Турнір юних математиків

27-28 вересня 2014 року на базі Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся Х Обласний турнір юних математиків. Наш район представляли дві команди Надвірнянського ліцею: «Радикал» і «Факторіал».

Команда «Радикал» зайняла почесне ІІ місце, а команда «Факторіал» – ІІІ місце.

Під час турніру учні продемонстрували хорошу підготовку, кмітливість, вміння аналізувати і систематизувати матеріал, логічно мислити. У математичних боях ліцеїсти обрали вдалу тактику та манеру ведення гри.

Хотілося б відзначити бійцівські якості кожного учасника турніру.

Команда «Радикал»

 • Данилюк Павло – IV- А курс.
 • Почтар Володимир - IV- Б курс.
 • Вовк Олександр - IV- А курс.
 • Клюшта Василь - IV- А курс.
 • Гринішак Яна - IV- А курс.

Команда «Факторіал»

 • Гринішак Софія - IV- Б курс.
 • Сєрова Мирослава – ІІІ-Б курс.
 • Генюк Богдана – ІІІ-Б курс.
 • Гіль Вікторія– ІІІ-Б курс.
 • Лахви Роксолана – ІІІ-А курс.

В особистій першості почесне І місце зайняли Вовк Олександр та Данилюк Павло, а ІІ місце – Лахва Роксолана.

Призові місця команд Надвірнянського ліцею – це результат наполегливої, клопіткої праці високопрофесійних педагогів кафедри математики: І.Б.Івановського, Н.П.Заліської, З.В.Літвінас, Г.Р.Зими, Т.Ю.Степ’як, М.В.Скрипник.

Тільки спільна самовіддана праця вчителів та учнів можуть дати такі високі результати.

Бажаємо учасникам турніру успіхів у навчанні та перемог у турнірах найвищого рівня.

 

До 20-ліття від дня відкриття пам’ятника Тарасові Шевченку в Надвірній

Щоб душа запричастилася Любов’ю

“Думи мої, думи мої… нащо стали на папері сумними рядами?..” – сполохав тишу зали Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, що зібрала цього осіннього дня, по-літньому сонячного та теплого, учителів української мови і літератури та образотворчого мистецтва району на спільне методичне засідання, Поетів біль, щоб укотре кожне серце стрепенути, щоб знову й знову осягнути велич і трагедію української душі. Ні, не в далекому ХІХ, а нині, у ХХІ столітті. Як і тоді, зґвалтована любов, потоптана краса, розчавлена святість, злочин іде потоком беззаконня… І як тоді, на сторожі нашого роду козацького, нашої єдності – Святе Тарасове Слово, що навіки завмерло на устах Небесної сотні, героїв, яким, як і йому, “не однаково… як Україну злії люде присплять, лукаві, і в огні її, окраденую, збудять…’’ І знову йдемо на пораду до свого Поводиря, шукаємо його залізних стовпів, щоб Віру, Любов і Надію втримали.

Тож не випадково зібрання педагогів – це стріча з Кобзарем, а ще з людиною, яка осягнула велич Творця, Спасителя, Месії. Це зустріч з Гурмаком Василем Миколайовичем, автором пам’ятника Тарасові Шевченкові в Надвірній, нашим земляком з Назавизова, а тепер львів’янином, професором кафедри монументально декоративної скульптури ЛНАМ, заслуженим діячем мистецтв України, членом Національної спілки художників України, головою монументально концептуальної секції скульптури при Львівській обласній організації НСХУ, учасником багатьох міжнародних симпозіумів, конференцій, мистецьких виставок. Його роботи зберігаються в музеях і приватних колекціях світу (США, Франція, Бельгія, Італія, Росія, Польща, Туреччина).

У творчому доробку майстра, за його ж висловом, десятки “прозових” і “поетичних” пам’ятників славетним людям. Та наш, напевно, найвеличніший, бо втілив одвічну думу народну про волю, єдність, щасливе майбутнє землі рідної. А постає вона і в образі Катерини, і вдови, і кобзаря, який не плаче-квилить за минулим, а рукою неба сягає. Може, хоче ним нас укрити, а може, навернути до віри Божої – найвищої й найсвятішої. Хлопчик, що біля нього, не просто поводир, а символ нашого завтра, що вибруньковує в молодих серцях…

