Ідеї сучасності в декоративних роботах

Основним завданням для педагога є виховання дитини, яка може адаптуватись в сучасному світі, стати успішною, найефективніше використати свої знання й таланти. Створенню умов для всебічного розвитку молоді присвячує свою індивідуальну майстерність вчитель образотворчого мистецтва Надвірнянської школи – інтернату Берчак Богданна Степанівна. Шукаючи джерела внутрішньої сили, терпіння, толерантності – в непростих соціально-психологічних умовах цього осередку проблем і життєвих складностей кожного вихованця – вчитель з душевною теплотою і материнським піклуванням намагається прищеплювати бачення краси навколишнього світу і бажання його відтворювати в своїх роботах, а це привчає до самовиховання, інтелегентності, добрих людських відносин. Учителі образотворчого мистецтва на чолі з методистом відділу освіти Ляшенко Тетяною Вадимівною з цікавістю задивлялись на творчі роботи учнів школи: виготовлені з любов’ю красиві фігурки різдвяних янголів, декоративні роботи з бісеру, дерева, солоного тіста,тканини. Всі роботи дивували своїм фантазійним різнобарв’ям, естетичним багатством. Другою частиною семінару були майстер –класи під гаслом «Від творчого вчителя до творчого учня». Кабінет Богданни Степанівни нагадував велику майстерню чарівника, в якій народжувалось диво колективних креативних виробів образотворчих митців району: панно «Розквітай, Україно!» та панно «З Шевченком в серці», в яких поєднались індивідуальний стиль кожного вчителя з патріотичною ідеєю єдності країни.

 

Форум педінновацій керівників МО вчителів початкових класів, учителів-новаторів

05 грудня 2014року у приміщенні Надвірнянської ЗОШ І-ІІІст.№1 пройшов VI форум педагогічних інновацій учителів початкових класів, учителів-новаторів «Розвиток конкурентоспроможності вчителя в умовах модернізації освіти». Роботою форуму керувала методист РІМЦ – Л.Лисак.

Мета форуму: підвищення рівня педмайстерності вчителів щодо організації компетентнісного підходу в навчально-виховному процесі початкової школи засобами педагогічних інновацій.

Завдання: організувати обмін досвідом керівників МО вчителів початкових класів ЗНЗ щодо організації науково-методичного супроводу упровадження освітніх інновацій у районі; презентувати кращий педагогічний досвід упровадження педагогічних технологій, методик; узагальнити кращий досвід роботи педагогів району щодо застосування освітніх інновацій у навчально-виховному процесі початкової школи.

З вітальним словом до учасників форуму звернувся начальник відділу освіти М.Винник. Він зазначив, що формування конкурентоспроможного вчителя- головна умова інноваційного розвитку сучасного навчального закладу. Сучасному вчителю необхідні гнучкість і нестандартність мислення, вміння адаптуватися до швидких змін умов життя. А це можливо лише за умови високого рівня професійної компетентності, наявності розвинених професійних здібностей. Сучасній школі потрібні висококваліфіковані педагоги, які постійно шукають найефективніші шляхи і засоби навчання , виховання і формування громадян, здатні сприяти духовному відродженню України.

У програмі форуму були представлено майстер-клас «Практичне використання медико-терапевтичної, музико-педагогічної технології «Піснезнайка» (вч. Делятинської ЗОШ І-ІІІст.№1, Іванишак О.І.). Присутні мали змогу познайомитися із досвідом роботи Н.В.Федоришин,( вч. Переріслянської ЗОШ І-ІІІст.) з впровадження ейдетики на уроках у початкових класах. Велика увага на форумі приділялася здоров’язбережувальним технологіям. Л.Цюрак,( вч. Добротівського НВК) ознайомила учасників форуму з технологією фітболу, а вчитель Ланчинської ЗОШ І-ІІст. Н.Стецик представила «Веселкову» технологію, як один із засобів збереження здоров’я дітей. Як розвивати творчі здібності дітей на уроках трудового навчання через використання технік «квілінгу» та «апсайклінгу» продемонстрували вчителі Пасічнянської ЗОШ Іст.№3 Л.Пітчук та С.Бенюк, вчитель Зеленської ЗОШ Іст. Дитячу організацію «Країна Барвінкова» представила на форумі Г.Петруняк, вчитель Ланчинської ЗОШ І-ІІІст..

