Талантами славиться Надвірнянщина

Вітаємо!!!
Калитяк Вероніку, ученицю 11 класу Ланчинської ЗОШ І - ІІІ ступенів, з перемогою в IV етапі XIV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості
( І місце за триптих новел "Заручені з Україною").

 

Виточене слово митців Надвірнянщини на уроці літератури

Наприкінці квітня 2015 року Назавизівська ЗОШ І-ІІІ ступенів зібрала в родинне коло залюблених у Слово педагогів, учнів та митців нашого краю. Учителі української мови і літератури Свідрук О. С., Передрук Л. Я., Шпинта М. М., Мулиган Л. П. поділилися з учасниками семінару досвідом роботи з літературного краєзнавства. Школярі напамʼять декламували не тільки поезії, але й прозові твори, щиро переймаючись їхнім змістом.

З глибоким інтересом та хвилюванням слухали присутні відомих на Надвірнянщині письменників. До серця кожного учасника промовляло мудре й виважене слово Романа Киселюка, влучне, з гумором і часом з гірким перцем – Галини Христан, ніжне й тихе – Світлани Ткачук, добре й по-християнськи розрадливе – Василя Процюка, крилато-натхненне й соковите – Олександра Букатюка, керівника літстудії „Бистріньˮ. Письменники презентували збірку поезій та новел „Запалімо серця для Україниˮ, присвячену всім, хто впав у час Революції Гідності і хто сьогодні бореться проти російсько-сепаратистської агресії.

 

Герої не вмирають

29 квітня 2015 року з ініціативи районної ради старшокласників в рамках творчого звіту колективів художньої самодіяльності загальноосвітніх навчальних закладів району відбувся благодійний концерт на підтримку сім’ї загиблого Героя АТО Дмитра Ломея.

Концертна програма була організована відділом освіти Надвірнянської РДА (заступник начальника відділу освіти І.Криска) та райкомом профспілки працівників освіти і науки (М.Винник). В концерті взяли участь учнівські та вчительські колективи загальноосвітніх навчальних закладів та Надвірнянського РЦДТ.

Благодійну виставку-ярмарку провели вчителі образотворчого мистецтва загальноосвітніх навчальних закладів та керівники гуртків станції юних техніків, Ланчинського центру дитячо-юнацької творчості, районний еколого-натуралістичний центр, районний центр дитячої творчості.

Лідери учнівського самоврядування всіх загальноосвітніх навчальних закладів попередньо провели збір коштів у школах та привезли на благодійний концерт. Силами учнів, педагогів, батьків було зібрано 18 тис. 453 грн. До збору коштів долучилися всі небайдужі громадяни, які прийшли на благодійний концерт та виставку-ярмарку. Зібрані кошти голова районної ради старшокласників Таїсія Матвій (учениця Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №4) на концерті передала вдові загиблого Героя Надії Василівні Ломей.

 

Конкурс-захист робіт в малій академії (м.Київ). Історія

2014-2015 навчального року дуже успішним був виступ учнів нашого району на конкурсі-захисті наукових робіт в області. До Києва відправлено шість робіт наших учнів. Всі змагання у м. Київ ще не пройшли, але є вже перші вагомі здобутки. Про історичну секцію розповідає переможниця на ІІІ етапі (3 місце), учениця Надвірнянського ліцею Лахва Роксолана

З 30 березня по 2 квітня в м. Києві проведено ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН України. Роботою відділення опікувались фахівці Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді та національного центру «Мала академія наук України».

Івано-Франківську область представляли 5 учнів-членів МАНУ у різних секціях: Гніздовський Святослав (м. Калуш), Братах Ольга (м. Рогатин), Мірчук Наталія та Процюк Антон (м. Івано-Франківськ), Лахва Роксолана учениця Надвірнянського ліцею, науковий керівник учитель історії Надвірнянського ліцею Качала Людмила Віталіївна.

