Проект з правознавства.

На базі Надвірнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.№4 відбувся районний семінар школи вдосконалення педмайстерності вчителів правознавства з теми «Використання інтерактивних технологій з метою покращення знань учнів». Вчителі правознавства Гричко О.Б. та Андрійович М.М. запропонували учням участь у проекті-дослідженні, присвяченому 55-й річниці Декларації прав дитини та 25-річниці Конвенції ООН про права дитини.

Учнівська група «Історики» дослідила історію розвитку прав дитини і запропонувала присутнім цікаву презентацію; група «Соціологи» провела опитування учнів 6-11 класів із даної тематики, опрацювала результати і видала публікацію; група «Юристи» працювала над механізмом захисту прав дитини, створила веб-сайт, на якому зібрали поради юристів учням, батькам.

На запрошення вчителів відгукнулася провідний спеціаліст служби у справах дітей Надвірнянської районної державної адміністрації Лацко Наталія Станіславівна, яка ознайомила присутніх із ситуацією в районі щодо захисту прав дітей.

 

Зустріч із сотником Третьої сотні Олександром Ярощуком

Невдовзі річниця початку Євромайдану. Революція Гідності змінила і згуртувала нас. Всі ми хочемо жити у вільній, суверенній та заможній державі. Щоб дорослі опікувались своїми сім’ями, а діти отримували освіту та всебічно розвивалися. Щоб кожен отримув гідну зарплатню. А найголовніше, щоб в країні запанував мир.

Нещодавно у Надвірнянській ЗОШ І- ІІІ ст.. №3 відбулася цікава зустріч із сотником Третьої сотні Олександром Ярощуком (псевдо «Глобус»). Підприємець в минулому, який пройшов Майдан, а нині з побратимами організував Центр волонтерської допомоги нашим бійцям в АТО. Революція додала рішучості, впевненості та віри у власні сили.

Старша донька Олександра Анатолійовича - випускниця третьої школи, а нині вже й молодша – четвертокласниця. Тому і завітав до школи О. Ярощук не з порожніми руками. Меморіальна вітрина Пам’яті Небесної Сотні поповнилася цінними експонатами – вручну розмальованою каскою та легендарною банданою самооборони Майдану.

Незважаючи на незагоєні рани, є ще місце в серці для любові, надії і віри у Перемогу! Слава Україні та її Героям!

 

Лідери учнівської самоврядування Надвірнянського району приєдналися до флешмобу «Повертайся живим»

Акція, що стартувала у Києві, знайшла підтримку і в Надвірні. «Школа лідерів», яка діє при Надвірнянському районному центрі дитячої творчості (керівник Тетяна Яворська), за сприяння відділу освіти Надвірнянської РДА провела районну сесію, на якій активісти шкіл міста та району проголосували за проведення флешмобу «Повертайся живим» на підтримку воїнів в зоні АТО. Учнівський проект був успішно реалізований 11 листопада на майдані Шевченка. Понад 200 дітей, лідерів учнівського самоврядування з навчальних закладів міста та району, за допомогою музики, танцювальних рухів та великого жовто-блакитного прапора послали месидж, що українським дітям потрібен мир, що вони підтримують героїчних захисників Вітчизни, постійно думають про них, і, найголовніше, моляться за їхнє повернення. Юні патріоти також сподіваються, що наша держава, яка тільки тепер народжується в муках і крові, нарешті стане незалежною і сильною. А уособленням молодої української держави став маленький хлопчик-козачок, який тримав велике серце з написом «Повертайся живим».

Учасники флешмобу висловили подяку всім, хто долучився до його проведення, особливо хореографу-постановнику Надії Карповій. Представники відділу освіти запевнили, що разом з дітьми втілюватимуть й інші патріотичні ідеї. Директор Надвірнянського РЦДТ Руслана Калин запропонувала перехопити естафету флешмобу іншим навчальним закладам області, а ще повідомила про збір коштів для закупівлі теплих речей військовослужбовцям (контактний телефон 0686485699, Тетяна Яворська).

 

Майстер-клас Гарбузова хата

30 жовтня в Надвірнянському РЦДТ відбувся майстер-клас «Гарбузова хата». Мета заходу – залучення дітей з особливими освітніми потребами до творчої діяльності засобами декоративно-прикладного мистецтва, виховання у підростаючого покоління любові до рідного краю та свого народу шляхом більш глибокого пізнання та осмислення українських традицій. 9 дітей, учні Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 та Пнівської ЗОШ І-ІІІ ст., під керівництвом Людмили Марущак, керівника гуртка «Виготовлення сувенірів», розмальовували фігурки гарбузів з соленого тіста та декорували їх вусиками та листками з гофрованого паперу. У ході майстер-класу діти дізналися багато цікавих фактів з історії народних традицій, пов’язаних з вшануванням гарбуза як символу українського добробуту, отримали різностороннє уявлення про природу, відчули її красу, а також одержали заряд позитиву та незабутні враження від спілкування один з одним та з педагогами центру творчості. А після солодкого столу на дітей чекали різнокольорові симпатичні гарбузики, які в кожної дитини вийшли неповторні і які ще довго нагадуватимуть їм про майстер-клас в центрі творчості.

