ВЕСЕЛКОВЕ ЛІТО ПОЧИНАЄТЬСЯ

Доносить вітер пахощі п’янкі,
Гаїв, лісів чудові аромати,
І линуть звідусіль пісні дзвінкі —
Це літечко прийшло до нас в Карпати, —
цими рядками Марії Єрмакович, а ще – піснями, танцями, конкурсами розпочалося «Веселкове літо 2015» в Ланчинському Центрі дитячої та юнацької творчості.

Свято відкрила директор закладу Ярослава Олексіївна Недашківська. Вона побажала всім присутнім яскравих літніх вражень і вручила грамоти тим гуртківцям, хто був особливо активний і старанний протягом навчального року.

Ведучі Мар’яна Яворська та Андрій Микитин запросили дітей у світ розваг та веселощів, цікавих ігор та захоплюючих пригод. Яскравим доповненням їхніх слів стали виступи вокального ансамблю «Калинонька»(кер.В.Менів), танцювального колективу «Сонечко»(кер.У.Тимінська), хореографічного гуртка з Добротова (кер. Т.Лесюк); поетичними рядками привітали літо вихованці літературного гуртка «Чарівники пера» (кер, М. Мельник).

Після урочистої частини діти мали змогу взяти участь у «Малих олімпійських іграх». Три команди виборювали першість у таких конкурсах, як «Стрибки кенгуру». «Біг близнят», «Веселий зоопарк» тощо. Змагалися вони із повною самовіддачею і веселим азартом. Нагородою для учасників був солодкий стіл, організований батьками.

Літо-літечко почалося. І не тільки в Ланчині, а й в Білих Ославах, Саджавці, Красній. Попереду у наших гуртківців цілий місяць захопливих розваг. До них у гості ще завітає і День Казки, і День театру, і покличуть у подорож різні екскурсії, і дізнаються вони багато нового і цікавого. Сподіваємося, що це літо залишиться в їхній пам’яті одним з найкращих спогадів дитинства.

Мирослава Мельник, керівник гуртків Ланчинського ЦДЮТ

 

Діалог науковців і практиків

5 червня на базі ІФОІППО відбулась науково-практична конференція «Актуальні питання методики викладання світової літератури в школі», на яку запрошена Л.Ф. Мірошниченко, доктор педагогічних наук, професор кафедри методики викладання світової літератури Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова. Леся Федорівна прочитала цікаву змістовну лекцію з методики аналізу художнього твору у шкільному курсі літератури в світлі нових Державних стандартів та потреб сучасного світогляду української молоді.

Науковці, методисти, завідувачі лабораторії суспільно-гуманітарних дисциплін ОІППО - Островська Г.О., Барабаш О.Д., Федунь М.Р., Козленко Я.В., Уманців Н.С. та вчителі закладів освіти області аргументовано і змістовно доводили, що викладання літератури сьогодні потребує результативного діалогу між вченими і вчителями, науковцями і практиками, адже в умовах зростаючої техногенності та комп’ютеризації, занурення молоді у віртуальний світ освіта відстає від потреб суспільства. Ось чому література сьогодні, як ніколи, виконує просвітницьку місію, дає додаткові можливості для реалізації завдань навчання і виховання національних і загальнолюдських якостей школярів.

В обговоренні важливих питань викладання методики літератури взяла участь вчитель світової літератури Надвірнянської ЗОШ I-III ст. №3 Іроденко Лариса Марківна, яка презентувала власний досвід з питання формування читацької компетентності учнів засобами інтерактивного навчання.

Методист ІМЦ Ляшенко Т.В.

 

Благодійний фестиваль « Ти – не один»

4 червня 2015 року в районному будинку культури відбувся щорічний фестиваль творчості дітей з особливими потребами « Ти – не один». У цьому заході взяли участь 103 вихованці навчальних закладів району з розумовими та фізичними вадами.

В рамках фестивалю відбувся концерт, учасниками якого стали 33 дитини, які співали пісні, декламували вірші, читали гуморески , танцювали .

Цікавою та вражаючою була виставка творчих робіт учнів з обмеженими можливостями. 19 юних обдарувань представили свої творчі роботи з бісеру, вироби з дерева, паперу,вишивки, малюнки . Учасники концерту та виставки отримали подарунки , грамоти та грошову винагороду в розмірі 200 гривень.

