Профілактика насилля серед підростаючої молоді

Проблема насилля та жорстокості серед школярів є найактуальнішою в сучасній школі. Дуже часто прояви насилля виникають через дрібниці, через невміння спілкуватись, небажання зважати на потреби інших, надмірну агресію.

Чому так буває? По-перше, сучасні учні живуть у негативному інформаційному просторі: з екранів телевізорів, з моніторів комп’ютерів безперервно транслюються жорстокі сцени насильства, бійки; пропагується фізичне насилля, сексуальна розпуста, цинізм.

На жаль підлітки в силу своїх вікових особливостей не здатні «відфільтровувати » цей негатив, це шкодить на психіку дитини. Дуже часто підлітки наслідують моделі жорстокої поведінки, хочуть бути « крутими » в очах ровесників.

По-друге, негативний вплив реклами, де пропагують алкоголь, жодне спортивне змагання не обходиться без реклами, яка рекламує алкогольні напої. Звичайно, діти піддаються негативному впливу рекламованих алкогольних напоїв і починають вживати їх , що призводить до необдуманих кроків із застосуванням фізичної сили.

По-третє, не останню роль відіграє сімейне виховання, діти завжди є дзеркалом своїх батьків. Дуже часто вони стають свідками сімейних конфліктів між батьками, де принижується їх гідність.

 

Любов чи покарання?

Із зерна любові виростає сад,
Із зерна агресії виростають джунглі.
Зерна чого проростають у вашій душі?
М. Козлов

Державний інститут проблем сім’ї та молоді ще в кінці 2003 року вперше оприлюднив результати соціологічного опитування «Жорстоке ставлення до дітей в Україні». Як виявилося, 43% опитуваних неповнолітніх вважають, що в нашій країні жорстоке ставлення до дітей має місце. І з кожним роком цей показник зростає.

В чому ж причина? Загалом, важко розділити між собою прояв жорстокості та звичайне покарання. Існує думка, що фізичне покарання є гарантом дисципліни та засобом підвищення ретельності до навчання.

Всі методи виховання передаються з покоління в покоління. Коли дитина виростає в любові та розумінні, то і свою сім’ю вона будує на таких засадах. А якщо живе в постійному страху та зневазі, то і її сім’я буде жити в подібній атмосфері.

В даний час велику роль у формуванні особистості відіграють засоби масової інформації та всесвітня мережа Інтернет. Насильство на екранах телевізорів постійно вселяє думку, що це цілком прийнятний засіб вирішення конфліктів. Крім того, якщо фізична агресія виявляється у сварках між чоловіком та дружиною, то, мабуть, вона виявляється і у відношеннях батьків з дітьми. Таке ставлення частково зумовлюється соціальним статусом сім’ї чи конкретної особи в суспільстві.

 

Акція «16 днів проти насильства»

З метою привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, у навчальних закладах Надвірнянського району стартувала акція « 16 днів проти насильства», яку ініціював районний центр практичної психології і соціальної роботи відділу освіти Надвірнянської РДА.

Так, сьогодні, 25 листопада 2013 року в Надвірнянській ЗОШ І – ІІІ ст. № 1 відбувся флеш – моб , на якому були присутні учні 5-11 класів. Учні мали змогу ознайомитись з поняттям « насильство», його видами, ознаками і проявами та переглянути відеоролик присвячений даній тематиці.

Впродовж даної акції в кожному навчальному закладі будуть проведені різноманітні «інформаційні хвилинки», години спілкування, тренінги, дебати конкурси малюнків та творів, відео лекторії та зустрічі учнів шкіл з працівниками РЦСССДМ, правоохоронних органів, служби у справах дітей і т.і.

 

Попередження комп’ютерної залежності серед підлітків

Районним центром практичної психології та соціальної роботи 22 листопада у Надвірнянській ЗОШ І-ІІІ ст. була проведена районна конференція на тему: "Попередження комп’ютерної залежності серед підлітків". На даній конференції розглядалися такі питання: типи комп’ютерної залежності, ознаки, вплив комп’ютерних ігор на особистість підлітка, безпека дітей в Інтернеті та інші. Основним завданням РЦППСР було показати вплив комп’ютера на психічне та фізичне здоров’я підлітка та звернути увагу на те, як формується комп’ютерна залежність.

