МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 1547 від 30 грудня 2014 року

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
14.02.2015 за № 157/26602

Про затвердження Положення
про державну підсумкову атестацію
учнів (вихованців) у системі
загальної середньої освіти

Відповідно до статті 34 Закону України "Про загальну середню освіту", постанови Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 року № 778 "Пpo затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, що додається.

2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства освіти і науки України від 18 лютого 2008 року № 94 "Пpo затвердження Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27 лютого 2008 року за № 151/14842.

3. Управлінню зв,язків з громадськістю та забезпечення діяльності Міністра (патронатна служба) (Загоруйко Ю. А.) зробити відмітку у справах архіву.

4. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Кононенко Ю. Г.) забезпечити державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України в установленому законодавством порядку.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Полянського П. Б.

6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр       Сергій Квіт

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 192 від 20 лютого 2015 року

Про проведення державної підсумкової
атестації учнів (вихованців) у системі
загальної середньої освіти у 2014/2015
навчальному році

Відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки від 30 грудня 2014 року № 1547 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 лютого 2015 року за № 157/26602 наказую:

Провести державну підсумкову атестацію у загальноосвітніх навчальних закладах:

 • І ступеня - з 12 по 21 травня з трьох предметів: української мови, читання та математики;
 • ІІ ступеня - з 1 по 8 червня з трьох предметів: української мови, математики та предмета за вибором навчального закладу;
 • ІІІ ступеня - з трьох предметів у два етапи: 24 квітня у пунктах тестування - з української мови  у формі ЗНО; з 22 по 28 травня - у навчальних закладах з двох предметів - математики або історії України  та предмета за вибором учнів.

2. Затвердити орієнтовні вимоги до змісту атестаційних завдань, що додаються.

3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Заступник Міністра       Павло Полянський

 

Вітаємо переможців ІІ етапу олімпіади з інформатики та комп’ютерної грамотності серед учнів 3 – х класів загальноосвітніх шкіл району.

 • Некрас Тетяна учениця 3 – класу Надвірнянської ЗОШ І – ІІІ ст.. №2 – І місце (учитель Яновська Любов Василівна)
 • Гуменяк Віталіна, учень 3 класу Пасічнянської ЗОШ І – ІІІ ст. – ІІ місце (учитель Грабівчук Марія Михайлівна)
 • Дем’янчук Христина, учениця 3 класу Ланчинської ЗОШ І – ІІІ ст. – ІІ місце (учитель Гриджан Ірина Василівна)
 • Андрушко Євгенія, учениця 3 класу Ланчинської ЗОШ І – ІІ ст..- ІІ місце (учитель Захарчук Олександра Василівна)
 • Ославський Дмитро, учень 3 класу Краснянської ЗОШ І – ІІІ ст.. – ІІ місце (учитель Микитин Наталія Іванівна)
 • Охремчук Михайло, учень 3 класу Надвірнянської ЗОШ І – ІІІ ст. №3 – ІІ місце (учитель Цісельська Оксана Михайлівна)
 • Довбенюк Анастасія, учениця 3 класу Делятинської ЗОШ І – ІІ ст. – ІІІ місце,(учитель Довбенюк Уляна Михайлівна)
 • Гаманюк Артур, учень 3 класу Каміннецької ЗОШ І – ІІ ст.. – ІІІ місце (учитель Олійник Леся Ярославівна)
 • Питлюк Яна, учениця 3 класу Пнівської ЗОШ І – ІІІ ст. – ІІІ місце (учитель Лавра Леся Іванівна)
 

Семінар – практикум з корекційної освіти

«Корекційно- розвиткова робота як складова індивідуального навчання дітей з особливими освітніми потребами», під такою назвою 24 лютого 2015р. на базі Надвірнянської ЗОШ І – ІІІ ст. №3 відбувся семінар – практикум для вчителів початкових класів.

До учасників семінару звернувся заступник начальника відділу освіти Іван Криска, який зазначив , що індивідуальне навчання в системі загальної середньої освіти – це одна із форм організації навчально – виховного процесу. Вона запроваджується для забезпечення права дітей на здобуття повної середньої освіти з урахуванням індивідуальних здібностей та обдарувань, стану здоров’я . В Пасічнянській ЗОШ І – ІІІ ст. та Ланчинській ЗОШ І – ІІ ст. організована інклюзивна форма навчання, яка дає позитивні результати. Щороку кількість дітей з порушеннями у фізичному та розумовому розвитку збільшується. В 2014 - 2015 навчальному році 79 школярів району навчаються за індивідуальною формою.