Учасники заходу мали можливість переглянути виставку робіт гуртківців, яка буде представлена на обласному конкурсі іграшок-сувенірів, а також творчий доробок вихованців Людмили Марушак. Також у плані проведення заходу була екскурсія центром творчості.

Підсумок майстер-класу висловили методисти районного інформаційно-методичного центру відділу освіти райдержадміністрації Галина Винник та Лілія Івасик, відзначивши високий рівень організації та проведення майстер-класу, важливість таких заходів для дітей з особливими освітніми потребами. Директор РЦДТ Руслана Калин подякувала всім за плідну і творчу співпрацю. Та найвагомішим результатом майстер-класу стало те, що багато дітей виявили бажання записатися в гуртки центру творчості, щоб продовжувати займатися улюбленою справою і розвивати свої творчі здібності.

 

Майстер-класи з художньо-технічного конструювання та декоративно-прикладного мистецтва

30 жовтня 2014 року в приміщенні Надвірнянської районної станції юних техніків для дітей з обмеженими фізичними можливостями проведено майстер-класи з художньо-технічного конструювання та декоративно-прикладного мистецтва . Навчання дітей відбувалося у вигляді захоплюючої мандрівки в космос. Тепла приємна атмосфера, створена педпрацівниками СЮТ, огорнула семеро учасників майстер-класів, їх батьків та соціальних педагогів.

Майстерня, якій займалися діти, нагадувала борт космічного корабля, а тихий музичний супровід допомагав дітям розслабитися і уявно перенестися в простори космосу. Учасники майстер-класів відгадували загадки на задану тематику, з цікавістю переглянули слайди з космічними краєвидами. Керівник гуртка декоративно-прикладного мистецтва Гаврилюк Мар’яна Володимирівна запропонувала виготовити ангела-охоронця з ниток. Під час цього майстер-класу діти навчалися користуватися ножицями, шаблонами, здобули елементарні знання про декорування виробів. Вихованці отримали надзвичайне задоволення, виконавши задану роботу до кінця. А щоб юні космонавти не стомилися, вони виконали спеціальні фізичні вправи під музику - фізкультхвилинку.

Наступний майстер-клас провела керівник гуртка художньо-технічного конструювання Бегметюк Людмила Михайлівна. Вона з задоволенням поділилася секретами своєї майстерності з паперопластики. Діти виготовили з кольорового картону об’ємні зірочки. А потім отримали можливість трішки пофантазувати, створивши із запропонованих готових деталей модель своєї ракети, на якій уявно мандрували в космічних просторах. У результаті цього творчого процесу у дітей в руках з’явилися старанно виготовлені ними поробки, що відкрили їм нові знання про космос, та допомогли розбудити в них творчість.

А далі настав час сюрпризів: керівник гуртка «Соломоплетіння» Дем’янчук Христина Романівна кожному учаснику майстер-класів подарувала солом’яного ангела-оберега. За старанну працю , завзятість, бажання творити маленькі космонавти від педколективу СЮТ отримали солодкі подарунки.

З хорошим настроєм та радістю в очах діти прощалися з педагогами СЮТ, які ще раз довели, що фізичні відхилення – не перешкода для творчості, а бажання і завзятість допомагають зробити неймовірні речі.

 

Подорож у Країну Добра

Для того, щоб творити добро, не потрібно ані багато коштів, ані високе становище. Варто тільки озирнутися довкола і подумати: що я можу зробити для ближнього?

Так вирішили і працівники Ланчинського центру дитячої і юнацької творчості. Тому провели майстер-класи для дітей з обмеженими можливостями під промовистою назвою «Подорож у Країну Добра». А щоб це не скидалося на звичайні заняття з арт-терапії, казко терапії та ліплення пластиліном, створили казкову атмосферу. Увесь час біля діток літала Мудра сова(психолог О.І. Фурман), робити паперові квіти навчила царівна-Осінь (Н.С.Козуб’як), Лісовичок-Добровичок (Ю.С. Голіней) попросив допомогти їжачкові назбирати пластилінових фруктів, а Чарівна Фея (Т.М Паращій) розмальовувала разом з дітьми дощечки-сувеніри. А потім на свято завітала Казкарка (М.Я.Мельник) з вихованцями театрального гуртка. Вони разом показали гостям, «Як лисичка борщ варила».

