Новини РЦДТ

«Свято осені-онлайн»

14 листопада 2013р в Надвірнянському РЦДТ відбулося «Свято осені-онлайн».

Це свято гуртківці побачили через призму поезії, музики і сучасного зображення. Ініціатором проведення Дня гуртка в такій формі став гурток гітаристів (кер.О.Кудляк), до якого долучилися танцювальний гурток(кер.В.Демчук), вокальні гуртки (кер.Т.Попович та О.Духович). Виставку осінніх композицій представили гуртки «Художня обробка шкіри»(кер.Г.Оксенюк), «Виготовлення сувенірів»(кер.Л.Марущак), «Дизайн одягу»(кер.С.Адам’юк) , «Дитячий вернісаж»(кер.І.Уштан).

Натисніть, щоб відкрити галерею.
Натисніть, щоб відкрити галерею.

 

День творчості в Надвірнянському РЦДТ

20 листопада світова громадськість відзначає Всесвітній день дитини. У цей день у 1959 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини, а в 1989 році – Конвенцію про права дитини. І саме в цей день в рамках проведення в області та районі Тижня творчості у Надвірнянському районному центрі дитячої творчості відбувся День відчинених дверей. Мета заходу: розвиток та модернізація системи позашкільної освіти, сприяння забезпеченню освіто-культурних потреб дітей, виявлення та підтримка талановитих та обдарованих дітей. Учні надвірнянських загальноосвітніх шкіл №1, № 2, №4 та школи-інтернату мали змогу відвідати відкриті заняття вокальних та танцювального гуртків (кер. Дремлюга С.В., Попович Т.С., Демчук В.С.), атлетичного клубу (кер. Головатюк О.В.), гуртка «Комп’ютерний світ» (кер. Ващишин О.І.), переглянути експозицію Гуцульської світлиці. Також школярі взяли участь у таких майстер-класах: «Виготовлення прикрас зі шкіри» (гурток художньої обробки шкіри, кер. Оксенюк Г.Г.), «Техніка виконання виробів на жилці» (гурток бісероплетіння, кер. Костів І.Г.), «Плетення денця» (гурток «Захоплююче лозоплетіння», кер. Менделюк О.Г.), «Виготовлення іграшок з солоного тіста» (гурток «Дитячий вернісаж»,кер. Луцюк Н.М.), «Виготовлення іграшки-сувеніру» (гурток «Дизайн одягу та інтер’єру», кер. Адам’юк С.П.), «Заплітання коси різними способами» (гурток перукарського мистецтва, кер. Гавриленко Л.В.).Більшість дітей знайшли цього дня собі справу до душі і записалися на вподобаний гурток.

 

Творчий звіт Надвірнянського РЦДТ

У Провідну неділю травня, що цього року збіглася в часі зі святкуванням Дня Матері, Надвірнянський районний центр дитячої творчості, який очолює Лілія Грицюк, традиційно провів свій творчий звіт.

У фойєрайонного будинку культури була розгорнута виставка творчих робіт гуртківців та педагогів. Присутні на святі мали змогу оцінити творчий доробок гуртків декоративно-прикладного мистецтва, де керівниками є Галина Оксенюк, Надія Шпирна, Ірина Попович, Тетяна Сідляр, Ірина Костів, Катерина Кисляк, Олена Менделюк, Світлана Огерук, Оксана Думенко, Олександра Онуфрак, Марія Іванюк, Ольга Романчук, Наталія Коваль, Наталія Луцюк, Любомир Стручинський, а також персональну виставку керівника танцювального гуртка Надії Карпової. Милувала око колоритно оформлена художником-оформлювачем Іванною Уштан та завідувачем естетичного відділу Оленою Копчук сцена.

Вже за традицією Божого благословення та опіки Матері Божої побажав матерям та всім присутнім всечесний отець Роман Григораш.

Найщиріші вітання матерям Надвірнянщини прозвучали від голови районної ради Василя Поповича, заступника голови РДА Богдани Ковалюк, міського голови Зіновія Андрійовича.

Розпочали концертну програму гаївками учасники фольклорно-етнографічних гуртків під орудою Оксани Івасик та Олександри Михайлюк, що працюють при Фитьківській ЗОШ.

 

Майстер-клас з писанкарства

Вже традиційно з року в рік у Надвірнянському РЦДТ в період Великоднього посту проводиться майстер-клас з писанкарського мистецтва. Ось і цього року 24 квітня педагоги Центру розписували писанки під керівництвом Миколи Палійчука, відомого писанкаря, керівника гуртка писанкарства, та двох його помічниць – вихованок Марії Лейб’юк та Надії Тимінської. У ході майстер-класу він зробив екскурс в історію виникнення писанки – своєрідного мініатюрного живопису України, ознайомив присутніх із символікою орнаментів, кольору, а також поділився секретами писанкового розпису.

Приємним сюрпризом для учасників майстер-класу став візит депутата Івано-Франківської обласної ради Володимира Грабовецького. Він відзначив професіоналізм писанкаря, який разом зі своїми вихованцямибереже та поширює унікальне мистецтво писанкарства, зокрема, стиль чорнопотоківської писанки. Відомий меценат побажав присутнімрадісного Воскресіння Христового, подарував вихованцям гуртка писанкарства все, що необхідно для народження писанки: набори шаблонів для писанкарства,писачки, віск, книжечки «Секрети писанкарства» . А ще, скориставшись нагодою, власноруч розписав писанку.

Майстер-клас з писанкарства дає унікальну можливість педагогам Центру доторкнутися до прекрасного народного мистецтва, зберігати і примножувати чудові народні традиції. Доки звучить колядка і малюється писанка – сила нашого народу не послабне!

 

Рубрики для батьків, дітей та молоді

січень 2016 лютий 2016 березень 2016
По Ві Се Че П' Су Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29

Вхід

На даний момент 20 гостей на сайті