З особливостями корекційної спрямованості уроків для дітей з розумовою відсталістю вчителів ознайомила вчитель –дефектолог Солотвинської спеціальної ЗОШ – інтернат Н.Гут . Вихователь Микуличинської спеціальної ЗОШ – інтернат розповіла про особливості роботи з дітьми із затримкою психічного розвитку. В програмі семінару був представлений майстер – клас «Практичне використання медико – педагогічної, музико – педагогічної технології « Піснезнайка» (О.Іванишак, вчитель Делятинської ЗОШ І – ІІІ ст.№). Л Цюрак , вчитель Добротівського НВК, ознайомила присутніх із цікавою інноваційною здоров’язбережувальною технологією – фітбол. Досвідом роботи з дітьми з особливими освітніми потребами поділилася з учасниками семінару М. Гаврильчук , вчитель Пасічнянської ЗОШ І – ІІІ ст.

Консультант обласної психолого- медико – педагогічної консультації З. Гретчук поділилася думками про проблеми та перспективи вирішення питання освіти дітей з особливими потребами.

 

Організація методичної роботи у позашкільному навчальному закладі

12 лютого у Надвірнянському районному центрі дитячої творчості відбувся районний семінар директорів, заступників директорів, методистів, завідувачів відділів та культорганізаторів ПНЗ «Організація методичної роботи у позашкільному навчальному закладі». Метою заходу було акцентування уваги педагогічних працівників на сучасних напрямках методичної роботи у позашкільному навчальному закладі щодо впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес.

Учасників семінару тепло зустріли педагоги Центру, виконавши пісню «Ой, зелене жито, зелене» та подарувавши вітальні листівки та сувеніри на згадку. Творчий простір РЦДТ охарактеризувала директор закладу Руслана Калин, наочно продемонструвавши досягнення колективу за допомогою комп’ютерної презентації.

Науково-методичний модуль семінару розпочався з презентації «Організація та зміст науково-методичної роботи з педагогічними кадрами та сучасні підходи до управління професійним розвитком педагога-позашкільника», яку представила завідувач методичного відділу Оксана Кудляк. Особливу увагу вона звернула на інноваційні форми методичної роботи з керівниками гуртків. З майстер-класом як ефективною інноваційною формою презентації досвіду педагога-позашкільника детально ознайомила учасників семінару методист Оксана Цюрак, провівши віртуальну екскурсію Містом Майстрів Надвірнянського РЦДТ.

У практичному модулі на учасників семінару чекала екскурсія «Творчими майстернями РЦДТ», яку провела заступник директора Лілія Грицюк. Роль Гуцульської світлиці як осередку краєзнавчої роботи закладу висвітлила керівник історико-краєзнавчого гуртка Віра Яцурак. А далі гостям був запропонований майстер-клас «Кавова іграшка» від завідувача естетичного відділу Олени Копчук. Під її пильним оком присутні власноруч виготовили запашну іграшку-сувенір до дня св. Валентина. Кожен з них на якийсь час відчув себе майстром, пізнав насолоду від творчості.

 

«Граємо за Україну разом»

31 січня 2015 року в м. Івано-Франківську проходили зональні обласні змагання з міні-футболу серед учнів СДЮШОР, ДЮСШ та ДЮФК 2001 року народження і молодші «Граємо за Україну разом» за територіальним принципом. Вихованці Надвірнянської ДЮСШ змагалися в першій зоні в м. Івано-Франківська. В даних зональних змаганнях в яких брало участь сім команд, команда ДЮСШ відділу освіти зайняла третє місце, поступившись тільки футбольним клубам «Ніка» та «Прикарпаття» м. Івано-Франківська.

Наймолодші футболісти ДЮСШ відділу освіти.

20-22 січня 2015 року в м. Городенка проходив Всеукраїнський турнір з міні-футболу серед юнаків 2006 року народження і молодші за участі таких відомих команд України, як дві команди з м. Києва, м. Чернівців, м. Кам’янець-Подільська, м. Бучач а також багато команд з Івано-Франківської області. Вихованці Надвірнянської ДЮСШ відділу освіти в даному турнірі зайняли 5-те місце, а найголовніше набралися свого чергового змагального досвіду на змаганнях такого високого рівня.

Чемпіонат України з боротьби самбо.