На завершення форуму були підведені підсумки, окреслені завдання.

 

Освоюємо нові технології

У Ланчинській ЗОШ І-ІІІст. пройшов семінар Школи молодого вчителя початкових класів. Програмою семінару передбачено проведення показових уроків та заходів. Учитель 3 класу Косюк М.І. провела урок з математики за розвивальною програмою «Росток», поділилася досвідом роботи з дітьми у початкових класах за новим педагогічним проектом. Учасники семінару відвідали урок позакласного читання у 2-В класі з теми «Квітковий калейдоскоп» (вч. ДяченкоО.В.), побували на годині спілкування «Подорож до країни Доброти»(вч.Іванюк Т.М.). Незабутнє враження справила на присутніх презентація дитячої організації «Подорож у Країну Барвінкову».

Молоді вчителі схвально відгукнулися про роботу своїх колег.

 

Прагнемо до інновацій

Нещодавно на базі Битківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 відбулося засідання методичного об'єднання вчителів творчої педагогічної майстерні на тему "Критичне мислення як засіб формування та розвитку творчих здібностей молодших школярів".

Із привітальним словом до гостей звернулись заступник директора з навчально-виховної роботи Пилип'юк Олеся Василівна та заступник директора з виховної роботи Плитус Галина Іванівна, які розповіли присутнім про історію школи, педагогічний колектив, досягнення і традиції.

Керівники гуртків бісероплетіння та народної творчості показали виставку дитячих робіт.

Методист РІМЦ Любов Степанівна Лисак познайомила вчителів із новинками навчально-методичної літератури, пояснила умови проведення ІІ етапу конкурсу знавців української мови імені П.Яцика, дала методичні рекомендації щодо проведення Тижня початкової школи.

Всім присутнім гарний настрій та усмішки подарували учні 4 - А класу, які виступили із привітанням. Діти весело співали коломийки, вітаючи гостей-вчителів у рідній школі, танцювали запальний танок.

Члени творчої педагогічної майстерні відвідали урок позакласного читання у вчителя вищої категорії, старшого вчителя Гунди Ольги Василівни на тему "Зима щедра святами". До уроку учні готувались групами, вивчаючи матеріал про зимові місяці. Вчитель продемонструвала присутнім, як працювати з текстом за допомогою системи позначок "Поміч". Діти розказували прислів'я, приказки, народні прикмети, декламували вірші, аналізували тексти, розігрували діалог Зими та Літа, складали сенкан, виконали багато інтерактивних вправ, продемонстрували глибокі знання про зимові свята. Гунда О.В. підготувала до уроку презентацію, яка допомогли краще розкрити тему, використала багатий краєзнавчий матеріал, пов'язаний з рідним селом Битків. Наприкінці уроку учні всім присутнім подарували сплетені власноруч із бісеру сніжинки та ангелочки, якими можна прикрасити Новорічну красуню.

 

Митці за європейський вибір

Справжній фестиваль мистецьких талантів , які орієнтовані на майбутнє сучасної молоді, відбувся на базі Краснянської ЗОШ І-11Іст. Учні школи під керівництвом талановитого педагога,вчителя образотворчого мистецтва Синоверської Вікторії Михайлівни, мандрували країнами євросоюзу, знайомилися з історією, побутом, культурою, особливостями сучасного життя європейських країн. Більше уваги учні і вчитель приділили, безперечно, класичному та сучасному мистецтву країни, в якій робили віртуальну зупинку господарі та учасники семінару - вчителі образотворчого мистецтва та художньої культури. Цікаве та оригінальне театральне дійство-мандри проходило на фоні євроквесту, яке підтвердило: старшокласники ретельно підготувались до презентацій та конкурсу, провели індивідуальну пошукову роботу в соціальних мережах, скористались можливостями сучасних мультимедійних технологій. Вдало підібраний музичний супровід вчителя музичної культури Процик Уляни Михайлівни забарвлював свято, підкреслював національні особливості країн.

