В Надвірнянський центр дитячої творчості завітав святий Миколай! Чемні діти приготували для Миколая віршики і пісні.

Святий Отче Миколаю,
Нашу хату не минай.
Подаруй мені на втіху
Величезну торбу сміху,
Ще й здоров'я для родини,
Красну долю для Вкраїни.

Детальніше на сайті РІМЦ

 

Андріївська ніч в Надвірнянському РЦДТ

З особливим нетерпінням ми всі чекаємо на чудове свято апостола Андрія. В Андріївську ніч парубки робили збитки,а дівчата хочутіли дізнатись свою долю. В центрі дитячої творчості пройшли щорічні,традиційні Андріївські вечорниці.

Хлопці змагались у спритності-кусаючи Калиту, дівчата в'язали, вишивали, теребили фасолю і кукурудзу.В прибраній вишитими рушниками світлиці звучали українські народні пісні у ваконанні вихованців вокальних гуртків,керівники: Марія Рудяк,Мар'яна Яцюк,Світлана Дремлюга,Оксана Духович та Наталія Боднарчук.

Танцюристи Валентини Демчук виконали веселу польку і всім гуртом затанцювали старий ,забутий український танець"Падеспанець".Смішинки-веселинки підготували гуртківці Лілії Грицюк.

Газдині центру дитячої творчості пригощали гостей варениками,пампушками та узваром.

Детальніше на сайті РІМЦ

 

Формування комунікативної компетентності учнів на уроках словесності та в позакласній діяльності школярів

За такою темою в Надвірнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 проходило засідання Школи вдосконалення педмайстерності вчителів української мови і літератури, на якому педагоги під керівництвом М.Візінської, методиста РІМЦ, опрацювали стратегії для формування й удосконалення навичок монологічного й діалогічного мовлення, проаналізували різні види вправ та завдань, що спонукають учнів до спілкування.

Цікавим з погляду сучасної методики та психолого-емоційного наповнення був урок української мови в 6 класі (учитель Жанна Доценко), на якому граматична тема „Відміни іменниківˮ вивчалася на основі тексту, що уможливлює реалізацію завдань усіх змістових ліній програми, оскільки дає змогу на прикладі довершених авторських зв’язних висловлювань відповідної тематики, стилю й типу формувати мовно-мовленнєві та соціокультурні компетенції. Святий Миколай завітав до шестикласників і радо подякував за роботу, а була вона зовсім не легкою (і орфограми, й пунктограми, і нові незрозумілі слова прийшлося тлумачити, а головне – визначати роль іменників у тексті, їхню виражальну сутність, спостерігати за структурою тексту і вчитися складати власне висловлювання).

„Любіть Україну … і мову її соловʼїнуˮ – таку назву мав позакласний захід (учитель Надія Дудич), у якому брали участь учні різних класів, талановиті й небайдужі юні українці, які понад усе цінують рідне слово, батьківську землю, шанують героїв і всіх, хто поруч.

М. Візінська,
методист Надвірнянського РІМЦ

Детальніше на сайті РІМЦ

 

Де ж того євшану взяти?

У часи найбільшої загрози для життя нації на дорогу вірності й честі виходило Слово… Оте євшан-зілля, що лікує душі людські, плекає зацілілі рештки національної свідомості, рятує духовний космос.

Тож не дивно, що зустріччю з виплеканим живлющими соками рідної землі Словом став методичний семінар вчителів-словесників у Саджавській ЗОШ І-ІІІ ступенів (обʼєднане засідання Школи педмайстерності та Школи молодого вчителя) на тему „Національно-патріотичне виховання учнів на уроках словесності та в позакласній роботі з предметаˮ.

„Рідна земля починається отут, на отому згірку, що Саджавкою нарекли предки. Її сім чудес як зіницю ока бережуть односельці, бо то ж у цих святинях – душа творчого генія саджавчан, нерозривний звʼязок з минулим поколіннямˮ, – уміло мотивує школярів учитель української мови і літератури Наталія Богданівна Гонтарук і запрошує всіх присутніх на віртуальну екскурсію, адже тема уроку – „Твір-опис памʼяток історії та культури в художньому стиліˮ. Умілі й цікаві екскурсоводи повели нас до будинку з меморіальною дошкою, присвяченою Ользі Кобилянській (письменниця не раз зупинялася в селі), до символічної каплички „Сичаˮ, церкви Покрови Пресвятої Богородиці, могили борцям за волю України, до каплички Героям Небесної Сотні, до памʼятника Шевченкові, в історично-етнографічний музей.

