Успіхи кожного учня – це успіхи ліцею

Завдяки натхненній праці викладачів та досягненням учнів, Надвірнянський ліцей набув значної популярності на Надвірнянщині. Наш заклад відкриває юним вихованцям перспективи для отримання якісної освіти, реалізації свого творчого потенціалу, найсміливіших задумів і планів.

Ліцей – осередок освіти, у якому завжди підтримується високий рівень навчання та виховання особистості. Плідним і результативним став 2014-2015 навчальний рік для Надвірнянського ліцею. 95 ліцеїстів є призерами районного етапу Всеукраїнських предметних учнівських олімпіад, 28 ліцеїстів – обласного етапу. А такі учні, як: Огерук Христина (IV-A курс, учитель О.О. Ковальчук), Пилип’як Юрій (ІІІ-А курс, учитель М.М. Ілько), Питлюк Діана (ІІ-Б курс, учитель О.О. Ковальчук), Вовк Олександр (IV-А курс, учитель О.П. Бакай) захищатимуть честь Івано-Франківської області на ІV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з економіки, астрономії та фізики.

Запорукою успіхів ліцеїстів є запровадження новітніх методик викладання та технологій організації навчального процесу. І найголовніше – турбота про забезпечення умов для навчання та висока зацікавленість керівництва та педагогічного колективу у високому рівні знань ліцеїстів. Викладачі ліцею привчають учнів до наукової діяльності, адже щорічно ліцеїсти є активними учасниками наукових конференцій, конкурсів. У цьому році на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України брало участь 15 ліцеїстів, з них 11 стало призерами.

І місце здобули такі учні: Лахва Роксолана (ІІІ-А курс) у секції «Історичне краєзнавство» (науковий керівник Качала Л.В.); Гуменюк Тетяна (IV-А курс) у секціях: «Географія та ландшафтознавство», «Фінанси, грошовий обіг і кредит» (науковий керівник Ковальчук О.О.); Огерук Христина (IV - Б курс) у секції "Мікро- та макроекономіка"; Сєрова Мирослава (ІІІ-Б курс) у секції «Експериментальна фізика» (науковий керівник Романчук П.Д.).

ІІ місце вибороли такі юні науковці: Гіль Вікторія (ІІІ-Б курс) у секції «Прикладна математика» (науковий керівник Літвінас З.В.) та Данилюк Павло (ІV-А курс) у секції «Матеріалознавство» (науковий керівник Бакай О.П.).

ІІІ місце було присуджено Волощук Христині (ІІІ-А курс) у секції «Хімія» (науковий керівник Матусевич І.Р.); Вовку Олександру (ІV-А курс) у секції «Теоретична фізика» (науковий керівник Бакай О.П.); Клубчуку Богдану (IV-Б курс) у секції «Мультимедійні системи, навчальні та ігрові програми» (науковий керівник Дмитрук І.В.) та Шородку Володимиру (IV-А курс) у секції «Інформаційні системи, бази даних та системи штучного інтелекту» (науковий керівник Дмитрук І.В). Шестеро учнів ліцею представлятимуть Івано-Франківську область на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН України, який відбудеться в м. Києві

 

Акція «Я-громадянин України»

В рамках Всеукраїнського конкурсу учнівських проектів «Я-громадянин України» 15 березня учні 6-А і 8-Б класу Надвірнянської школи І-ІІІ ступенів №2 (класні керівники Василенко У.В. і Буній О.В.) за згоди о.Ігоря Шліхутки на території церкви Чесного Хреста організували і провели благодійну ярмарку "З Вірою в майбутнє України" з метою збору коштів для бійців 4 батальйону оперативного призначення "Крук" Національної Гвардії України, більшість з яких вихідці з нашої рідної Надвірнянщини. Для проведення ярмарки діти власноруч виготовили невеличкі сувеніри з бісеру і тканини, а батьки долучилися домашніми смаколиками. В результаті проведення благодійної ярмарки діти зібрали 1846 гривень, засвідчивши цим свою громадську позицію і бажання допомагати захисникам нашої Батьківщини. На зібрані кошти будуть закуплені речі першої необхідності бійцям батальйону «Крук».

Спасибі небайдужим городянам, які долучилися до доброї справи з вірою в кращу долю нашої рідної України.

