Наші творчі здобутки

4 грудня 2013 року на базі Молодківської ЗОШ І – ІІІ ступенів відбулося засідання творчої групи вчителів початкових класів на тему «Творчі завдання як засіб інтелектуальної культури молодших школярів».

Вчитель Тисменичанської ЗОШ І – ІІІ ступенів Ковальчишин Г.В. організувала методичний діалог на тему «Оновлений зміст початкової освіти».

Учасників семінару тепло привітав директор, розповівши про будні та свята школи і рідного села. Гарний настрій створили наймолодші школярі, виконавши жартівливі пісні про нелегку вчительську працю.

Члени творчої групи відвідали урок-проект в 3 класі з природознавства на тему «Осінь така мила» вчителя вищої категорії Івасик Галини Іванівни. Казкова гостя Осінь налаштувала учнів на плідну працю, обіцяючи нагородити їх подарунками – яблучками. Діти готувались до уроку в групах. «Дослідники» з наукової точки зору пояснили, що таке осінь, день осіннього рівнодення, ознаки осені в живій та неживій природі. «Народознавці» розповіли легенди про листочки, осінні місяці, паморозь. «Читайлики» декламували вірші, загадували загадки, розказували прислів’я. «Художники» представили малюнки. «Творці» декламували власні вірші, читали авторські казки та оповідання. Зацікавила дітей гра «Весело – сумно», де дівчатка переконували, що осінь весела пора року, а хлопчики доводили, що осінь – сумна. Результати своїх досліджень учні оформили у книгу «Осінь така мила», додавши розділ – фотогалерею «Осінь у моєму селі».

 

Працюємо за індивідуальною формою навчання

3 грудня на базі Надвірнянської ЗОШ I-III ст. №3 відбувся семінар для вчителів загальноосвітніх навчальних закладів, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами що навчаються за індивідуальною формою навчання.

З привітальним словом до педагогів звернувся начальник відділу освіти Надвірнянської РДА М. Винник, який наголосив про актуальність проблеми навчання і виховання дітей з особливими освітніми потребами, оскільки кількість таких учнів зростає.

В роботі семінару взяла участь вчителька Солотвинської спеціальної школи-інтернат, відмінник освіти Надія Гут.

Вчитель початкових класів Надвірнянської ЗОШ I-III ст. №2 Г. Дутка ознайомила учасників семінару з методом навчання української мови за методикою Зайцева. Про інтерактивний метод навчання учнів початкових класів "Піснезнайка" розповіла методист РІМЦ Л.Лисак.

Асистент вчителя Пасічнянської ЗОШ I-III ст. М. Пуканюк поділилася досвідом роботи з дитиною, яка навчається за інклюзивною формою навчання.

 

Інформатизація освіти вимагає зміщення акцентів

Його назвали мелодійно Луг…
М. Михальчук

01.11.2013 року вчителі української мови і літератури Делятинського куща провели своє методичне засідання в Делятинській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3, що розташувалася воістину в казковому краю смерек.

Про історію школи й досягнення педагогів та учнів розповів директор навчального закладу Дем’янчук Володимир Олексійович.

А вчитель Кметюк Світлана Іванівна повела своїх учнів та гостей стежками справді едемського дивосвіту на уроці „Другорядні члени речення” (5 клас). На основі текстоцентричної технології реалізовано не тільки мовну змістову лінію, а й мовленнєву, соціокультурну та діяльнісну. Учні, спостерігаючи за структурою тексту, самостійно роблять висновки щодо граматичної теми; працюють у парах і самостійно, розв’язують кросворди, виконують творчі завдання. П’ятикласники опановують ази пошукової діяльності, тому цікавими виявилися їхні розповіді про село Луг, на місці якого постало військове містечко, про відомих людей краю, зокрема про Василя Турчиняка, скромного народного умільця, у якого питали поради кращі інженери Варшави й Відня.

Та основне завдання засідання – з’ясувати, як інформаційно-комунікаційні технології сприяють формуванню предметних і ключових компетентностей учителя та учнів. Тому словесник упродовж заняття ефективно використовувала можливості таких педагогічних інструментів, як комп’ютер і мультимедійний проектор, враховуючи вікові особливості п’ятикласників, задоволення їхньої природної цікавості. Це дало змогу конкретизувати об’ємний матеріал, систематизувати здобуту інформацію, формулювати думки стисло й лаконічно.

Учасники семінару дійшли висновку, що головним в освіті є не стільки засвоєння знань, скільки використання технологій навчання як стимулу до саморозвитку. Стає зрозуміло, що відокремити педагогічні інновації від інформаційно-комунікаційних технологій неможливо.

 

Нотатки з Молодкова

25. 10. 2013 року чепурна й ошатна Молодківська ЗОШ І-ІІІ ступенів гостинно приймала вчителів-словесників Надвірнянського куща на засіданні Школи вдосконалення педмайстерності. Усе тут промовляло: хіба наше село не найкраще? А хто ще співанок стільки склав про свою батьківщину? А де живуть ще такі працьовиті й залюблені у свій край люди?!

Де синії гори,
Де гори Карпати
Беруть свій початок з низин,
Отут, між горами,
В долині, мов чаші,
Мій рідний Молодків розцвів, –

з такої мелодійної пісні і розпочалася презентація села, школи. Любов’ю промовляло кожне слово директора, слово учнів, любов’ю дихав кожен рядочок пісні, що сплелися воєдино в гімн селу, славним молодківчанам. І думалося: якби кожен з нас так леліяв своє рідне, то, напевно, кращою була б сьогодні доля нашої землі.