Конкурс-захист проводився на базі еколого-натуралістичного центру. З словами привітання протягом цих днів звернулися організатори та багато гостей. Серед них директор Інституту історії України НАНУ, куратор історичного відділення В. Смолій, директор Українського державного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді Н. Савченко, президент МАНУ С. Довгий та багато інших високоповажних гостей. Також із вітальними словами виступили Т. Компаніченко та В. Лютий. Закінчилось відкриття невеличким концертом гурту «Хорея Козацька», лідером якої є Т. Компаніченко.

Учні провели складні інтелектуальні змагання, які пізніше стануть неабияким стимулом для руху до нових вершин. Кожен мав можливість зустрітись з викладачами ВНЗ України. Також панувала дружня атмосфера, відбулися нові знайомства. Учні довели, що Україна єдина, і не ділиться на захід чи схід.

Щодо здобутків, то команда нашої області здобула два призові місця: Процюк Антон – 3 місце у секції «Всесвітня історія» та Лахва Роксолана – 3 місце у секції «Історичне краєзнавство».

Як зазначив у своєму виступі Л. Залізняк:

«Мала академія наук – це невід’ємна частина науки, адже через ці структури пройшло багато знаних науковців».

Бажаємо всім великих здобутків і нових перемог!

 

Мистецькі паралелі

На базі Надвірнянського РЕНЦу відбулось розширене засідання творчої групи вчителів образотворчого мистецтва району, основною метою якого були творчі звіти вчителів, які атестувались в цьому навчальному році та презентація учасника Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2015» вчителя Надвірнянської ЗОШ I-III ст. №2 У.В. Василенко. Уляна Василівна розповіла про особливості проведення конкурсу цього року, продемонструвала свої конкурсні матеріали, розміщені на персональному сайті, про пошуки оптимальних шляхів вирішення мети і завдань відкритого обласного уроку, -провела з присутніми ділову гру.

Продовжуючи тему необхідності підвищення самоосвіти вчителя в умовах нових Державних стандартів для активізації самостійної художньої діяльності учнів, для пошуку обдарованості, для успішної реалізації формування особистості учня засобами мистецтва була представлена можливість звітування вчителів, які проходили курсову перепідготовку в ОІППО: вчителю-методисту Гаврилівської ЗОШ I-III ст. Бойко Оксані Василівні та молодому вчителю Делятинської ЗОШ I-II ст. Іванюк Людмилі Володимирівні. Вони поділились з колегами креативними ідеями щодо організації навчально-виховного процесу на уроках образотворчого мистецтва та художньої культури.

Завершальним етапом засідання стало методичне навчання з художньої культури, як провела методист РІМЦу Ляшенко Тетяна Вадимівна, яка прочитала лекцію про видатного іспанського художника Франсиско Гойю, з іменем якого пов’язують становлення мистецтва Нового часу, і творчість якого справила великий вплив на світову культуру XIX -XX століть не лише в живописі й графіці, але й в літературі, драматургії, театрі. Мультимедійну презентацію про музей Прадо та живопис Гойї підготувала вчитель Зарічанської ЗОШ I-III ст. Стручинська Олександра Володимирівна. Колективно проведений аналіз картини Гойї «Паніка» - паралель с сучасними трагічними подіями в нашій державі. Але головний леймотив знаменитого полотна беззаперечний: попри страждання і втрати необхідно зберігати людяність, гідність, бути мужніми, не втрачати надію, боротися і перемагати.

 

 

Олімпіада з економіки в Києві, нові перемоги

3 23 по 27 березня столиця нашої держави приймала учасників 4 етапу 18 Всеукраїнської олімпіади з економіки. Участь в олімпіаді взяли переможці із 24 областей та м.Києва.

Нашу область представляли 3 учні, двоє - учні Надвірнянського ліцею: Огерук Христина (11 клас) та Питлюк Діана (9 клас - виступала за 10 клас).