 • А чи зауважили ви, що три кути композиції пов’язані між собою постатями, а четвертий вільний, – звернувся до присутніх (а тут були й старшокласники, й педагоги) Василь Миколайович, – вам його завершити… але своїми героями, що нині пишуть історію. Я виконав свій найбільший обов’язок перед краянами, – продовжував гість, – подарував їм свого Кобзаря, якого серцем і душею виплекав. П’ять літ напруженої праці, пошуків, сумнівів, тривог, щоб світлого вересневого дня 1994 року на сторожі Правди, Любові, Братерства постав наш Тарас.
 • Роздуми вголос… Такою була ця зустріч. Роздуми про святість молитви, що не лише душу людську лікує, а народу шлях до землі обітованої стелить. Про унікальність наших писанок, вишивок, пісень – найдорожчих оберегів українців. А ще мудрість учителя, майстра від Бога (саме до нього повсякчас звертається скульптор перш ніж братися до роботи), справжнього патріота, духовно багатої людини й педагога:
 • Співайте душею…
 • Красиво подавайте правду…
 • Даруйте вихованцям чудо…
 • Любіть рідне і дорожіть ним…
 • Лише з любові колоситься нива…

Спливали хвилини, в’язалися в години, плелася нитка задушевної розмови, яку так не хотілося рвати, бо була вона такою простою, такою рятівною в сьогоднішні нелегкі часи, бо вселяла надію, що “на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі…”

І будуть великими будівничими Великої України (не Новоросії) ось ці школярики, що так щиро читали і “Лілею”, і “Розриту могилу”, і “Заповіт” різними мовами. І зацвітала в долині червона калина, і сумувала самотня тополя, і тужила сиротина, покарана долею лише за щире кохання, лунало духовно-могутнє:

Учи неложними устами
Сказати правду.
Поможи Молитву діяти до краю.

І вірилося: ніяка сила не подолає нас. ’’Народ мій є, народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ’’, допоки на чатах палахкотітиме Велике Слово Великого Поета, допоки душі запричащатимуться його любов’ю до землі, що Україною нареклася.

 

 

Квітковий вернісаж

У рамках обласного свята стрілецької та повстанської пісні Софії Галечко в парку ім. Івана Франка зусиллями учнівських та педагогічних колективів Надвірнянської ЗОШ І - ІІІ ст. №1, 2, 3, 4, ліцею, Надвірнянського РЦДТ, Надвірнянського РЕНЦ, Делятинської ЗОШ І - ІІ ст., Делятинської ЗОШ І - ІІІ ст. №1, Лоївської ЗОШ І - ІІІ ст., Стримбівської ЗОШ І - ІІ ст., Назавизівської ЗОШ І - ІІІ ст., Ліснотарновицького НВК, Переріслянської ЗОШ І - ІІІ ст., Білозоринської ЗОШ І - ІІ ст., Пасічнянської ЗОШ І - ІІІ ст., Битківської ЗОШ І - ІІІ ст. №1 підготовлено виставку квіткових композицій на патріотичну тематику.

Усі навчальні заклади творчо, з ентузіазмом підійшли до цієї справи - експозиції майоріли всіма барвами веселки. Цікаво поєднувалися елементами ужиткового мистецтва та квіткового дизайну.

Основними темами композиції стали: "Україна - єдина країна", вшанування пам'яті Небесної сотні, відзначення 200 - ліття від дня народження Т. Г. Шевченка.

Відтворюючи настрій і почуття сьогодення, учасники заходу проявили фантазію, творчий підхід, оригінальність втілення задумів

 

Військово – патріотична юнацька гра «Джура, Сокіл»

18 вересня на базі Надвірнянської ЗОШ І – ІІІ ст.. №1 відбулись районні фінальні змагання гри «Джура». В якій взяли участь ЗОШ І – ІІІ ст. Учні старшокласники змагались з таких видів програми предмета «Захист Вітчизни»:

Вогнева підготовка;
Тактична підготовка;
Стройова підготовка;
Медико – санітарна підготовка;
Військова топографія;
Цивільний захист.

Учні демонстрували навички стрільби з пневматичної зброї, розбирання та складання автомата Калашникова, елементи стройової підготовки, надання медичної допомоги потерпілому, уміння орієнтуватись на місцевості, одягати протигаз. Закріплювали знання з історії збройних сил України.

Кращих результатів досягли учні Молодківської ЗОШ І – ІІІ ст., Середньомайданської ЗОШ І – ІІІ ст. , Пнівської ЗОШ І – ІІІ ст., Ланчинської ЗОШ І – ІІІ ст., Надвірнянського ліцею, Гвіздської ЗОШ І – ІІІ ст. та Саджавської ЗОШ ЗОШ І – ІІІ ст.

Ця військово - патріотична гра буде проводитись кожного року в усіх ЗОШ І – ІІІ ст. а фінальні змагання раз у два роки.