 

Ділимося досягнутим

Затишна, святково прибрана школа, розумний погляд дітлахів, працьовиті, творчі вчителі – саме такі враження залишилися в учасників семінару, які побували на практичному семінарі у Битківській ЗОШ I ст., що відбувся 20 листопада 2013 року.

Вчителі мали змогу відвідати відкриті уроки позакласного читання у 4 класі (О.Ломпас), математики у 3 класі (О. Томашик). Цікавою формою роботи з батьками дітей першокласників поділилася вчитель О. Яворська. Семінар-практикум для батьків першокласників «До школи з радістю!» сподобався всім присутнім. Учасники семінару також побували на заході у 2-3 кл. (вч. О. Олійник), де хвилиною пам’яті вшанували жертв Голодомору.

Залишається побажати вчителям цієї маленької школи міцного здоров’я, педагогічного натхнення, творчих доробок, успіхів у подальшій роботі.

 

День творчості в Надвірнянському РЦДТ

20 листопада світова громадськість відзначає Всесвітній день дитини. У цей день у 1959 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини, а в 1989 році – Конвенцію про права дитини. І саме в цей день в рамках проведення в області та районі Тижня творчості у Надвірнянському районному центрі дитячої творчості відбувся День відчинених дверей. Мета заходу: розвиток та модернізація системи позашкільної освіти, сприяння забезпеченню освіто-культурних потреб дітей, виявлення та підтримка талановитих та обдарованих дітей. Учні надвірнянських загальноосвітніх шкіл №1, № 2, №4 та школи-інтернату мали змогу відвідати відкриті заняття вокальних та танцювального гуртків (кер. Дремлюга С.В., Попович Т.С., Демчук В.С.), атлетичного клубу (кер. Головатюк О.В.), гуртка «Комп’ютерний світ» (кер. Ващишин О.І.), переглянути експозицію Гуцульської світлиці. Також школярі взяли участь у таких майстер-класах: «Виготовлення прикрас зі шкіри» (гурток художньої обробки шкіри, кер. Оксенюк Г.Г.), «Техніка виконання виробів на жилці» (гурток бісероплетіння, кер. Костів І.Г.), «Плетення денця» (гурток «Захоплююче лозоплетіння», кер. Менделюк О.Г.), «Виготовлення іграшок з солоного тіста» (гурток «Дитячий вернісаж»,кер. Луцюк Н.М.), «Виготовлення іграшки-сувеніру» (гурток «Дизайн одягу та інтер’єру», кер. Адам’юк С.П.), «Заплітання коси різними способами» (гурток перукарського мистецтва, кер. Гавриленко Л.В.).Більшість дітей знайшли цього дня собі справу до душі і записалися на вподобаний гурток.

 

День відкритих дверей в Надвірнянському РЕНЦі

На виконання соціальних ініціатив Президента в Надвірнянському районному еколого-натуралістичному центрі для дітей та юнацтва 19 листопада 2013 року було проведено День творчості позашкільника.

У заході взяли участь вихованці та керівники гуртків екологічного центру, педагоги та учні Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №3, обдарована та талановита молодь, діти з особливими освітніми потребами.

Розпочався захід привітанням вихованців екологічного центру. До присутніх з вітальними словами звернулися начальник відділу внутрішньої політики Надвірнянської РДА Дем’янчук Тарас Богданович та директор Надвірнянського РЕНЦ Андрусяк Лариса Василівна.

Педагогічний колектив творчо підійшов до поставлених перед ними завдань, щоб показати чого навчилися їх вихованці та навчити інших.

Щоб показати присутнім якомога більше можливостей для виявлення своїх творчих здібностей, керівники гуртків екологічного центру провели майстер-класи з використанням різноманітних технік декоративно-вжиткового мистецтва, мультимедійних показів, інтелектуальних змагань та елементів тренінгу.

 

Сушка

18 листопада 2013 року в приміщенні Надвірнянської СЮТ відбулося відкриття фотовиставки "Сушка" в рамках районного тижня творчості, на виконання соціальних ініціатив президента України.