Очі дітей світилися захватом. І від гостинців-сувенірів, і від солодкого частування, і від самого відчуття казки. Саме в такі миті відчуваєш, що твоя праця не зникне намарне, хай навіть від неї розквітне надією хоча б одна дитяча душа.

 

10 Всеукраїнський турнір юних економістів у м.Суми

Команда Надвірнянського ліцею "Черлені пацьорки", зайнявши 1 місце на обласному турнірі юних економістів, отримала право представляти нашу область на 10 Всеукраїнському турнірі юних економістів у м.Суми.

Турнір проходив 28 жовтня - 1 листопада на базі Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 10 імені О. Бутка та Української академії банківської справи Національного банку України. Учасники турніру проживали у готелі «Олімпійський» в комфортних умовах.

Участь у змаганнях взяло 17 команд (83 учні та 17 керівників) з 8 регіонів України: по 5 команд з Сумської та Харківської областей, 2 команди з Волинської, по одній з Миколаївської, Івано-Франківської, Донецької (м. Маріуполь), Дніпропетровської та Хмельницької областей.

У складі журі, очолюваному доцентом Харківського національного педагогічного університету імені Г. Сковороди Олійником Олександром Володимировичем, працювали 29 викладачів, аспіранти та студенти вищих навчальних закладів України та вчителі шкіл.

28 жовтня 2014 року в актовій залі другого навчального корпусу Української академії банківської справи Національного банку України відбулися урочистості з нагоди відкриття 10 Всеукраїнського турніру юних економістів.

З теплими побажаннями успіхів, цікавої та злагодженої гри всім учасникам турніру виступили методист вищої категорії відділу роботи з обдарованою молоддю та проведення масових заходів відділення змісту позашкільної освіти та виховної роботи Інституту інноваційних технологій і змісту освіти О.М. Бурлака; директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації О.І. Попова; голова журі турніру – кандидат економічних наук, доцент Харківського національного педагогічного університету ім. Г. Сковороди О.В. Олійник; проректор УАБС НБУ, професор І.О. Школьник.

 

Професійне мистецтво

Районний семінар вчителів образотворчого мистецтва та художньої культури у Ліснотарновицькому НВК пройшов з використанням сучасних технологій згідно нових Державних стандартів, міжпредметних зв’язків, групових та індивідуальних форм роботи, ігрових технологій, умілого поєднання викладацької та практичної роботи. Урок з художньої культури в 11 класі під керівництвом Берези Т.В. показав індивідуальний мистецький стиль учнів у спробах вільно дискутувати, обґрунтовувати власну думку, проводити пошукову роботу на задану тему, аналізувати своєрідність національних ознак мистецтва Іспанії. Учнівські презентації про видатних іспанських художників - Веласкеса, Ель Греко, Сальвадора Далі – ще раз доказують, що занурення у високе мистецтво є невичерпним потенціалом розвитку емоційної сфери людини, без якої неможливі і технічні знання. Зрештою, є сферою формування оптимістичної, життєрадісної особистості, яка пронесе через усе життя потяг до краси, бажання творити добро.

На уроці образотворчого мистецтва в 7 класі з теми «Скульптура» вчителя Гавкалюка М.Д. учні показали вміння на практиці створювати оригінальні міні-макети паркової скульптури, свідомо користуватись різними техніками та матеріалами для використання декоративних творчих робіт. Роботи семикласників дивували своєю фантазією, декоративною переконливістю, створювали радісний настрій вмінням шукати гармонію у поєднання природи з людиною.

 

 

Урок української мови і літератури в системі компетентнісної освіти

Під таким гаслом проходили жовтневі засідання Школи вдосконалення педмайстерності вчителів-словесників.

10. 10. 2014 року гостинно приймала педагогів Делятинського куща Білоославська ЗОШ І-ІІІ ступенів (директор Івасюк С. Д.). Основні орієнтири компетентнісного підходу щодо вивчення мови і літератури окреслила методист РІМЦ М.Візінська. Учитель У.В.Щербюк виокремила принципи та методи компетентнісного навчання. Практично реалізували ці вимоги на уроках учителі Л.П.Абрамюк (українська література в 5 класі: Іван Франко. „Фарбований Лис”. Образ Лиса, риси його характеру), І.М.Білак (українська мова в 9 класі: Складне речення та його ознаки). Робота на уроках спрямовувалася на ефективні механізми перетворення теоретичних знань на практичний досвід учнів: формування діалогічного мовлення, участь усіх школярів у виконанні поставлених учителем завдань через визнання права кожного на власну думку, сприяння співпраці, розвиток критичного мислення.