Відкриття олімпіади відбулось у актовій залі економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Із вітальними словами до учасників олімпіади звернулись:
голова журі, декан економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат державної премії України в галузі науки і техніки, доктор економічних наук, професор, член-кореспондент НАН України В.Д.Базилевич, методист вищої категорії по роботі з обдарованою молоддю та проведенню масових заходів відділення змісту позашкільної освіти та виховної роботи Інституту інноваційних технологій та змісту освіти О.М.Бурлака та інші високоповажні організатори та гості заходу.

Учасникам олімпіади була запропонована цікава і змістовна концертна програма та презентація провідного вищого навчального закладу України.

Проживали та змагались учні в спеціалізованій школі-інтернаті №14 з поглибленим вивченням предметів художньо-естетичного циклу м.Києва (директор Т.А.Манько).

Для учнів та їх вчителів були створені сприятливі, можна сказати, домашні умови для перебування в час змагань.

Цікавою була і культурна програма - учні та керівники команд отримали можливість переглянути виставу театру ім. Івана Франка за його ж новелою "Сойчине крило". Дійство відбулось на відновленій камерній сцені ім.Сергія Данченка.

"Увертюра До побачення" (режисер Андрій Приходько, в головних ролях - Остап Ступка та Наталя Корпан) вразила всіх без виключення.

Для керівників команд та членів журі організували відвідини музеїв Лесі Українки та Михайла Старицького.

Треба зазначити, що змагання нашої команди постійно супроводжувала "діаспора Надвірнянського ліцею і району" - студенти КНУ ім. Т.Шевченка, колишні олімпійці, МАНівці та турнірники. Прорекламували свій вищий навчальний заклад, показали свої гуртожитки, пригостили студентським чаєм.

Але про найголовніше - команда нашої області здобула два призові місця.

Зокрема, треба відзначити випускницю Надвірнянського ліцею - Христину Огерук, котра двічі перемагала на 4 етапі олімпіади з економіки, тричі на Всеукраїнському турнірі з економіки та зараз готується до захисту наукової робота в системі МАН у м.Київ.

Що ж, чекаємо нових перемог.

 

Семінар творчої педмайстерні вчителів початкових класів

26 березня на базі Пнівської ЗОШ І–ІІІ ступенів відбулося засідання творчої педагогічної майстерні вчителів початкових класів на тему «Сучасний урок з використанням інформаційно-комунікативних технологій як засіб формування інноваційної особистості».

Із вступним словом виступив директор Фединяк Олег Михайлович, Маковійчук Ольга Юріївна, заступник директора з навчально-виховної роботи, які розповіли присутнім про школу, педагогічний колектив, досягнення у навчальній та виховній діяльності, роботу вчителів-початківців. Учасники семінару мали змогу переглянути презентацію «Наша рідна школа», де ще більше дізналися про основні проблеми та питання, над якими працює педагогічний колектив Пнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, чим гордяться, що планують на майбутнє. Зацікавила присутніх «Книга шани», у яку записують імена кращих учнів, відмінників навчання, переможців олімпіад, різноманітних конкурсів, спортивних змагань.

Учні 2 – А класу (кл.кер. Оліярчук Марія Романівна) підготували чудове привітання. Діти співали пісні «Я бажаю вам добра», «Подаруй свою усмішку» та декламували вірші, головною думкою яких були добро, віра, мир, щастя, дружба. Школярики виконали веселий танок «Весняночка», який навчила їх танцювати хореограф Максим’юк Мирослава Михайлівна. Діти подарували гостям власноруч виготовлені аплікації «Великоднє курчатко», в середині якого були наклейки в гуцульському стилі для писанок та солодка посипка для пасочок.