 

Допомога воїнам АТО

Для бійців 72 бригади 3 батальйону, які захищають незалежність та територіальну цілісність України в зоні проведення АТО, школярі району та працівники районного інформаційно – методичного центру відділу освіти Надвірнянської РДА передали матеріальну допомогу в розмірі 6720 грн.

 

«МИ ПОВЕРНЕМОСЬ З ПЕРЕМОГОЮ…»

За вікном плив березень. Лагідне весняне сонце обціловувало землю, яка ожила, оновилась, воскресла. Недалеко від школи на горбочку солодкими сльозами плакали берези. Непевно обзивалися тихим весняним співом пташки. Все раділо весняному оновленню.

Саме в цей день до Пасічнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів завітали її колишні випускники, а тепер воїни АТО, Руслан Гультай та Володимир Михайлюк. В актовому залі зібрались учні 9-11-х класів, вчителі, директор школи. А герої, наші сміливі випускники, стояли під сценою, ніяково і невинно усміхаючись. Я пильно вдивлялась в каро-зелені очі свого колишнього учня Руслана Гультая і не могла розгадати: що в них затаїлось – смуток, біль чи іскринки гордості за свій народ, за ту велику справу, за яку вони з товаришем воюють. А Володимир Михайлюк дарував усім теплінь голубих, як березневе небо очей. Та думками був далеко.

Хлопці розповіли про бойові дії в зоні АТО, як їм доводилося зустрічатися віч-на-віч з ворогами, скільки потрібно сили волі і витримки вистояти, залишитись гідними звання українця, щоб здобути так бажану перемогу. А ще, підкреслював Володимир Михайлюк, що телебачення висвітлює маленьку частину правди про події в зоні АТО. Хлопці побували в таких населених пунктах Волноваха, Маріуполь, Новоазовськ, Тельманове, Амвросіївна, Котельникове, Артемівськ, Дебальцеве, Нікішино, Чорнухіно, Кам’янка, Луганське, захищаючи їх.

Пізніше в каплиці Покрови Пресвятої Богородиці було відправлено молебень за здоров’я наших односельчан і всіх бійців, які воюють на Сході. Учні 1-11-х класів покірно складали руки, випрошуючи в Божої Матері здоров’я, опіки для всіх воїнів і щасливого повернення наших односельчан до рідного порога. Пом’янули молитовно і тих бійців, які загинули на сході України, принагідно згадавши, що 10 березня день смерті Т.Г.Шевченка.

Отець Олексій Гуляк подарував бійцям чудотворні ікони Гошівської Богоматері, подякував за вірне служіння Україні, її народу, назвав Володимира та Руслана справжніми героями. Директор школи Оксана Хімич вручила воїнам букети свіжих запашних тюльпанів, оберіг із захисною молитвою і захисною олійкою, пояс із охоронним 90-м Псалмом, ікони, вишиті бісером учнями нашої школи та книжки про Пасічну. А хлопці, чисті серцем і душею, скромно стояли під каплицею Покрови Пресвятої Богородиці і в душі благали, щоб вона покрила їх святим своїм омофором і захистила від нещасть, від бід на життєвому шляху.

Я дивилась з гордістю і любов’ю на наших випускників і щиро бажала у Господа їх щасливого повернення додому, доброї і ясної доленьки для кожного з них. Адже вони – герої, вірні сини своєї України-неньки. Чисті дитячі голоси заспівали бійцям «Многая літа». Словам побажань було тісно в стінах школи. Вони полинули до високих гір, гостроверхих смерек, щоб всі почули, яких славних синів виплекала, виростила Пасічна.