 

Семінар учителів німецької мови в Пнівській ЗОШ І - ІІІ ст.

14.11.2013 працював семінар учителів німецької мови в Пнівській ЗОШ І - ІІІ ст.. Відкритий урок у 5 - Б провела Кознюк М. І.

Вивчаючи дві мови

 

Нова зустріч з творчістю

Творчо, креативно працює кафедра художньо-естетичного циклу Надвірнянської ЗОШ 1-3ст. № 2, на базі якої 26 листопада відбувся районний семінар вчителів образотворчого мистецтва та художньої культури.

Під час насиченої творчими знахідками програми семінару педагоги школи ділилися з колегами досвідом використання нестандартних технік образотворчого мистецтва, інтерактивних методик організації образотворчої діяльності.

 

Шлях до успіху

28 листопада 2013 року Саджавська ЗОШ І - ІІІ ст. приймала учасників чергового семінару Школи молодого учителя математики «Шлях до успіху». Заступник директора Христан М.В. ознайомила присутніх з історією школи, здобутками вихованців та учителів.

Молоді педагоги відали урок геометрії у 7 класі на тему «Властивості кутів, утворених при перетині паралельних прямих січною», який провела досвідчений учитель Гонтарюк Ю. Д. та урок алгебри у 8 класі «Розв’язування раціональних рівнянь», на який своїх колег запросила член Школи молодого учителя Мочернюк Л. І.

Заключна частина семінару пройшла у вигляді практичного заняття, на якому учасники розглянули питання вимог до сучасного уроку в ракурсі впровадження компетентнісного підходу до вивчення основ наук; структуру різних типів уроку; отримали рекомендації методиста по складанню поурочних планів, оцінюванню навчальних досягнень учнів.

 

Семінар вчителів християнської етики

Бо як людям ви простите прогріхи їхні,
то простить і вам ваш Небесний Отець.
А коли ви не будете людям прощати ,
то й Отець ваш не простить вам прогріхів ваших».
(Єв.від Матвія 6 : 14 – 15,)

27 листопада 2013р. у Надвірнянській ЗОШ I - III ст. №2 відбувся семінар вчителів християнської етики. У семінарі взяли участь вчителі із 18 шкіл району.

Розпочався семінар молитвою. Опісля до всіх присутніх звернулася Л.Лисак, методист РІМЦ, яка наголосила на подальшій співпраці вчителів у викладанні християнської етики.

Вчитель християнської етики Дубів О. Б. провела урок у 5 класі на тему: «Вміння прощати». Учасникам семінару був запропонований виховний захід «Запроси Ісуса в своє серце» за участю учнів 7 класу. Діти співали пісні, декламували вірші, тим самим демонструючи свою любов до Ісуса, любов до ближнього, вміння прощати.

Приємно відзначити, що у цій школі приділяється велика увага викладанню християнської етики.

Велика подяка всім тим, хто сіє духовне зерно у дитячі душі, хто плекає майбутнє нашої країни.

 

Супровід уроку трудового навчання засобами інформаційно - комунікаційних технологій

26 листопада 2013 року на базі Гаврилівської ЗОШ І - ІІІ ст. відбувся обласний семінар керівників районних методичних об'єднань вчителів трудового навчання на тему: "Супровід уроку трудового навчання засобами інформаційно - комунікаційних технологій" під головуванням методиста Івано - Франківського ОІППО Гащака Володимира Михайловича.

В роботі семінару взяв участь директор районного інформаційно - методичного центру Б. Петрик, директор Гаврилівської ЗОШ І - ІІІ ст. Д. Хабайлюк.

 

Запобігання і подолання наслідків насильства в сім'ї

Сьогодні дуже часто ми чуємо про те, що насильства в сім’ї не повинно бути. Проте також часто ми чуємо про випадки скоєння насильства чоловіка над жінкою, батьків над дітьми. Найприкріше те, що рамки сімейного насильства виходять за межі дому – і розширюють їх діти, які потерпають від насильства в сім’ї, скоюючи жорстокі вчинки по відношенню до своїх однолітків.

Що таке сімейне насильство? Ідеальна сім’я уявляється ледь не раєм, в якому можна сховатися від усіх небезпек незнайомого світу. Проте для багатьох сімей реальністю є постійні випадки насильства, а рідний будинок стає небезпечнішим, ніж вулиця. Вірогідність отримати травму від близької людини, іноді набагато вища, ніж від незнайомця. Дуже багато людей стикаються з тим, що удома, за закритими дверима, їх чекає: приниження; ізоляція від друзів і родичів; реальні фізичні ушкодження або загроза їх отримання.

Все описане вище – це приклади домашнього насильства, яке включає насильство з боку друга, партнера, жорстоке поводження з дітьми. Сімейне насильство представлене як фізичними і сексуальними образами, так і психологічним тиском.

Насильство в сім’ї – універсальна проблема та одне з найбільш поширених зловживань правами людини в світі.

Сімейне насильство – це ситуації, що постійно повторюються, коли один з членів сім’ї контролює або намагається повністю підпорядкувати іншого. Сімейне насильство є наслідком мінливого розуміння того, що таке влада, яке веде до спричинення психологічного, соціального, економічного, сексуального або фізичного збитку одному або декільком членам сім’ї.

 

Рубрики для батьків, дітей та молоді

вересень 2018 жовтень 2018 листопад 2018
По Ві Се Че П' Су Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Вхід

На даний момент 44 гостей на сайті