Тему памʼяті – родової, історичної, генетичної – продовжила на уроці літератури молода вчителька Надія Михайлівна Мельник. Її вихованців дивувала історія звичайного полину, що здатен памʼять роду повертати. І оживала в їхніх відповідях історія Київської Русі, і вчувалася їм невпинна пісня гудця – то гнівна, „мов страшні Перуна громиˮ, то колискова, „наче лагідна молитваˮ. А ще шукали відповіді на запитання: „Де ж того зілля-привороту взяти, щоб не блукав наш народ манівцями, щоб не вабили його ні америки, ні канади, щоб перевівся дух яничарства?..ˮ Шукаймо в собі, у гармонії з рідним краєм, у материнській молитві, у любові до отчої землі.

Цю просту відповідь знаходили діти в новелі Галини Христан „Земля круглаˮ, яку так задушевно прочитала автор, і в поезіях Мирослави Гордєєвої та Марії Єрмакович (усі свої вірші знає напамʼять), бо в них пульсує і промениться храм українського духу. Тому літературна вітальня „З глибин душі у поетичне словоˮ, організована Вишенько Мирославою Михайлівною та Джигринюк Людмилою Миколаївною, стала не тільки зустріччю з талановитими письменниками рідного села, а й святом душі (як проникливо, натхненно-чарівно звучали твори у виконанні учнів!). Віримо, що цей розірваний світ безнадії, невпевненості замережить тиха молитва Слова, у задзеркаллі якого Любов і Батьківщина.

Детальніше на сайті РІМЦ

 

Учитель живе доти, доки вчиться

Саме ці слова К. Д. Ушинського спонукали вчителів-словесників зібратися на чергове методичне засідання в Лоївській ЗОШ І-ІІІ ступенів 13.11.2015 року.

Школа зустрічала теплом і ласкавістю осіннього погідного дня, щирими посмішками вчителів та учнів. Про навчальний заклад, його традиції, успіхи та досягнення педагогів і вихованців учасники семінару дізналися з презентації, у яку впліталися розповіді директора Андрія Петріщака та його заступника з виховної роботи, цікавої вчительки Богдани Логвіненко.

Образи справжніх козаків, волелюбних і сміливих героїв, поставали в уяві дітей під час роботи на уроці за романом В.Рутківського «Джури козака Швайки». Б.М.Логвіненнко вміло поєднала елементи евристичної бесіди з сучасними інтерактивними вправами і формами роботи (презентація, «Мікрофон», ситуативні вправи). Учительці вдалося створити на занятті атмосферу позитивного настрою, відчуття історичної доби, в якій жили герої В.Рутківського, використавши музичне оформлення.

 

Форум педінновацій керівників МО вчителів початкових класів, учителів-новаторів

11 грудня 2015 року у приміщенні Надвірнянської ЗОШ І-ІІІст.№3 пройшов VIІ форум педагогічних інновацій учителів початкових класів, учителів-новаторів «Педагогічна майстерність вчителя як засіб підвищення якості освіти школярів». Робота Форуму була спрямована на підвищення рівня педагогічної майстерності вчителів початкової ланки щодо організації компетентнісного підходу в навчально-виховному процесі засобами педагогічних інновацій.

Завдання: організувати обмін досвідом керівників МО вчителів початкових класів ЗНЗ щодо організації науково-методичного супроводу упровадження освітніх інновацій у районі; презентувати кращий педагогічний досвід упровадження педагогічних технологій, методик; узагальнити кращий досвід роботи педагогів району щодо застосування освітніх інновацій у навчально-виховному процесі початкової школи.

З вітальним словом до учасників форуму звернувся директор інформаційно-методичного центру Б.Петрик. Він зазначив, що формування конкурентоспроможного вчителя- головна умова інноваційного розвитку сучасного навчального закладу. Сучасному вчителю необхідні гнучкість і нестандартність мислення, вміння адаптуватися до швидких змін умов життя. А це можливо лише за умови високого рівня професійної компетентності, наявності розвинених професійних здібностей. Сучасній школі потрібні висококваліфіковані педагоги, які постійно шукають найефективніші шляхи і засоби навчання , виховання і формування громадян, здатні сприяти духовному відродженню України.