 

Районний турнір юних хіміків

З метою залучення школярів до практичної наукової діяльності, навчання школярів норм і стилю роботи у творчих колективах, активізація позакласної роботи з хімії, створення умов для реалізації та розвитку творчих здібностей учнів, формування в учнів інтересу до хімії, пошук школярів здатних застосовувати знання з хімії та знаходити оригінальні рішення 10 березня 2015 року на базі Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 відбувся районний турнір юних хіміків. У турнірі взяли участь16 учнів загальноосвітніх навчальних закладів:

Білінкевич Назар, учень 11 класу Білоославської ЗОШ І-ІІІ ст.
Пліщук Анастасія, учениця 11 класу Лоївської ЗОШ І-ІІІ ст.
Градюк Світлана, учениця 8 класу Білозоринської ЗОШ І-ІІ ст.
Битківська Василина, учениця 10 класу Бистрицької ЗОШ І-ІІІ ст.
Качаровська Софія, учениця 10 класу Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст.№1
Федишин Вікторію, ученицю 10 класу Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст.№1
Дричак Аліна, учениця 9 класу Молодківської ЗОШ І-ІІІ ст.
Басюга Ірина, учениця 9 класу Молодківської ЗОШ І-ІІІ ст.
Халапенко Володимир, учень 8 класу Ланчинської ЗОШ І-ІІІ ст.
Голіней Михайло , учень 8 класу Кранянської ЗОШ І-ІІІ ст.
Тороус Вікторія, учениця 11 класу Саджавської ЗОШ І-ІІІ ст.
Ткачук Маряна, учениця 8 класу Тисменичанськ ЗОШ І-ІІІ ст.
Романіщак Михайло, учень 9 клау Делятинського НВК
Грицишин Лілія, учениця 11 клау Делятинської ЗОШ І-ІІІ ст.№3
Волошин Анастасія, учениця 8 класу Каміннецької ЗОШ І-ІІ ст.
Павлюк Ірина , учениця Фитьківської ЗОШ І-ІІІ ст.

 

Учись творити радість і добро

На базі Пасічнянської ЗОШ І-ІІІ ст. відбулось навчання в Школі молодого вихователя групи продовженого дня за темою «Формування життєвих компетентностей учнів в умовах ГПД». Молоді педагоги мали змогу поринути в прекрасний світ мистецтва - взяти участь в майстер-класі «Техніка канзаши. Чарівні квіти», який провела вихователь ГПД 2-3 класів Пітчук Мар`яна Миколаївна.

Ще Антон Макаренко сказав: « У дитячому віці гра – це норма, і дитина повинна завжди гратися, навіть коли робить серйозну справу». Ось так граючись, вихованці ГПД 2-3 класів під керівництвом Петлюк Вікторії Романівни займались суспільно-корисною працею, розсаджували кімнатну рослину сансев`єру. Скільки захоплення і непідробної радості було в дитячих очах, як вправно працювали маленькі пальчики!

Уявну подорож в довкілля продемонстрували вихованці ГПД 3-4 класів під керівництвом Гринішак Надії Петрівни.

 

Гра „Соняшникˮ

Учітесь, читайте,
і чужому научайтесь,
й свого не цурайтесь…
Т.Шевченко

03 березня 2015 року в навчальних закладах району проходила VІ Всеукраїнська українознавча гра „Соняшникˮ, у якій взяли участь учні 32 шкіл. Учасникам знадобилися знання з української мови і літератури, історії та народознавства. Наші школярі успішно з ними справилися, бо знати своє – престижно.

 

Семінар творчої педмайстерні вчителів початкових класів

Нещодавно на базі Делятинської ЗОШ І-ІІ ступенів відбулося засідання методоб′єднання вчителів творчої педагогічної майстерні на тему: «Розвиток креативності молодших школярів як умова формування необхідних життєвих компетенцій».

Учні школи із короваєм на вишиваному рушнику, віршами та піснею привітали учасників семінару. Із вступним словом виступив директор школи Сидорук Л.В., побажавши гостям миру, плідної праці, творчих успіхів.

Вчитель вищої категорії, старший вчитель Риндер Галина Дмитрівна провела урок позакласного читання у 4 класі на тему «Із Франкової криниці». За допомогою мультимедійної презентації учні познайомились із біографією та творчістю І.Я.Франка.

Риндер Г.Д. презентувала власний досвід на тему «Розвиток креативного мислення молодших школярів як умова формування життєвих компетентностей».

Цікаво, захоплююче минула зустріч із членом Національної спілки письменників України Романом Киселюком. Поет познайомив присутніх із авторськими виданнями , продекламував декілька віршів, розповів про свій життєвий та творчий шлях. Наприкінці зустрічі митець подарував присутнім по екземпляру своєї чергової книжки «Голос Говерли», підписавши цікавими побажаннями та автографом.