11 дітей з особливими потребами отримали матеріальну допомогу на лікування ( по 1000 грн. на кожного).

Фінансову підтримку фестивалю надали педагогічні колективи навчальних закладів району, Надвірнянська РДА, районна рада, бюджетні установи та організації району, благодійний фонд Юрія Дерев’янка.

Фестиваль організований відділом освіти Надвірнянської РДА ( начальник С.Северилов).

 

Дитячий садок – школа: проблеми і реалії

«Школа не повинна вносити різкого перелому в життя дитини.

Нехай, ставши учнем, дитина продовжує робити сьогодні те, що повинна робити вчора. Нехай нове з’являється в житті поступово і не збентежує лавиною переживань».
(В.О.Сухомлинський)

Проблема наступності між дошкільним закладом та початковою ланкою освіти завжди була актуальною і належить до числа найважливіших.

З цією метою 27 травня 2015року на базі Надвірнянської ЗОШ І-ІІІст. №1 відбувся круглий стіл з проблеми « Наступність у роботі ДНЗ і початкової ланки освіти в умовах впровадження нових Державних стандартів» за участю вихователів ДНЗ, вчителів початкових класів ЗНЗ району, завідувачів шкіл І ступеня.

Конференцію відкрила Г.Шпитко, методист РІМЦ , яка ознайомила присутніх з нормативно-правовими документами щодо забезпечення наступності між дошкільною і початковою освітою.

М.Масягіна та О.Камінь - вихователі ДНЗ «Квітка Карпат» та «Берізка» проаналізували чинні програми « Українське дошкілля», «Впевнений старт».

Про психологічні та фізіологічні особливості розвитку дітей старшого дошкільного віку розповіла Л.Цімура, практичний психолог ДНЗ «Пролісок». Т.Скрипник, вчитель-методист Надвірнянської ЗОШ І-ІІІст.№2 наголосила, що забезпечення наступності в освітній роботі з дітьми старшого дошкільного віку та учнями перших класів має орієнтуватися на усунення суперечок між завищеними запитами школи, вимогами окремих батьків щодо підготовки їх дітей до шкільного навчання і необхідністю враховувати специфіку дошкільної освіти. З огляду на це, зміст початкової освіти має логічно продовжувати, доповнювати й розширювати зміст дошкільної освіти з урахуванням надбань і досвіду дошкільного дитинства.

М.Масевич, вчитель вищої категорії, ст.вчитель Делятинської ЗОШ І-ІІІст.№1 у своєму виступі «Дошкільний заклад – школа: перспективи і реалії» зосередила увагу слухачів на тому, як забезпечити дитині природне входження в нові умови на перехідному етапі від дошкільного навчального закладу до школи, як об’єднати зусилля дошкільного закладу, школи та сім’ї у виявленні психолого-педагогічних умов соціальної адаптації майбутніх першокласників.

Досвідом роботи з адаптації першокласника до навчання в школі поділилася вчитель вищої категорії Краснянської ЗОШ І-ІІІст. Г.Микитин.

 

Ми – надія твоя, Україно

27 травня 2015 року в залі засідань райдержадміністрації відбулося районне свято для обдарованих дітей «Ми – надія твоя, Україно», на яке були запрошені учні-переможці та призери Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, конкурсу-захисту МАН, Всеукраїнських турнірів та конкурсів, педагоги, директори, батьки, представники влади.

Свято розпочалося хвилиною мовчання, під час якої ансамбль сопілкарів Краснянської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Уляна Процик) виконали пісню «Пливе кача».

Начальник відділу освіти Степан Северилов привітав переможців та коротко зупинився на досягненнях району.

У ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнський учнівських олімпіад з базових дисциплін учні району зайняли:

47 переможних місць, в тому числі:
- 5 учнів – перші місця;
- 19 учнів – другі місця;
- 23 учні – треті місця.

На ІV етапі (загальнодержавному) Всеукраїнських учнівських олімпіад – 7 наших учнів представляли Івано-Франківську область.

Сідляр Ірина (Гаврилівська ЗОШ І-ІІІ ст.) та Огерук Христина (Надвірнянський ліцей) стали переможцями (ІІІ місце).

