці діти потребують уваги та підтримки, оскільки у них є потенціал в майбутньому відновити Україну або сприяти розвитку Польщі.
Ініціативи для підтримки освіти дітей біженців з України в Польщі
Зміни до Закону про допомогу громадянам України включають можливість для дітей з України продовжувати додатково вивчати польську мову протягом не менше 4 годин на тиждень протягом до 36 місяців. Також надається додаткове навчання для вчителів і підтримка у формі психологічної та педагогічної підтримки.
Для полегшення адаптації учнів запроваджено можливість користуватися допомогою міжкультурного асистента, а також передбачені винятки з освітнього процесу для українських громадян.
Учні, які навчаються у випускному класі українських загальноосвітніх закладів, мають право завершити свою освіту дистанційно у 2024/2025 навчальному році, не обов’язково відвідувати польські школи.
Також встановлено, що учні 8 класу польських шкіл звільнені від складання іспиту з польської мови під час підсумкового іспиту за восьмий клас.
Зазначається, що всі заходи, спрямовані на забезпечення добробуту дітей біженців, здійснюються взаємодії з українською стороною.
В Україні створили шкалу, яка порівнює системи оцінювання різних країн з українською 12-бальною системою.
+ Немає коментарів
Додайте свій