Методист РІМЦ Лисак Л.С. познайомила присутніх із проектом нових вимог щодо ведення журналу, розповіла про умови проведення олімпіади з інформатики серед учнів 3 класів та ДПА в 4 класі. Лисак Л.С. зацікавила присутніх новими інтерактивними вправами «Лімерик», «Ельфхен», «Діаманта».

Вчитель-методист Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Парасюк О.І. висловила зауваження та пропозиції до конспектів уроків, презентацій та матеріалу для читання учнями, які готують вчителі-члени творчої педагогічної майстерні для посібника із позакласного читання «Перлинка Прикарпаття 4 клас».

Методист РІМЦ Лисак Л.С. та гості щиро подякували керівництву та вчителям Делятинської ЗОШ І-ІІ ступенів за чудовий семінар, побажали миру, здоров′я, успіхів.

 

Розвиток творчої активності школярів через участь в дитячих організаціях, об’єднаннях

26 лютого 2015 року на базі Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (директор Маланюк П.М., заступник директора з виховної роботи Іванюк І.М.), відбулася педагогічна практика педагогів-організаторів шкіл області «Розвиток творчої активності школярів через участь в дитячих організаціях, об’єднаннях». Педагогічну практику провели методист Івано-Франківського ОІППО Оксана Риндич та викладач кафедри ОІППО Наталія Скоморовська.

Методичний супровід діяльності педагогів-організаторів щодо організації роботи дитячих об’єднань Надвірнянщини представила методист відділу освіти Надвірнянської РДА Галина Ботулінська.

На високому методичному рівні продемонстрували діяльність дитячих організацій «Країна Барвінкова» Іванна Сенчук, педагог-організатор Ланчинської ЗОШ І-ІІІ ст. та «Веселкове дитинство», Руслана Татуміряк, педагог-організатор та Казюк Д.Ю., вчитель початкових класів Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

Професійно, змістовно провела виховний захід «Зима дарує нам святкову мить», Сенчак О.В., вчитель початкових класів Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

Творчої атмосфери на семінарі додали номери художньої самодіяльності, які підготував з учнями вчитель музичного мистецтва Войнарович Р.І., та виставка виробів художньо-естетичного напряму під керівництвом Буній О.Д., Романчук О.В., Більчак Н.В., вчителів трудового навчання та образотворчого мистецтва.

 

Інформація

24 лютого 2015 року на базі Делятинського НВК проходила навчальна практика курсової групи заступників директорів з виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів на тему: « Особистісно – орієнтований підхід до організації виховної роботи в загальноосвітньому навчальному закладі».

Керівниками групи були О. Фляк, завідувач лабораторією національного виховання ОІППО та Л. Келембет, старший викладач кафедри ОІППО.

На високому методичному рівні провела урок компаративного аналізу з української літератури у 10 класі Світлана Василівна Боднарук, вчитель української мови та літератури.

Вчитель початкових класів Світлана Володимирівна Римарук підготувала родинне свято « Мама, тато, я – спортивная сім’я» у 1 класі.

Практичний психолог Неля Ярославівна Гаврилаш провела з курсантами психологічний практикум « Увага! Стрес… Допоможи собі сам!», заняття з елементами кінотренінгу. Гості переглянули загальношкільний патріотичний захід « Ми – юний цвіт нової України, у наші очі дивиться народ», підготовлений спільно педагогом – організатором Наталією Василівною Масевич та вчителями музики Галиною Харийсівною та Володимиром Юрійовичом Черленюками.

Заступник директора з виховної роботи Ольга Степанівна Бойчук презентувала модель виховної системи « Школа розвитку компетентної особистості».

У школі було організовано виставку дитячих робіт учнів, які займаються у гуртках декоративно – ужиткового мистецтва ( керівники Ольга Михайлівна Юсько та Ірина Володимирівна Павельчак).

У роботі семінару взяли участь методисти Надвірнянського РІМЦ Галина Ботулінська та Лілія Івасик.

 

Рубрики для батьків, дітей та молоді

серпень 2018 вересень 2018 жовтень 2018
По Ві Се Че П' Су Не
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Вхід

На даний момент 11 гостей на сайті