30 червня 2011 року о 10 год

в залі засідань районної державної адміністрації відбудеться засідання колегії РДА.

Одне із питань порядку денного:

Підсумки роботи освітянської галузі району за 2010 - 2011 навчальний рік та завдання на 2011 - 2012 н. р.

Запрошуються керівники закладів освіти району

 

 

Поради батькам майбутніх першокласників

Обов'язковою має бути диспансеризація дитячого населення, у тому числі майбутніх першокласників, особливо сільської місцевості.

При підготовці дітей до загальноосвітнього навчального закладу, батькам слід звернутись до педіатричної дільниці поліклінічних відділень, де мають забезпечити:

  • Оформлення медичної документації для вступу до загальноосвітнього навчального закладу (ф. № 026/о) з висновками про стан здоров'я дитини і рекомендаціями щодо подальшого спостереження за дитиною, про профілактичні щеплення (ф. № 063/о).
  • Обов'язковий медичний профілактичний огляд дитини за участю педіатра, невролога, отоларинголога, офтальмолога, ортопеда, хірурга, стоматолога, психіатра, логопеда (інших спеціалістів за показаннями) з визначенням готовності дитини до навчання в школі, проведенням антропометрії, плантографії, вимірюванням артеріального тиску та здійсненням лабораторних досліджень (загальний аналіз крові, сечі, дослідження на гельмінтоз та інші за показаннями).
  • Лікування та оздоровлення дітей диспансерної групи.
  • Питання відвідування загальноосвітнього навчального закладу дітьми, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень вирішується індивідуально за рішенням лікарсько-консультативної комісії з залученням епідеміолога територіальної санепідстанції згідно розділу III ст. 15 вимог Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб".

Впевнені, поради батькам стосовно того, як підготувати дитину до майбутніх навантажень, зробити так, аби її організм не давав збоїв під час навчального процесу і похід за знаннями був їй справді в радість та деяких інших аспектів підготовки до школи, - буде до часу.

 

Мандруючи стежками рідного краю

07 червня 2011 р. Лідери учнівського самоврядування побували на екскурсії у Верховині.

Перше знайомство з гуцульським краєм відбулося у хаті С. Параджанова, де цікава розповідь екскурсоводів про життєвий і творчий шлях цієї видатної людини сприймалося захоплено.

Побували діти і в музеї «Гуцульщини», де дізналися про історію та побут гуцульського краю.

Але найбільш цікавою стала зустріч із Романом Кумликом. Його віртуозна гра на різних народних інструментах і цікаві розповіді про звичаї й традиції Гуцульщини зачарували дітей.

Лідери учнівського самоврядування збагатилися знаннями про рідний край і культурні надбання Гуцульщини.

 

Вітаємо

заступника директора Делятинського НВК з початкового навчання і дошкільного виховання

Черленюк Галину Харийсівну–

лауреата Всеукраїнського фестивалю «Колискова пісня», який проходив 2 червня 2011 року у Київському будинку вчителя.

Хай творчий вогонь у вашім серці не згасне
Хай сили невичерпні ваші цвітуть.
Гордіться по праву за світлий, прекрасний
Великій, почесний учительський труд.
Хай легко працюється,
Добре живеться,
Все вміється, множиться і додається,
Здоров’я міцного, щастя без краю,
Усього найкращого Вам побажаєм!

 

Прийшла ця мить - зі школою прощання

У травні, коли розквітають яскраві квіти і дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить до нас таке прекрасне свято - Свято останнього дзвоника. Це свято радісне і водночас сумне.

Радісне, бо закінчився навчальний рік. Попереду – чудові канікули. А сумне, бо дзвоник востаннє пролунає для найстарших учнів – одинадцятикласників. Попереду для них – незвідана даль, позаду – батьківський поріг, рідне шкільне подвір’я і тиха мамина сльоза.

Але куди б випускників не закинула доля, ким би вони не стали – завжди пам’ятатимуть рідну школу, вчителів і повертатимуться до рідної оселі, стануть гідними громадянами рідної України.

Про цікаві моменти проведення Свята останнього дзвоника в школах району свідчать подані світлини.

 

І відкритий турнір з міні-футболу пам’яті вчителя фізичної культури Василя Рудака у Парищі

30 травня 2011 року на спортивному майданчику Парищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів був проведений І відкритий турнір з міні-футболу серед школярів пам’яті вчителя фізкультури цієї ж школи Василя Рудака. Рівно рік минув як ця віддана дитячому спорту людина відійшла від нас. Йому виповнилося б 65 років.

Під звуки маршу виходять учнівські команди Парищенської, Гаврилівської, Середньомайданської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Ліснотарновецького НВК. Завмерли в тузі вчителі та учні Парищенської школи, сільська громадськість. Про життєвий шлях Василя Рудака, його любов до дітей, спорту розповів директор школи Микола Левицький, який і відкрив турнір. Перед присутніми виступили депутат районної ради Ігор Білоган, методист районного інформаційно-методичного центру відділу освіти Іван Угринчук, сільський голова Василь Магдич, директор ДЮСШ Ярослав Петріщак. Від родини покійного зі словами вдячності за організацію турніру та участь у ньому звернувся Степан Рудак, син Василя Михайловича.

Після цього всі присутні відвідали могилу Василя Рудака, де поклали вінки і квіти, вшанували пам'ять хвилиною мовчання.