Переможцями ІІ етапу (обласного) Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт МАН стало 12 учнів:
- 5 учнів – перші місця;
- 2 учні – другі місця;
- 5 учнів – треті місця.

На ІІІ етапі (загальнодержавному) Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт МАН – шість наших учнів представляли Івано-Франківську область.

 

Участь шкільних лісництв району в обласних змаганнях

14 травня 2015 року в Івано-Франківському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді відбулися змагання учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів.

У змаганнях взяли участь команди п’яти учнівських лісництв Надвірнянського району, а саме: Бистрицьке, Зеленське, Пнівське, Білоославське та Ланчинське. Юні лісівники подали свої науково-дослідні роботи у галузі лісового господарства, представили свої досягнення у вигляді виставки-презентації та представили свої знання на конкурсних змаганнях при визначенні лісових та деревно-чагарникових порід, тварин, комах, видових назв дерев за насінням.

За підсумками змагань Пнівське учнівське лісництво (керівник Вірста Андрій Михайлович) нагороджене грамотою за зайняте ІІ місце в обласних змаганнях, а Ланчинське учнівське лісництво (керівник Дем’янчук Любов Василівна) – ІІ місце за науково-дослідну роботу.

Фінансову допомогу у харчуванні учасників змагань та забезпеченні пальним транспотру надали Надвірнянський та Делятинський держлісгоспи.

 

Допоможемо бійцям

«Допоможемо бійцям» - такі слова чуємо щодня на роботі, на вулиці, у соцмережах. Люди збирають кошти, відправлять ліки, речі, листи, малюнки, продукти в зону АТО. Не стали винятковим і навчальні заклади району.

Днями у Каміннецькій ЗОШ І – ІІ ст.., Тисменичанській ЗОШ І – ІІІ ст., Зарічанській ЗОШ І – ІІІ ст., Чорнопотоківській ЗОШ І – ІІІ ст., Лоївській ЗОШ І – ІІІ ст., Білозоринській ЗОШ І – ІІІ ст., Молодківській ЗОШ І – ІІІ ст., Битківській ЗОШ І – ІІІ ст. №1, Ланчинській ЗОШ І – ІІІ ст., Краснянській ЗОШ І – ІІІ ст., Делятинській ЗОШ І – ІІІ ст. №1, Білоославській ЗОШ І – ІІІ ст., Саджавській ЗОШ І – ІІІ ст., Пнівській ЗОШ І – ІІІ ст., Волосівському НВК, Ліснотарновицькому НВК, Назавизівській ЗОШ І – ІІІ ст., Цуцилівському НВК з ініціативи заступника начальника відділу освіти Івана Криски відбулась благодійна акція «Педагоги , діти - воякам». Зібрані продукти харчування, речі передали волонтерам.

Ця акція засвідчила небайдужість до долі України, про підтримку один одного у такий нелегкий для усіх українців час.

 

Конкурс-захист робіт в МАН (м.Київ). Економіка. Вперше - перше.

14-17 квітня в м.Київ пройшов ІІІ етап конкурсу-захисту робіт МАН в секція математики, фізики, астрономії та економіки. Нашу область представляла команда у складі 10 учнів (з них 4 - з Надвірнянського ліцею).

На економічних секціях змагалось троє учнів із нашої області (двоє, Огерук Христина та Гуменюк Тетяна, - з Надвірнянського ліцею, Босович Валентина із гімназії №1 м.Івано-Франківськ).

Відкриття змагань відбулось в приміщенні Національного еколого-натуралістичного центру, учасники змагань отримали вітання від перших осіб держави.

Приємно вразив виступ гурту "Хорея Козацька" та її лідера Тараса Компаніченка, у їх виконанні прозвучали музичні твори, які майже не почуєш з телеекранів. Нашим учня вдалось коротко поспілкуватись із паном Тарасом.

15-16 квітня відбулись інтелектуальні змаганнях юних науковців. За результатами написання контрольних робіт (для економічних секцій - з математики), попередньої оцінки наукових робіт та захисту роботи перед титулованим журі Христина Огерук виборола абсолютне перше місце в секції "Мікро- та макроекономіка".