У фотокалейдоскопі представлені світлини вихованців гуртків СЮТ: фотолюбитель, відеолюбитель, картинг (кер. Гаврилюк І. М., кер. Щерб'юк У. Т.)

На цьому заході були присутні начальник відділу освіти Винник М. В., методист РІМЦ Івасик Л. М., учні Надвірнянської ЗОШ І - ІІІ ст. №2

Натисніть, щоб відкрити галерею.
Натисніть, щоб відкрити галерею.

 

Вчимося працювати

14 листопада відбулося чергове засідання школи молодого вчителя на базі Мирненської ЗОШ І ступенів на тему «Практичне використання інтерактивних методів на уроках у початкових класах». Завідувачка школи Стрембецька Г. Ю. розповіла молодим учителям про специфіку роботи початкової школи І ступеня.

Слухачі ШМВ відвідали уроки з таких предметів:

- математика. 2 клас. Тема: «Усне віднімання виду 40-8. Обчислення виразів за допомогою шкали лінійки» (учитель-спеціаліст Дубіщак В.М.)

- я і Україна. Громадянська освіта. 3 клас. Тема «Акуратність» (учитель-спеціаліст Дем’янчук О.О.).

Уроки проведені на високому методичному рівні, незважаючи на те, що класи малочисельні (3-5 учнів), і стаж роботи учителів – 1 рік. Велике вчительське майбутнє у цих молодих спеціалістів!

 

Моніторинг

До уваги шкіл!

12 листопада 2013 року відбудеться проведення моніторингу якості загальної середньої освіти у з української мови за результатами навчання учнів 10 класів в основній школі.

За результатами відбору номерів варіантів тестів, шляхом випадкових чисел, із збірників завдань

«Українська мова (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою). 10 клас. Збірник завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів в основній школі» (авт. Голуб Н.Б., Шелехова Г.Т., Ярмолюк А.В., Скрипник Л.М.) визначено такі варіанти: № 1, № 2, № 9, № 10.

«Українська мова (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою). 10 клас. Збірник завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів в основній школі» (авт. Михайловська Н.А., Обложок Н.В., Сергєєва Н.В.) визначено такі варіанти: № 3, № 5, № 9, № 10.

«Українська мова (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин). 10 клас. Збірник завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів в основній школі» (авт. Квітень Є.Д., Михайловська Н.А., Морараш А.К.) визначено такі варіанти: № 5, № 7, № 8, № 9.

Збірники завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти (10 клас) Українська мова Завантажити.

13 листопада 2013 року відбудеться проведення моніторингу якості загальної середньої освіти з математики учнів 5 класів за результатами навчання в початковій школі.

За результатами відбору номерів варіантів тестів, шляхом випадкових чисел, із збірника завдань:

«Математика. 5 клас. Збірник завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій школі» (авт. Онопрієнко О.В., Листопад Н.П., Пархоменко Н.Є., Древаль Г.Ф.): № 3, № 6, № 9, № 10.

Збірники завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти (5 клас) Математика Завантажити.

13 листопада 2013 року відбудеться проведення моніторингу якості загальної середньої освіти з історії України учнів 10 класів за результатами навчання в основній школі.

За результатами відбору номерів варіантів тестів, шляхом випадкових чисел, із збірника завдань:

«Історія України. 10 клас. Збірник завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів в основній школі» (авт. Пометун О.І., Власов В.С., Комаров Ю.С.): № 4, № 5, № 6, № 8.

Збірники завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти (10 клас) Історія України Завантажити.

14 листопада 2013 року відбудеться проведення моніторингу якості загальної середньої освіти з геометрії учнів 10 класів за результатами навчання в основній школі.

За результатами відбору номерів варіантів тестів, шляхом випадкових чисел, із збірника завдань:

«Геометрія. 10 клас. Збірник завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів в основній школі» (авт. Глобін О.І., Вашуленко О.П., Козаківська А.В.): № 2, № 5, № 7, № 8.

Збірники завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти (10 клас) Геометрії Завантажити.

 

Рубрики для батьків, дітей та молоді

вересень 2018 жовтень 2018 листопад 2018
По Ві Се Че П' Су Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Вхід

На даний момент 55 гостей на сайті