І ось запалали пристрасті на футбольному майданчику. Першими зустрілись команди з Парищ і Гаврилівки. 3:2 перемогли парищенці. Другу пару склали школярі з Середнього Майдана і Лісної Тарновиці. Напружена боротьба тривала два тайми, але у фіналі учні з Ліснотарновецького НВК. В боротьбі за третє місце спритнішими були гаврилівські юнаки, які стають бронзовими призерами.

 

Останній дзвоник у Верхньомайданській ЗОШ І - ІІ ст.

Весна радує нас білим цвітом яблунь, веселим щебетом птахів, дзвінким сміхом школярів. В цей травневий день – свято останнього дзвоника - подвір’я Верхньомайданської ЗОШ І-ІІ ступенів розцвіло вишиванками, повітряними кульками, щасливими і водночас сумними обличчями батьків випускників.

Отець Михайло, парох с.Верхній Майдан, поблагословив молодих юнаків і юнок з початком дорослого життя. Директор школи п.Мирослав Лукач привітав учнів з навчальними досягненнями. Краща учениця школи Іванюк Мирослава була приємно здивована подарунком - електронною книгою, якою нагородив її депутат районної ради п. Андрій Карманський. Про проблеми школи не забуває й районна влада. Заступник голови районної ради, керуючий справами п. Ігор Писклинець пообіцяв, що школа зустріне Першовересень з новими пластиковими вікнами, а спортивний зал оновиться спортінвентарем. Як приємно, що саме весна – пора відродження, надії, принесла багато сподівань. І як добре, що є люди,які допомагають школі. За це їм наша хвала і шана.

Закінчення свята було урочисто піднесеним: небо розітнули ракети, виготовлені юними гуртківцями під керівництвом Свідрака Я.Ю. Чисте синє небо над нашими головами засіяло в серцях всіх присутніх на святі надію на краще майбутнє рідної школи.

 

Знання і талант – тобі, Україно! (Парищенська ЗОШ І - ІІІ ст.)

Весна цвіте на землі і летить у небесах, як сонячна богиня волі, розбуджує природу, звільняє від снігів і морозів землю, розсіває квіти і квітчає сади. Весна – це поклик молодості, голос радості й щастя, віри й любові, надії й краси, поезії й пісні. 
В той час , коли природа тільки-но пробудилась із зимового сну і дарує людям можливість милуватися та насолоджуватися собою, Парищенська загальноосвітня школа уже пожинає плоди своєї праці і милується своїми учнями, здібності і таланти яких безмежні і з року в рік приносять школі все кращі і кращі результати, а школа віддячує їм цінними подарунками та прекрасним святом.

Цей навчальний рік не був винятком. Як і щорічно, в травні наша школа звітувала про свою роботу та вшанувала обдаровану учнівську молодь. Свято проходило під гаслом «Знання і талант – тобі, Україно!», організаторами якого були Микола Левицький, директор школи, Іван Чіх, заступник директора з навчально-виховної роботи та Ольга Ломпас, заступник директора з виховної роботи. Спонсорами даного заходу виступили уродженка с. Парище, а тепер жителька Калуша Ярослава Василаш, ПП «Мекасервіс»-ІФ (п.п. Василь Дутка та Ігор Демкович), кафе «Христина» (п. Василь Андрусяк), церква Господнього Вознесіння (о. Іван Лавришин), сільський голова Василь Магдич, Михайло Рудак.

 

Ми надіє твоя, Україно

Традиційно в травні кожного року проводиться районне свято обдарованої, талановитої молоді «Ми надіє твоя, Україно». Справді, найкрасномовнішими в усьому є результати праці і саме на цьому заході можна побачити, чого досягли учні та вчителі, адже особистість вчителя – це особистість учнів.

У народі кажуть «Кому честь, тому й слава». Переможці ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін нагороджені грамотами, цінними подарунками, одноразовими стипендіями від благодійного фонду Юрія Дерев’янка.

 

До 65-річчя від дня народження Ірини Яцури.

«ДО ЩАСТЯ Я НА МИТЬ ЛИШ ПРИТУЛЮСЬ –
І ЗНОВУ ЙДУ ПО ЛАБІРИНТАХ ДОЛІ...!»

Переболю, перезимую
І пересню тривожні сни.
Із сумом все ж пересумую,
Перечекаю до весни.

Всміхнеться небо сонцесяйно,
Життя заб’ється ручаєм.
Світ спалахне предивним сяйвом,
І я всміхнуся навзаєм.

.... Не змогла «переболіти». Не пересилила тривожних снів. Не дочекалася весни. І вже не посміхнеться, бо слід її замела біла заметіль яблуневого цвіту. 15 травня цього року Ірині Василівні Яцурі виповнилося б 65.

Та життя і смерть – поняття відносні. Талановита жінка, громадська діячка Надвірнянщини залишила після себе дев’ять поетичних збірок, які і тепер користуються великою популярністю. А ще вона залишила добру пам’ять про себе і передчуття прекрасного. Поезія Ірини Яцури стала для всіх відрадною несподіванкою, струменем душевного тепла, що додає наснаги, збуджує думки і очищує помисли.

Першим помітним поетичним кроком поетеси став «Жоржиновий полумінь» - збірка, в якій всіма барвами веселки іскриться осінь – улюблена пора року Ірини, яка то палає холодним вогнем, то тішить своїм теплом і красою. Вірш «Жоржинова осінь» покладений на музику місцевим композитором Василем Кочержуком, за виконання цієї пісні співачка завоювала гран-прі на фестивалі «Золоті трембіти».

 

Рубрики для батьків, дітей та молоді

вересень 2018 жовтень 2018 листопад 2018
По Ві Се Че П' Су Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Вхід

На даний момент 43 гостей на сайті