 

16 вересня 2014 року учителі математики та учні Зарічанської ЗОШ І-ІІІст гостинно приймали слухачів курсів підвищення кваліфікації ОІППО. У контексті теми педпрактики «Активізація пізнавальної діяльності та розвиток творчих здібностей учнів на уроках математики» гостям запропонували відвідати урок алгебри у 7-му класі «Рівняння, які зводяться до лінійних. Розв’язування вправ», який провела вчитель вищої категорії, старший учитель Клим’юк Я.М., та урок математики у 6-му класі « Подільність натуральних чисел. НСД та НСК» учителя другої категорії Клим’юка Р.В. Слухачі курсів мали змогу спостерігати, як використання інтерактивних технологій та ІКТ оптимізують роботу вчителя та учнів на уроці і сприяють формуванню творчого потенціалу школярів.

Велике зацікавлення викликав позакласний захід – математична гра «Кмітливий учень», проведений серед старшокласників Струк О.Б., учителем вищої категорії, старшим учителем. Як відмітили гості, такі заходи сприяють популяризації математематичних знань, розкривають красу математики як науки.

Підсумовуючи роботу, методисти ОІППО Голуб Л.В. та Лучків І.М.,а також слухачі курсів обмінялися враженнями та висловили свої побажання.

Натисніть, щоб відкрити галерею.
Натисніть, щоб відкрити галерею.

 

Я народився і жив для добра і любові.
О. Довженко

У вересневі дні 2014 року загальноосвітні заклади району цікавими заходами відзначають 120-річчя від дня народження великого українця Олександра Довженка, письменника й кінорежисера, ім’я якого входить у всі енциклопедії, антології світового кіномистецтва; майстра, талант якого – це цілісна школа виховання української людини, наука душі, наука любові до Батьківщини; митця, який, осягаючи поглядом життя народів і людства в цілому, не загубив у ньому окрему особистість, понад усе ставив самоцінність і вершинну красу людини.

Ланчинська ЗОШ І - ІІІ ст.

Натисніть, щоб відкрити галерею.
Натисніть, щоб відкрити галерею.

 

Портфелики в подарунок.

Вже декілька років поспіль діти з багатодітних сімей Битківської
ЗОШ I ст. отримують в подарунок портфелі та канцтовари від
благодійного фонду « Карітас Надвірна».
Вчителі та дирекція школи висловлюють щиру подяку о. Андрію
Будзаку за сприяння у цій акції для учнів нашої школи.

 

Шановні освітяни!

Прийміть найщиріші вітання з Днем знань від колективу відділу освіти!

Ми розуміємо: Ваша щоденна праця нелегка. Однак саме на Вас та Ваших колег доля поклала відповідальність за творення майбутнього покоління української нації — мудрого в прийнятті рішень, чесного у своїх справах, свідомого в думках.

Тож зичимо Вам здоров’я і невичерпних сил, ентузіазму у втіленні планів і творчих задумів. Хай у родині Вашій панує злагода й достаток, а в серці — спокій і затишок!

 

До уваги працівників шкіл!!!

Публікуємо матеріали до першого уроку у 1 - 4 кл. "За Україну , за її волю, за честь і славу, за народ"

Прохання ознайомитися з матеріалами першого уроку.

Перший урок Завантажити

Л. Лисак, методист РІМЦ

 

27 серпня 2014 року відбулася районна науково - практична конференція педагогічних працівників району, на якій підбито підсумки роботи освітянської галузі за 2013 - 2014 навчальний рік та окреслено завдання на новий 2014 - 2015 навчальний рік. В роботі конференції взяли участь: В. Попович - голова Надвірнянської районної ради, Т. Олендій - заступник голови Надвірнянської РДА з гуманітарних питань, Я. Гладун - голова райкому профспілки працівників освіти, М. Винник начальник відділу освіти РДА, працівники відділу освіти, РІМЦ, керівники ЗНЗ, закладів та установ освіти району.

Конференція виробила ряд рекомендацій для покращення роботи галузі.

Підсумки функціонування закладів освіти в районі в 2013-2014 навчальному році та основні завдання розвитку на 2014-2015 навчальний рік в умовах реалізації Національної стратегії розвитку освіти в Україні

Завантажити

Рекомендації
пленарного засідання серпневої (2014 р.) конференції педагогічних працівників Надвірнянського району
Готовність закладів освіти району до реалізації Національної стратегії розвитку освіти в Україні

Завантажити

 

Рубрики для батьків, дітей та молоді

серпень 2018 вересень 2018 жовтень 2018
По Ві Се Че П' Су Не
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Вхід

На даний момент 11 гостей на сайті