До бункера легендарного "Грома"

Вже традиційним стали для школярів Надвірнянщини сходження на гору Березовачка, де героїчною смертю 17 травня 1954 р. загинув Микола Твердохліб – командир 4 ВО «Говерла», полковник, а пізніше краєвий провідник 3Б Карпатського краю. В числі загиблих також була його дружина Ольга Герисимович. Кавалер Золотого Хреста заслуги І класу. Провідник когорти нескорених на Станіславщині навічно залишився у вдячній пам’яті нащадків. Герої не вмирають, їхні звитяги на вівтар Незалежності України передаються майбутнім поколінням.

Зимою 53 – 54 рр. на Березовачці зимували Лука Гринішак «Довбуш» - провідник Надвірнянщини; Ярослав Обрубанський «Ярковий» - бунчужний; Михайло Зеленчук «Деркач» - хорунжий; Анна Попович «Вишня» - зв’язкова.

Саме завдяки таким героям як Грім і його бойовим побратимам – воскресла і встала з колін Незалежна Українська держава. Світлий образ Михайла Твердохліба буде завжди дороговказом для молоді, як захищати, любити рідну землю, український народ, заради якого піти на самопожертву.

 

Затверджено новий Державний стандарт початкової загальної освіти

Урядом прийнято рішення про затвердження нового Державного стандарту початкової середньої освіти.

У Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту зазначили, що у процесі розроблення нової редакції Державного стандарту початкової загальної освіти було ретельно вивчено зарубіжний досвід та враховано кращі традиції вітчизняної освіти.

Результати навчальних досягнень учнів початкових класів зумовили необхідність поновити зміст Державного стандарту початкової загальної освіти та удосконалити Базовий навчальний план початкової загальної освіти, зазначають в МОНмолодьспорт.

У міністерстві освіти наголошують, що позитивними змінами Державного стандарту початкової загальної освіти є забезпечення наступності змісту дошкільної та початкової загальної освіти, а також впровадження особистісно-орієнтованого підходу в навчально-виховному процесі початкових класів.

Стандарт початкової загальної освіти передбачає формування ключових компетентностей учнів початкових класів, зокрема, загальнокультурної, громадянської, здоров’язбережувальної та інформаційно-комунікаційної.

 

Зліт обдарованої учнівської молоді Гуцульщини.

Інформація про участь команди учнів закладів освіти Надвірнянського району на XIV Зльоті обдарованої учнівської молоді Гуцульщини 29 квітня 2011 р. у смт. Верховина

Метою Зльоту є виявлення та підтримка талановитої учнівської обдарованої молоді, сприяння вихованню творчої наукової еліти. Зліт проводився з різних галузей знань у три етапи- очного та заочного, відповідно до наказу відділу освіти, III – заключний етап відповідно до рішення відділу освіти та Гуцульської освітянської Ради. Учні закладів освіти району виконали вимоги до творчих робіт, які відзначались оригінальністю, новизною обраної теми практичного дослідження. Творчі роботи юних митців відзначались складністю композиційного вирішення і техніки виконання, рівнем обізнаності з цього виду мистецтва.


Всі учасники команди району нагороджені дипломами I ступеня.

Прізвище, ім'я по батькові Навчальний заклад Клас Місце
Номінація Образотворче мистецтво
Хімич Лілія Василівна Білозоринська ЗОШ І - ІІ ст. 9 I
Марич Вікторія Михайлівна Білозоринська ЗОШ І - ІІ ст. 9 I
Номінація Музичне мистецтво
Дитко Ірина Андріївна Надвірнянська ЗОШ І - ІІІ ст. №2 10 I
Номінація Декоративно - прикладне мистецтво
Бойко Наталія Іванівна Гаврилівська ЗОШ І - ІІІ ст. 9 I
Бережна Юлія Вікторівна Надвірнянська ЗОШ І - ІІІ ст. №1 9 I
Номінація Історія та краєзнавство
Микитин Віталій Васильович Надвірнянський ліцей 10 I
Номінація Українська мова
Кузьмиченко Леся Анатоліївна Надвірнянська ЗОШ І - ІІІ ст. №3 11 I
Рудейчук Дмитро Миколайович Битьківська ЗОШ І - ІІІ ст №1 10 I
 

Вчителів будуть навчати комп‘ютерної грамотності

В Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту наголошують на необхідності оволодіння педагогами інформаційно-комп’ютерних технологій

Всі вчителі мають оволодіти комп‘ютерною грамотністю. Про це заявив заступник міністра освіти Борис Жебровський під час проведення відеоконференції, що відбулася в Будинку Уряду.

 

Обласна педпрактика вчителів українознавства

Село моє,окрасо України,
В її віночку квітка запашна.
Ти ясен день і ночі солов’їні,
І незнищенна долі таїна.

Щирі поетичні рядки Оксани Миколаївни Гаврильчук, вчителя української мови і літератури Волосівського НВК, стали епіграфом обласної педпрактики вчителів українознавства, яка відбулася в маленькому гірському селі Волосові Надвірнянського  району. Тут по-особливому шанують і пропагують українську мову, Шевченкове слово.

Слухачі курсів на чолі з керівником Габорак Оксаною Миколаївною та методистом ІМЦ Перегінчук Ганною Іванівною почерпнули багато інформації про історію села, його відомих жителів, долучились до культури, фольклору цього регіону. Про рідне село, школу складено не одну пісню, написано вірші, твори, перекази. З гордістю виконав ансамбль вчителів пісню - гімн школи(слова О.Гаврильчук,музика В.Зіняка) Цікавою і змістовною була мультимедійна презентація роботи школи, її надбань, представлена директором Василем Михайловичем Гайдаром.

 

Рубрики для батьків, дітей та молоді

вересень 2018 жовтень 2018 листопад 2018
По Ві Се Че П' Су Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Вхід

На даний момент 15 гостей на сайті