З 27 по 31 січня 2015 року в м. Київ проходив Чемпіонат України з боротьби самбо серед юнаків та дівчат 1997-98 років народження. В черговий раз вихованка ДЮСШ відділу освіти, Гуш Оксана доказала те, що вона є однією з найсильніших спортсменок України та в черговий раз зайняла 3-тє місце в Чемпіонаті України з боротьби самбо в своїй ваговій категорії.

Всеукраїнський турнір з міні-футболу.

14-15 лютого 2015 року в м. Чернівці проходив Всеукраїнський турнір зміні-футболу серед юнаків 2005 року народження і молодші. В турнірі всього взяло участь 12 команд, чотири з яких команди з Івано-Франківщини. «Ураган» м. Івано-Франківськ 2-ге місце, Городенка 7-ме місце, Надвірна 9-те місце, Коломия 12-те місце.

Чемпіонат України з легкої атлетики.

19-20 лютого 2015 року в м. Ужгород Закарпатська область проходив чемпіонат України з легкої атлетики серед юнаків, юніорів та дорослих. У зв’язку з браком коштів на вищевказані змагання було відправлено тільки одного вихованця ДЮСШ відділу освіти, Римарука Віталія, (тренер-викладач Бойчук І. А.),який відмінно виступив в даних змаганнях і виборов бронзову медаль (3-тє місце) в метанні диска показавши результат 45 м. 71 см.

Міжнародні змагання з легкої атлетики «Прикарпатська Зима»

22 лютого 2015 року в м. Івано-Франківську завершились Міжнародні змагання з легкої атлетики на призи «Прикарпатська-Зима». Збірна команда ДЮСШ відділу освіти виступала в даних змаганнях в складі 12-ти учасників змагань, троє з яких стали срібними призерами Міжнародних змагань, а саме:
Бойчук Христина(штовхання ядра) 2-ге місце.
Журавський Володимир (штовхання ядра) 2-ге місце.
Андрюк Ольга (біг 1500 м.) 2-ге місце.
Нагадаємо,що крім українських спортсменів в змаганнях також брали участь спортсмени республіки Білорусь, Молдова та Польща.

 

Віват вундеркіндам!
Когорта переможців ІІІ (обласного)
етапу Всеукраїнських предметних
олімпіад поповнилася
новими іменами.

Українська мова і література:

 • Тимінська Василина, учениця 8 класу Чорнопотоківської ЗОШ І - ІІІ ст. - ІІ місце (учитель Василишин Леся Василівна);
 • Дубінська Вероніка Василівна, учениця 9 класу Пнівської ЗОШ І - ІІІ ст. - ІІ місце (учитель Сіщук Магда Василівна);
 • Гуменюк Тетяна Миколаївна, учениця 11 класу Надвірнянського ліцею ІІІ місце (учитель Кузьмиченко Галина Олексіївна).

Фізика:

 • Чіх Богдан Іванович, учень 8 класу Парищенської ЗОШ І - ІІІ ст. - ІІ місце (учитель Чіх Іван Миколайович);
 • Лозяк Мар'яна Василівна, учениця 8 класу Надвірнянського ліцею - ІІ місце (Чабан Юрій Ярославович);
 • Паньків Олександр Васильович, учень 9 класу Надвірнянського ліцею - ІІІ місце (Романчук Петро Дмитрович);
 • Сєрова Мирослава Олегівна, учениця 10 класу Надвірнянського ліцею - І місце (Романчук Петро Дмитрович);
 • Лахва Роксолана Степанівна - учениця 10 класу Надвірнянського ліцею - ІІ місце (Ілько Микола Миколайович);
 • Пилип'як Юрій Васильович, учень 10 класу Надвірнянського ліцею - ІІІ місце (Ілько Микола Миколайович);
 • Вовк Олександр Генадійович, учень 11 класу Надвірнянського ліцею - І місце (Бакай Олександр Петрович);
 • Данилюк Павло Дмитрович, учень 11 класу Надвірнянського ліцею - ІІ місце (Бакай Олександр Петрович);
 • Клубчук Богдан Олександрович, учень 11 класу Надвірнянського ліцею - ІІ місце (Бакай Олександр Петрович).

Нові перемоги на ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських олімпіад Завершується цикл обласних олімпіад з навчальних предметів у 2014-15 навчальному році. Учні нашого району показують стабільно високі результати.