У програмі Форуму представлено:

  • презентацію методиста РІМЦ Л.Лисак «Впровадження інновацій в системі науково-методичної роботи в районі».
  • Впровадження мнемотехніки на уроках у початкових класах Т.Б.Скрипник,(вч.Надвірнянської ЗОШ І-ІІІст.№2).
  • Розвиток продуктивного мислення молодших школярів (Н.М.Обідняк, вч. Зарічанської ЗОШ І-ІІІст..
  • Ребус-метод- навчання швидкісному читанню (І.В.Йосипенко, вч. Надвірнянської ЗОШ І-ІІІст.№2).
  • Проект «Освіта для сталого розвитку» (О.Д.Косюк, вч. Зеленської ЗОШ І-ІІІст.).
  • Майстер-клас з використання фітбол-гімнастики на уроках фізичної культури в початкових класах (Л.Д.Цюрак, вч.Добротівського НВК).

Учасники Форуму мали змогу оглянути виставку творчих та технологічних портфоліо вчителів початкових класів району. На завершення були підведені підсумки, окреслені завдання.

Детальніше на сайті РІМЦ

 

Просвітницький захід "І ще раз про СНІД"

З метою пропагування здорового способу життя серед підлітків 1 грудня 2015 року, в Надвірнянському центрі дитячої творчості, відбувся просвітницький захід "І ще раз про СНІД", який організували та провели практичний психолог Зореслава Головатюк та методист Оксана Цюрак. Основним завданням заходу стало поглиблення знань гуртківців про ВІЛ/СНІД та шляхи їх передачі. На заході були присутні працівники Надвірнянської районної організації червоного хреста: голова організації - Ольга Фелезюк та медична сестра Олена Каралаш. Вони проінформували гуртківців про шляхи передачі ВІЛ/СНІДу, симптоми протікання інфекції та можливі способи запобігання інфікування, а також відповіли на запитання старшокласників.

Детальніше на сайті РІМЦ

 

Вітаємо з перемогою у конкурсі "Класний керівник-2015"

Завершився обласний тур Всеукраїнського конкурсу "Класний керівник-2015". У Конкурсі взяли участь 34 переможці із 14 районів і 5 міст області. Серед конкурсантів 16 – спеціалістів вищої категорії, у тому числі 7 мають педагогічне звання «старший учитель», 2 – «учитель-методист».

У процесі фахових змагань на відбірковому етапі освітяни продемонстрували вміння укладати змістовні, технологічні та практично значущі матеріали на Інтернет-ресурси або власні блоги, а на фінальному – вирішувати різні педагогічні ситуації.

За висновками журі переможцем обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року» в номінації "Класний керівник 10-11 класів" стала класний керівник 10 класу Парищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів вчитель хімії Галина Левицька, яка завоювала почесне ІІІ місце, продемонструвавши високу ерудицію під час педагогічного брифінгу та професійний підхід у вирішенні педагогічної ситуації, запропонованої членами журі. Найвищим балом серед усіх конкурсантів були оцінені матеріали виховної діяльності класного керівника, розміщені на власному блозі.

Весь педагогічний колектив щиро вітає свою колегу з високим досягненням і перемогою у Конкурсі та бажає їй нових творчих злетів.

Детальніше на сайті РІМЦ

 

Козацькі забави

"Козацькому роду нема переводу"- під таким гаслом в Надвірнянському районному центрі дитячої творчості відбулись щорічні,традиційні Козацькі забави.

Юні козаки атлетичного клубу (кер.О.Головатюк) та туристсько-краєзнавчого гуртка (Г.Cем'янів) зійшлись у "двобої" за визнання найспритніших,найсміливіших та найкмітливіших ! У важкій боротьбі перемогла команда Галини Сем'янів (гурток займається при Парищенській ЗОШ 1-3 ст.).

Детальніше на сайті РІМЦ

 

Конкурс на кращу публікацію про книгу і бібліотеку

З метою підвищення соціального статусу та престижу бібліотеки, бібліотечної професії, виховання поваги до книги, виявлення та відзначення кращих юних літераторів 27 листопада 2015р. відбувся районний етап конкурсу на кращу публікацію про книгу і бібліотеку серед учнів 10-11класів. Переможцями стали Киселюк Ростислав, учень 10 класу Делятинського НВК та Остап’юк Валентина, учениця 10 класу Зеленської ЗОШ І-ІІІ ст. Бібліотека – аптека душі

Пропонуємо їхні роботи

Детальніше на сайті РІМЦ

 

Рубрики для батьків, дітей та молоді

листопад 2015 грудень 2015 січень 2016
По Ві Се Че П' Су Не
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Вхід

На даний момент 16 гостей на сайті