В кабінеті духовності учасники семінару провели спільну молитву за мир та спокій в Україні. «Молимось, щоби Господь наш Ісус Христос захистив Україну від видимих і невидимих ворогів, щоби зберіг неподільною, свобідною і незалежною Українську державу…»

Член творчої педмайстерні Оліярчук М.Р. провела практичне заняття «Використання мультимедійної дошки на уроках в початкових класах». Вчителям було дуже цікаво, адже більшість з них бачили цю дошку вперше. Марія Романівна продемонструвала, як на різних уроках можна використовувати мультимедійну дошку та як працювати з нею. За допомогою інтерактивної вправи «За – проти» вчителі обмінялись думками про користь та шкоду від використання комп’ютера в навчанні дитини. Свій виступ Оліярчук М.Р. підсумувала словами: «Запровадження інформаційно-комунікативних технологій – це не данина моді, а необхідність сьогодення».

Із захопленням члени творчої педагогічної майстерні переглянули презентацію з досвіду роботи Оліярчук М.Р., в якій вчитель систематизувала інноваційні методи роботи, що використовує в педагогічній діяльності.

 

Вітаємо переможців ІІ етапу олімпіади з математики серед учнів 3 - 4 класів загальноосвітніх шкіл району.

3 клас

Некрас Тетяна, учениця 3 класу Надвірнянського ЗОШ І - ІІІ ст. №2 - 1 місце (учитель Андрійович Уляна Богданівна)

Максимюк Віктор, учитель 3 класу Ліснотарновецького НВК - 2 місце (учитель Криска Олександра Олексіївна)

Струк Тетяна, учениця 3 класу Білоославської ЗОШ І - ІІІ ст. - 3 місце (учитель Гуменюк Ганна Степанівна)

4 клас

Тороус Софія, учениця Надвірнянської ЗОШ І - ІІІ ст. №3 - 1 місце (учитель Дунаєва Тетяна Рудольфівна)

Дериш Святослав, учень Надвірнянської ЗОШ І - ІІІ ст. №1 - 1 місце (учитель Парасук Оксана Іванівна)

Дячук Андрій, учень Білоославської ЗОШ І - ІІІ ст. - 2 місце (учитель Токарук Василина Іванівна)

Федорів Іванна,- учениця Тисменичанської ЗОШ І - ІІІ ст. - 2 місце (учитель Пасічанська Марія Василівна)

Іванків Тарас,- учень Молодківської ЗОШ І - ІІІ ст. - 2 місце (учитель Івасик Галина Іванівна)

Федоришин Тетяна, учениця Гаврилівської ЗОШ І - ІІІ ст. - 3 місце (учитель Вельган Наталя Іванівна)

 

„Бувають, може, й кращі голоси, але такого другого немає…ˮ

Справді, такого морального авторитету, як Ліна Костенко, для сучасних українців годі й шукати. І в часи радянщини, і в пору становлення Української держави її поезія – це бунт, бунт особистості, це постання духу. Ніколи не агітує – вона просто віддає своє ім’я за ідею, добро, справедливість:

Стеля і стеля.
А де ж висота?
Що за поет, як піввіку лякався?
Звикли до правди мої вуста.
Нащо їм чорне вино лукавства?

Упродовж усього свого життя Ліна Василівна виставляє „барикади поезії проти бездумності”. Вона титан духу, який не скориться під жодним тягарем. „Це – голос наш. Це – пісня. Це – душаˮ.

З нагоди 85-ліття від дня народження поетеси в школах району 19 березня 2015 року проходили літературні читання, конференції, уроки поезії. На мудру бесіду про слово Ліни Костенко запросила своїх учнів та вчителів і Надвірнянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1. Це було справжнє поетичне свято „Я вибрала долю собі сама…ˮ, організоване й підготовлене заступником директора, учителем української мови і літератури Г.М.Бартковою, шкільними бібліотекарями. Учасники дійства прониклися торжеством незламного духу великої поетеси, доторкнулися до краси і сили її слова.

 

Рубрики для батьків, дітей та молоді

вересень 2018 жовтень 2018 листопад 2018
По Ві Се Че П' Су Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Вхід

На даний момент 22 гостей на сайті