 

Тернистою дорогою українського Мойсея – Андрея Шептицького

Світлиця… Місце, у якому витає Божий Дух… в якому немає місця злу… тут Божа благодать сходить на кожного, хто ступить сюди. Світлиця – це церква.

Світлицею зветься й клас у нашій школі. «Звичайнісінький клас»,- скажете ви. А от і помиляєшся, скептику. Вже вкотре збирає він і школярів, і батьків, і односельців.

Тієї середи, 12 листопада, світлиця знову гостинно запросила до себе, щоб згадати Життя – Долю славетного митрополита Андрея Шептицького.

Розпочав це свято парох нашого села – отець Микола Костик. Він повів нас тернистими стежками Долі Андрея, графського сина з українського боярського роду. «Міг він стати відомим ученим,- почав отець, - адже здобув на той час прекрасну освіту ( закінчив Краківську гімназію та уславлений Ягеллонський університет), та мрія пізнати Бога і Творця не дає йому спокою. І він стає послушником Добромльського монастиря, а у 27 років чернець Андрей був висвячений на священика. У 34 – він єпископ у Станіславі; у 36 – митрополит Галицький і Львівський. Так збулася його дитяча мрія…»

«Я – українець із діда-прадіда. А церква наша – рідна Матір»,- устами Шептицького продовжили вже ведучі. І постало в нашій уяві життя реформатора, місіонера, покровителя галичан, і воскресав шлях християнського милосердя, любові, високої моральності. А пісні у виконанні шкільного хору душу ятрили, чайками квилили, непрохану сльозу витискали. Сценки, вірші домальовували картину сподвижницької праці щирого українця. У кожному - не просто Доля Шептицького, його шлях, що Голгофою можна назвати. Та митрополит зумів дійти до кінця, вистояв, витримав хрест тяжкий, бо – християнин, бо – патріот!

Він не вмер – він між нами іде.
Він нас шляхом тернистим веде
Крізь холодні пустинь заметілі
До мети, до великої цілі…

Напевно, в цих рядках і головна думка свята: «Християнин має любити всіх людей. Християнин може і повинен бути патріотом».

Я впевнена: усі ми в цей нелегкий для країни час будемо відстоювати свою волю і боротимемося за щасливе майбутнє Вкраїни так, як це робив Андрей Шептицький.

 

Педпрактика слухачів курсів ОІППО

На базі Делятинської ЗОШ I-IIIст. №1 відбулась педпрактика слухачів курсів ОІППО вчителів світової літератури. Гостей із різних районів області привітали директор школи Петрищак Олег Ілліч та завуч з навчально-виховної роботи Брюховська Марія Дмитрівна, які розповіли про надбання та проблеми, здобутки та запити, перспективи шкільного життя в сучасних умовах. Цікавим та корисним для вчителів-філологів був майстер-клас вчителя-методиста Куцінко Ольги Германівни в 6 класі «Динаміка образу Скруджа, причини його духовного переродження» (Ч.Діккенс «Різдвяна пісня в прозі») та тренінг «Емоційне та творче вигоряння: причини та способи запобігання й виходу». Методист лабораторії суспільно-гуманітарних дисциплін ОІППО Козленко Ярослава Василівна проаналізувала сутність педагогічної майстерності вчителя, який готовий до роботи у творчому, інноваційному режимі, до оновлення процесу навчання. Побажала вчителям світової літератури району творчого натхнення, успішного здійснення запланованої методичної роботи на цей рік.

 

До уваги
освітян району

Просимо долучитися до обговорення "Проекту концепції розвитку освіти України на період 2015 - 2015 років"

МОН запропонувало на обговорення громадськості проект Концепції розвитку освіти України на період 2015–2025 років

На офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки для громадського обговорення розміщено Проект Концепції розвитку освіти України на період 2015–2025 років.

Проект Концепції розвитку освіти України на період 2015–2025 років підготовлений експертною групою при Міністерстві освіти і науки, створеною у липні 2014 року.

