Шлях оптимізації навчально – виховного процесу з математики і фізики у профільній школі

23 жовтня 2014 р. на базі Надвірнянського ліцею відбувся обласний семінар методистів з математики і фізики «Шлях оптимізації навчально – виховного процесу з математики і фізики у профільній школі».

Директор ліцею А. О. Ревтюк презентував навчальний заклад і ознайомив присутніх з успіхами та досягненнями вихованців та педагогів, а заступник директора з навчально – виховної роботи О. П. Бакай акцентував увагу на сучасних підходах та особливостях навчання математики і фізики та їх реалізації у навчальному процес Надвірнянського ліцею.

З системою профільної освіти та до профільної підготовки у районі учасників семінару ознайомили методист РІМЦ Н. І. Клебан та директор Б. В. Петрик.

В роботі семінару взяв участь декан фізико – технічного факультету Прикарпатського національного університету ім.. В. Стефаника доктор фізико – математичних наук І. М. Гасюк, який у своєму виступі вказав на необхідність оновлення підходів до викладання та змісту предметів природничо – математичного циклу в сучасній школі та закликав до тісної співпраці з університетом.

Учасники семінару з задоволенням ділилися враженнями від відвіданих уроків математики та фізики, які на високому фаховому рівні провели учителі Літвінас З. В. та Чабан Ю. Я.

Досвідом роботи по організації до профільної підготовки поділилась О. С. Лозинська, учитель фізики і математики Верхньомайданської ЗОШ І – ІІ ст., учитель – методист.

Відповідно до плану роботи семінару учитель математики Надвірнянського ліцею І. Б. Івановський ознайомив присутніх з системою роботи педагогічного колективу ліцею по залученню обдарованих дітей до дослідницько – пошукової роботи у проектах Малої академії наук.

Методисти ОІППО П. П. Якубовський та Л. В. Голуб залучили учасників семінару до обговорення проекту нової Концепції профільного навчання у старшій школі.

 

Перемога на 8 обласному турнірі юних економістів

18 жовтня відбувся 8 обласний турнір юних економістів. Турнір проходив в обласному ліцеї для обдарованих дітей з сільської місцевості, в якому було створено комфотні умови для ефективного проведення уже традиційного для нашої області заходу. Надвірнянський район черговий раз представляла команда Надвірнянського ліцею "Черлені Пацьорки" у складі:

Христини Огерук, капітана команди, 4 курс (11 клас);
Тетяни Гуменюк, 4 курс (11 клас);
Лахви Роксолани, 3 курс (10 клас);
Юрія Дудишина, 3 курс (10 клас);
Юрчило Аліни, 3 курс (10 клас).

 

Вітаємо збірну команду Надвірнянського району« Ерудит» за зайняте 2 місце в обласному турнірі юних біологів:

Шимонівського Віталія, учня 10 класу Гвіздської ЗОШ І-ІІІ ст.
Демянчук Лілію Володимирівну, вчителя біології Гвіздської ЗОШ І-ІІІ ст.

 

7 обласний турнір юних географів

11-12 жовтня 2014 року у м. Івано-Франківськ пройшов сьомий обласний турнір юних географів. У змаганнях взяли участь 14 команд з різних куточків нашої області. Надвірнянський район представили дві команди.

Збірна району "Північний полюс" у складі:
Поповича Василя Петровича, Заяць Сюзанни Володимирівни - учнів 9 класу Фитьківської ЗОШ І-ІІІ ст,
Василаша Володимира Івановича, Поповича Максима Петровича - учнів 9 класу Волосівського НВК,
Лахви Роксолани Степанівни - учениці 10 класу Надвірнянського ліцею.

Команда Надвірнянського ліцею "Страгора" у складі:
Огерук Христини Дмитрівни - 11 клас
Гуменюк Тетяни Миколаївни - 11 клас
Юрчило Аліни Михайлівни - 10 клас
Дудишина Юрія Ігоровича - 10 клас
Ковальчука Олександра Олеговича - 8 клас.

Підготували команди вчителі географії: Фитьківської ЗОШ І-ІІІст. - Криска Ольга Василівна, Волосівського НВК - Старків Мар'яна Василівна та Надвірнянського ліцею - Ковальчук Олег Олексійович.

 

Відгомін районного семінару ПНЗ

16 жовтня 2014 року на базі Надвірнянської районної станції юних техніків відбувся районний семінар директорів, методистів, культорганізаторів, заввідділами позашкільних навчальних закладів на тему: «Інноваційні технології креативної освіти в управлінській діяльності сучасного позашкільного закладу». В роботі семінару взяли участь 14 педагогів ПНЗ району.

Систему роботи Надвірнянської станції юних техніків щодо впровадження інноваційних технологій в управлінську діяльність презентував Гайдаш В.М., директор закладу, зазначивши, що в умовах модернізації системи української освіти, згідно з нормативними, програмно-методичними документами, відбувається зміна вимог до змісту діяльності позашкільних навчальних закладів. Відмінною рисою роботи сучасного позашкільного закладу є створення умов для впровадження інновацій у педагогічний процес. Однією з ефективних форм роботи, спрямованої на узагальнення, поширення досвіду інноваційної діяльності, на підвищення професійної майстерності педагогічних працівників, є створення сайтів ПНЗ. Учасники семінару мали змогу ознайомитися з роботою сайту Надвірнянської районної станції юних техніків.

У рамках проведення семінару відбувся майстер-клас по виготовленню солом’яного оберегу (керівник гуртка «Соломоплетіння» Дем’янчук Х.Р. ).