Марійка Підгірянка зустріла словесників району на п’єдесталі і з читанкою в руках, бо вона теж учителька, яка понад усе любила дітей і Україну. Краєзнавець Василь Левицький провів екскурсію в музеї славної дочки Прикарпаття, презентував недавно створені експозиції, розповів про нові знахідки, порадив джерела для уроків літератури рідного краю.

17.10.2014 року словесники Надвірнянського куща завітали до своїх колег із Білозоринської ЗОШ І-ІІ ступенів (директор Гугляк Г. М.). Учителі Л.В.Вінтоняк (урок позакласного читання в 6 класі: Народнопоетична основа образу Орисі з однойменного оповідання П.Куліша), О.Б.Андріїв (урок мовленнєвого розвитку в 5 класі: Лист. Адреса) основну увагу зосередили на формуванні в учнів готовності успішно розв’язувати комунікативні та пошукові завдання, у виборі рішень керуватися системою цінностей, вироблених рідним народом.

А з яким захопленням сприймали гості театралізоване дійство „Козацького ми роду, славних предків діти”, підготовлене педагогом-організатором О.М. Дирдою-Клюштою та вчителями української мови і літератури, які провели нас стежками української історії й літератури від найдавніших часів до сьогодення.

Уже вкотре переконуємося: у наших школах талановиті діти і вчителі, патріоти своєї землі!

 

 

Десь там далеко, на Волині…

Під такою назвою У Надвірнянському районному центрі дитячої творчості відбулося свято до 72-річниці УПА. «Минуло більш ніж 70 років від створення УПА, а історія ніби відмотала плівку документального фільму назад: і навколо нас знову Бандера, Шухевич, повстанці, патріоти, добровольці, герої, війна, смерть, сльози… І навіть ворог не змінився… Отож, наша сьогоднішня зустріч – це міст єднання поколінь», - такими словами розпочала свято Руслана Калин, директор центру творчості. І справді, всі присутні на святі мали змогу переконатися в тому, що подвиг повстанців живе в серцях українських патріотів, що молодому поколінню гуртківців передався дух незламності і національної гордості. Минуле і сьогодення переплелися на святі у вінку з повстанських та сучасних українських пісень, які виконали вихованці вокальних гуртків, а саме: ансамбль під керівництвом Оксани Духович; вокальне тріо та вихованка Тетяни Попович Леся Дутчак; Юлія Шевчук та Марічка Фафлей – вихованки Наталії Боднарчук; вокальна група духовного хору «Вервичка» (керівник Олеся Борищак). Упевнено та гордо прозвучав вірш сучасного поета «Бандерівець» з уст гуртківця Тараса Поповича, натхненна поезія у виконанні ведучої свята Дарії Андрухів бентежила душу, а «Лист з війни», написаний учасником АТО, був з болем у голосі прочитаний керівником вокального гуртка Світланою Дремлюгою. Та найбільш хвилюючим моментом на святі стало представлення легендарного гурту «Заграва», а саме Михайла Юркевича, Михайла Чіха, Миколу Гаврилюка, Миколу Винника, Івана Кисляка, Дмитра Мельника. Вони поділилися спогадами про роки звитяжної юності та виконали декілька повстанських пісень. Сивочолим ветеранам підспівував увесь зал: педагоги, гуртківці, їхні батьки, а також методист інформаційно-методичного центру відділу освіти райдержадміністрації Лілія Івасик. На згадку про зустріч в РЦДТ вояки УПА отримали сувеніри, виготовлені вихованцями гуртка «Дитячий вернісаж» (керівник Іванна Плитус), а Михайла Юркевича ще й привітали з 85-річчям, яке він святкував в той день.

Цьогорічне свято УПА відзначилося цікавими дебютами педагогів. Мар’яна Яцюк, керівник вокального гуртка, подарувала присутнім пісню «Розійдіться, тумани», а дует у складі методистів Оксани Цюрак та Оксани Кудляк під супровід ансамблю гітаристів виконав повстанську пісню «Завтра в далеку дорогу». Мультимедійна презентація «Йшли селом партизани», яку підготували керівники комп’ютерних гуртків Ольга Ващишин та Назар Голіней, а також музичне оформлення (Богдан Катрич) довершили атмосферу врочистості та світлого прозорого смутку. «Через роки і десятиліття, через морок і пітьму, через забуття і страждання повертається до нас наша історія – історія слави і поразок, звершень і падінь, історія волелюбного духу незламного українського народу. І наше завдання у цей нелегкий для країни час – завжди берегти пам’ять про всіх, хто відстоював тоді і відстоює зараз нашу державу у смертельній війні…», - такими словами культорганізатора Надії Карпової завершилось свято.

 

Рубрики для батьків, дітей та молоді

серпень 2018 вересень 2018 жовтень 2018
По Ві Се Че П' Су Не
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Вхід

На даний момент 19 гостей на сайті