Треба зазначити, що перше місце в конкурсі-захисті МАН учнем із нашого Надвірнянського району здобуто вперше. Здобутим першим місцем Христина завдячує науковому керівнику, вчителю економіки, Олегу Ковальчуку та вчителю математики - Тетяні Степ'як, а також педагогічному колективу Надвірнянського ліцею.

Гуменюк Тетяна та Босович Валентина стали дипломантами конкурсу.

У відділеннях математики та фізики учениці Надвірнянського ліцею Гіль Вікторія та Мирослава Сєрова вибороли треті місця.

 

Один із чети крилатих

У Ланчинській ЗОШ І-ІІІ ступенів (директор Дикан Тетяна Михайлівна) свято бережуть памʼять про відомих земляків.

Тут говорять про Ю.Шкрумеляка як про педагога, поета й прозаїка, публіциста й перекладача, журналіста й редактора дитячих часописів, але насамперед як про провісника незалежної й соборної України. У лавах січового стрілецтва брав участь у боях на горі Маківці, що в Карпатах, за гору Комарницьку й Стрий, воював на берегах Золотої Липи. Ідея становлення рідного народу як нації ніколи не покидала його. У вірші „Воля говоритьˮ (збірка „Авлева жертваˮ) поет хоче бути „громом та крицеюˮ, щоб

Бути вітром буйним між вітрами,
Твої сльози, мій краю, сушити,
Твої жалі понести в блакити,
Твоє горе розвіять світами!

Ланчинські школярі знають творчість митця і долучаються до збереження й поширення його спадщини, бо через неї глибше усвідомлюються істинні цінності, духовні пріоритети в нашому житті.

Нещодавно з нагоди 120 роковин від дня народження Юрія Шкрумеляка в школі організували свято безсмертного слова письменника, який був великим ерудитом, людиною добросердечною і товариською, усе життя безупинно працював, укладаючи в кожну справу своє серце.

Відомий краєзнавець Василь Юрійович Левицький презентував дві книжки Юрія Шкрумеляка: „Молитва за рідну мовуˮ (національно-патріотична поезія для дітей) та „Загублений черевичокˮ (найкращі твори малої прози міжвоєнного періоду). Пан Василь, науковий працівник музею Марійки Підгірянки, запросив присутніх причаститися словом великого українця, бо в нього кожна поезія як молитва до Всевишнього й рідного краю.

 

Україна розквітла ланчинськими талантами

Для кожного педагога успіхи вихованців—це своєрідний показник рівня його роботи. Для працівників Ланчинського Центру дитячої та юнацької творчості таким критерієм є участь у різних конкурсах, змаганнях та виставках, в яких неодноразово наші гуртківці здобували призові місця, навіть на міжнародному рівні.

Нещодавно танцювальний колектив «Сонечко», яким ось уже 10 років успішно керує Уляна Ярославівна Тимінська, запросили взяти участь у ІІІ Всеукраїнському благодійному фестивалі-конкурсі дитячо-юнацької творчості «Квітуча Україна» в рамках проекту «Безхмарне небо для дітей», який проводився в Києві. Завдяки сприянню районного відділу освіти та підтримці батьків, діти поїхали в столицю. Там учасники мали змогу порівняти свої можливості з іншими колективами, обмінятися досвідом, познайомитися з конкурсантами з інших областей. А також отримати пам’ятні призи та заслужені нагороди, серед яких—Кубок за І місце у ІV віковій категорії.

А в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» призові місця зайняли наші вихованці Гресько О. (ІІІ місце) та Іваночко Олексій (ІІ місце, гурток «Сувенір», кер . М.Бабіїв»), Мельник Марія (ІІІ місце, гурток «Ниткографія», кер. Т.Паращій), Василинюк Ліда (ІІ місце, гурток «Бісероплетіння», кер. А. Д. Левицька), Боднарук Богдана(І місце, гурток «Квілінг», кер. Н.Боднарук), Ковальчук Юля (ІІ місце, гурток «Аплікація та орігамі», кер. М.Лукаш), Луцик Роман (І місце, гурток «Художній розпис», кер. Ю.Голіней). Усі лауреати отримали почесні дипломи та стимул до подальшої праці.

 

Рубрики для батьків, дітей та молоді

вересень 2018 жовтень 2018 листопад 2018
По Ві Се Че П' Су Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Вхід

На даний момент 23 гостей на сайті