Учасники семінару з захопленням відвідали кімнату розвитку техніки. Недарма говорять, що хто не знає минулого, той не вартий майбутнього. Пізнавати історію розвитку техніки дуже цікаво, адже кожна експозиція – то справжній неповторний світ, у який занурюєшся з головою. Начебто справжня «машина часу» переносить відвідувачів у ті часи ,коли наші предки користувалися прасками, які нагрівалися вугіллям, передавали інформацію за допомогою азбуки Морзе на короткохвильових радіостанціях. Тому гості не приховували своїх вражень від відвідування кімнати, яка знаходиться в СЮТ.

Відповідно до плану роботи семінару, присутні переглянули творчу роботу гуртківців відеокліп «Вогонь запеклих не бере» ( керівник гуртка «Відео-,фото - любителя» Гаврилюк І.М).

На орієнтирах інноваційного розвитку позашкільного навчального закладу зупинилась у своєму виступі методист районного інформаційно-методичного центру відділу Надвірнянського відділу освіти Івасик Л.М.

 

Обласний турнір юних правознавців

Для розвитку правової культури, формування активної життєвої позиції в умовах сучасного суспільства важлива роль належить новим формам навчання. Однією із таких форм є дебати, які вчать молодь відстоювати свою позицію, толерантно критикувати, оцінювати свої та інші виступи.

Традиційно кожного року такі турніри у формі дебатів проводяться у жовтні в Івано-Франківську.

Цього року команда у складі учнів 10-11 класів шкіл надвірнянського району (Кавка Олександр Анатолійович, Невгодовська Тамара Вікторівна, Яворська Христина Ігорівна, Штогрин Степан Сергійович, Балабан Соломія Василівна) захищала честь району 4 жовтня.

Виступу передувала важка та довга підготовка. Члени команди готували відповіді на заздалегідь запропоновані запитання. Це були своєрідні міні-реферати. Вони містили не тільки суто теоретичний матеріал, але і практичний. Питання було побудовано з урахуванням дослідницької роботи. Наприклад «Народна законотворчість: як це здійснити на практиці?».

У кінцевому результаті команда мала запропонувати свій варіант вирішення запропонованих проблем. Підготовка до турніру згуртовувала учнів, вчила їх працювати колективом, спільно знаходити рішення проблем. Допомагали учням у цьому вчителі-консультанти, яким вдячні: Ерстенюк Галина Миколаївна (Переріслянська ЗОШ І-ІІІ ст.), Марина Анатоліївна, Госедло Юрій Іванович.

Участь у турнірі залишила приємні спогади, хоча призових місць не було. Журі відзначило презентацію команди.

 

Навчальний візит до Польщі

В м. Івано-Франківську відбувся міжрегіональний конкурс "Юніор Бізпесу-2014" на найкращу бізнес-ідею підприємницької діяльності серед учнів загальноосвітніх шкіл І-III ст. та студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької областей. Конкурс проходив в рамках проекту "Ініціативна молодь 2 - інноваційні методи навчання підприємництва в українській системі освіти" виконавцем якого є Фундація Розвитку Місцевої Демократії, Малопольський Інститут місцевого самоврядування і адміністрації (м. Краків, Польща) та Івано-Франківська обласна неприбуткова громадська організація Громадський центр "Ділові ініціативи".

Мета конкурсу — формування підприємницьких якостей серед молоді загальноосвітніх шкіл та студентів віком від 14 до 17 років. Молоді люди розробили бізнес-ідеї, стратегії їх реалізації та промоцій. З 53 команд до фіналу вибрано 11 (кожна команда в складі трьох учнів та вчителя-наставника). Незалежне журі вибрало три кращих бізнес-ідеї. Команди-переможці нагороджені вимпелом переможців та навчальною поїздкою до Польщі.

 

До нових вершин

У Надвірнянській ЗОШ І-ІІІст.№3 зібралися на свій перший семінар молоді вчителі, які працюють з дітьми у 1-4класах.

У програмі семінару «Знайомство з учителями», обговорення плану роботи на рік, а також робота з нормативними документами, навчальними програмами, пояснювальною запискою та методичними рекомендаціями щодо вивчення предметів у початкових класах.

Молоді вчителі мали змогу ознайомилися з новими освітніми технологіями, що впроваджуються у районі.

 

Плануємо роботу

23 вересня на базі Надвірнянської ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 під керівництвом методиста ІМЦ Л.Лисак відбулося засідання керівників шкільних МО вчителів початкових класів шкіл району.

На засіданні підведено підсумки роботи районного методичного об’єднання за минулий рік, окреслено плани на наступний 2014/2015р. Керівники шкільних МО узгодили графік засідань на поточний рік, заповнили анкетні дані.

Наприкінці засідання Л.С.Лисак нагадала про робоче порт фоліо вчителя, в якому повинні бути основні документи про школу, зокрема : навчальна програма 1-4кл. , Державний стандарт ПЗО, вимоги до ведення журналів, зошитів, критерії оцінювання.

 

Шановні освітяни!

Щиро вітаємо вас з професійним святом! Висловлюємо вам сердечну вдячність за невтомну працю, за великий талант і благородне покликання сіяти мудрість і знання. Бажаємо вам, дорогі вчителі, відчуття повноти й неповторності життя, здоров’я, невичерпних творчих сил, натхнення, щастя й людської шани. Нехай у всіх ваших починаннях буде супутником успіх!

 

Рубрики для батьків, дітей та молоді

вересень 2018 жовтень 2018 листопад 2018
По Ві Се Че П' Су Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Вхід

На даний момент 28 гостей на сайті