Учитель живе доти, доки вчиться

Саме ці слова К. Д. Ушинського спонукали вчителів-словесників зібратися на чергове методичне засідання в Лоївській ЗОШ І-ІІІ ступенів 13.11.2015 року.

Школа зустрічала теплом і ласкавістю осіннього погідного дня, щирими посмішками вчителів та учнів. Про навчальний заклад, його традиції, успіхи та досягнення педагогів і вихованців учасники семінару дізналися з презентації, у яку впліталися розповіді директора Андрія Петріщака та його заступника з виховної роботи, цікавої вчительки Богдани Логвіненко.

Образи справжніх козаків, волелюбних і сміливих героїв, поставали в уяві дітей під час роботи на уроці за романом В.Рутківського «Джури козака Швайки». Б.М.Логвіненнко вміло поєднала елементи евристичної бесіди з сучасними інтерактивними вправами і формами роботи (презентація, «Мікрофон», ситуативні вправи). Учительці вдалося створити на занятті атмосферу позитивного настрою, відчуття історичної доби, в якій жили герої В.Рутківського, використавши музичне оформлення.

Доповнили цілісну картину уроку робота з текстом, коментування уривків і цитат роману вчителем та учнями, словникова робота, пояснення фразеологізмів, використаних автором у творі, робота в групах, розігрування діалогу. На завершальному етапі учні з’ясували, що сучасній Україні, як і тодішнім козакам, потрібен сильний і розумний лідер, а також висловили міркування щодо майбутнього нашої держави.

Учитель І.М.Гаврилюк на уроці «Іменний складений присудок, дієслівний складений присудок», змоделювавши ситуацію у формі рольової гри, повела учнів у минуле і запросила до класу християнських святих Кирила та Мефодія. Лунало тут і поетичне слово про рідну мову у виконанні восьмикласників.

Учасники семінару опрацювали теоретичне питання про використання ситуативних вправ для формування й удосконалення навичок усного та писемного діалогічного та монологічного мовлення, матеріал для якого підготувала молодий учитель-філолог О. В. Долинська.

Кожне засідання школи вдосконалення педмайстерності вчителів української мови та літератури вносить нові ідеї, напрацювання в досвід роботи та професійну діяльність словесників.

М. Візінська,
методист Надвірнянського РІМЦ

 

Рубрики для батьків, дітей та молоді

вересень 2018 жовтень 2018 листопад 2018
По Ві Се Че П' Су Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Вхід

На даний момент 21 гостей на сайті