Зазначимо, що досвід попередніх обговорень таких проектів свідчить, що їх зазвичай сприймають як директивний документ.

Автори документу наголошують, що проект Концепції розвитку освіти України на період 2015–2025 років – відкритий документ, призначений для вільної дискусії за участю всіх зацікавлених осіб та інституцій. Це не директива, а запрошення до обговорення.

Після громадського обговорення й доопрацювання проекту експертною групою Концепція має стати основою для Дорожньої карти освітньої реформи.

Ця Дорожня карта становитиме детальний план реалізації основних положень Концепції – з чітко визначеними індикаторами, описом очікуваних результатів, аналізом ризиків, підрахунками часових і фінансових витрат.

Пропозиції, зауваження та відгуки пропонуємо надсилати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Повідомлення
про створення Громадської ради
при відділі освіти Надвірнянської райдержадміністрації

З метою налагодження ефективної взаємодії відділу освіти з громадськістю, врахування громадської думки під час реалізації завдань покладених на відділ освіти, керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 р. № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», відділ освіти Надвірнянської райдержадміністрації розпочинає роботу з формування Громадської ради при відділі освіти.

Запрошуємо представників громадських, релігійних, благодійних організацій, професійних спілок та їх об’єднань, творчих спілок, асоціацій, організацій роботодавців, недержавних засобів масової інформації та інших непідприємницьких товариств і установ, легалізованих відповідно до законодавства України, подати заяву для участі в ініціативній групі з підготовки установчих зборів для формування складу Громадської ради при відділі освіти.

Заява подається у довільній формі, підписана уповноваженою особою керівного органу інституту громадянського суспільства та засвідчена печаткою.

Заяву необхідно надіслати поштою (78400, м. Надвірна, вул. Грушевського,18) у термін до 15 грудня 2014 р. включно. тел./факс: (03475) 2 81 29.

 

Зображення природи нетрадиційними техніками малювання

У Надвірнянському еколого-натуралістичному центрі для дітей та юнацтва 30 жовтня 2014 року в рамках залучення дітей різних соціальних категорій до занять в позашкільних закладах було проведено майстер-клас «Зображення природи нетрадиційними техніками малювання: живопис губкою в поєднанні з аплікацією». Захід підготовлений керівниками гуртків Бошко Лідією Ігорівною, Павлечко Іриною Богданівною, Горай Ларисою Петрівною.

Мета майстер-класу – навчити дітей відтворювати об’єкти природи шляхом отримання знань про прийоми та методи художнього зображення, втілюючи їх практично через нетрадиційну техніку.

Завдання, яке стояло перед дітьми – зобразити осіннє дерево – було для дітей новим досвідом, оскільки вони не мали практики виконання таких робіт. Тому перед керівниками гуртків Надвірнянського еколого-натуралістичного центру для дітей та юнацтва постало ряд завдань, а саме: навчити дітей втілювати образи природи в малюнку, поєднувати живопис з аплікацією; розвивати фантазію, абстрактне мислення та художній смак; прищепити старанність, акуратність та наполегливість; розширити рамки естетичного сприйняття.

Під час проведення заходу поєднувалися інформаційно-комунікаційні, інтерактивні, ігрові та особистісно-орієнтовані освітні технології. Для розвантаження проводилася казкотерапія та тваринотерапія.

При виконанні творчої роботи у дітей напрацьовувалися навички поєднання технік тампонування та аплікації, сенсорно-моторні навички, силуетного моделювання, втілення реальної колірної гами природного об’єкту на папері та інші.

На протязі заняття панувала атмосфера взаємодовіри та взаєморозуміння між педагогами та учасниками.

На завершення діти отримали міні-подарунки, організовані керівниками гуртків та власні завершені творчі роботи – осінні деревця.

Усмішки та задоволення на обличчях юних стали найкращою нагородою для педагогів.

 

Рубрики для батьків, дітей та молоді

серпень 2018 вересень 2018 жовтень 2018
По Ві Се Че П' Су Не
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Вхід

На даний момент 29 гостей на сайті