ІІІ етап олімпіади з основ економіки

Надвірнянський ліцей, вчитель Ковальчук Олег Олексійович: Питлюк Діана Іванівна - 1 місце - 9 клас (брала участь за 10клас); Огерук Христина Дмитрівна - 1 місце - 11 клас; Генюк Богдана Іванівна - 2 місце - 10 клас; Юрчило Аліна Михайлівна - 2 місце - 10 клас; Ковальчук Олександр Олегович - 3 місце - 8 клас (брав участь за 10клас)

Гаврилівська ЗОШ І-ІІІ ст., вчитель Приймак Іван Миколайович: Андрусяк Богдан Васильович - 3 місце - 11 клас; Романюк Володимир Васильович - 3 місце - 11 клас

ІІІ етап олімпіади з географії:

Сідляр Ірина Василівна - 1 місце - 10 клас, Гаврилівська ЗОШ І-ІІІ ст. (вчитель Приймак Іван Миколайович); Іванішак Назарій Васильович - 2 місце - 9 клас, Добротівський НВК (вчитель Сайко Василь Богданович); Глинчак Тетяна Дмитрівна - 2 місце - 9 клас, Гвіздська ЗОШ І-ІІІ ст. (вчитель Рудницька Ганна Михайлівна); Гуменюк Тетяна Миколаївна - 3 місце - 11 клас, Надвірнянський ліцей (підготувала Рудницька Ганна Михайлівна)

ІІІ етап олімпіади з історії:

Шпинта Тетяна Володимирівна - 2 місце - 9 клас, Надвірнянський ліцей (вчитель Качала Людмила Віталіївна); Лахва Роксолана Степанівна - 2 місце - 10 клас, Надвірнянський ліцей (вчитель Качала Людмила Віталіївна); Паска Андрій Валерійович - 2 місце - 11 клас, Саджавська ЗОШ І-ІІІ ст. (вчитель Паска Валерій Анатолійович); Данилюк Юлія Володимирівна - 3 місце - 8 клас, Переріслянська ЗОШ І-ІІІ ст. (вчитель Сорочинська Оксана Євгенівна); Гуменюк Тетяна Миколаївна - 3 місце - 11 клас, Надвірнянський ліцей (вчитель Качала Людмила Віталіївна)

Вітаємо Вас, юні таланти, і бажаємо нових звершень!!!

 

Щоб дітям було цікаво…

Основною формою навчання дошкільнят у процесі організованої пізнавальної діяльності було й лишається заняття, І саме це поняття багатьма трактується по-різному. Досить поширеним є підхід, за якого заняття сприймається як урок з формування знань — на зразок шкільного. Аргументуючи такий стан речей тим, що дітей треба готувати до школи з пелюшок, щоб у школі було легше (питання — кому?), вихователі, які обстоюють цю позицію, намагаються скрупульозно втілити у занятті всі ознаки шкільного уроку: жорстку дисципліну, монологізовану форму проведення, мінімум нерегламентованої фізичної, емоційної активності з боку дітей.

Існує також і підхід, що є крайньою протилежністю того, про який ішлося вище, — перетворення заняття на шоу, гру або іншу розвагу. І такі заняття потрібні. Проте вони аж ніяк не можуть бути постійною формою організації пізнавальної діяльності дітей.

 

Вітаємо переможців І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2014-2015 н.р.:

Наукове товариство при відділі освіти:

Відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства.
Секція: світова література

Яремків Анна Романівна, учениця 11 класу Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст.№3.
Науковий керівник: Іроденко Лариса Марківна, вчитель світової літератури Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст..№3

Головчук Яна Андріївна, учениця 11 класу Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №3
Науковий керівник: Іроденко Лариса Марківна, вчитель світової літератури Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст..№3

Наукове товариство при еколого- натуралістичному центрі:

Відділення хімії та біології
Секція:валеологія

Стасишин Ольга Володимирівна, учениця 10 класу надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст.. №1
Науковий керівник: Потравич Галина миколаївна, вчитель біології Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст.№1

Відділення екології та аграрний наук.
Секція: лісознавство

Максим'юк Лілія Михайлівна, учениця 11 класу Пнівської ЗОШ І-ІІІ ст.
Науковий керівник: Вірста Андрій Михайлович, вчитель біології Пнівської ЗОШ І-ІІІ ст.

 

 

Рубрики для батьків, дітей та молоді

серпень 2018 вересень 2018 жовтень 2018
По Ві Се Че П' Су Не
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Вхід

На даний момент 24 гостей на сайті