Дитинство без насилля: суспільство, школа і сім’я на захисті прав дітей

Однією із найактуальніших проблем сучасності стало поширення агресії та насильства у суспільстві. Прикро те, що конфлікти виникають найчастіше через дріб’язки, через невміння спілкуватися, небажання зважати на потреби інших людей, надмірну агресивність. Чи потрібно витрачати частину свого життя на з’ясування стосунків? Чи, може, краще навчитися спілкуватися, не створювати конфліктних ситуацій та опанувати свою агресивність, не вдаючись до проявів насилля? У вирішенні цієї проблеми у навчальному закладі може допомогти практичний психолог. Звичайно, одному йому ця проблема не під силу, а тільки спільними зусиллями з вчителями- предметниками, класними керівниками, соціальним педагогом , адміністрацією школи та батьками можна говорити про реалізацію даної проблеми.

Тому районним центром практичної психології та соціальної роботи була проведена конференція для працівників соціально- психологічної служби , заступників директорів з виховної роботи , керівників методичних об’єднань класних керівників району на тему : «Дитинство без насилля: суспільство, школа і сім’я на захисті прав дітей». На даній конференції розглядалися питання насильства в інформаційному просторі, в освітньому середовищі, домашнього насильства над дітьми, профілактика проявів агресії, а також соціальна та психологічна підтримка неповнолітніх, що зазнали насилля.

Детальніше на сайті РІМЦ

 

Екологічне виховання дітей дошкільного віку

Екологічне виховання дітей дошкільного віку одне з пріоритетних завдань в організації освітньо виховної роботи з дітьми. Уже з молодшого дошкільного віку діти привчаються любити природу, дбати про неї, доглядати за тваринами. Ці навички діти отримують під час різних форм організації життєдіяльності. Так, другого грудня на базі Надвірнянського дошкільного навчального закладу «Берізка» відбулося методичне обєднання вихователів дітей молодшого дошкільного віку. Ніколаєнко М. М. , педагог цього закладу, в цікавій, доступній формі провела комплексне заняття з малятами, на якому вчила дітей доглядати за свійськими тваринками, зокрема хомячком. Діти із задоволенням спостерігали за ним, годували, спостерігали за повадками тваринки . Педагог створювала цікаві проблемні ситуації, розвивала логічне мислення дітей.

Під час гри «хто», «Де», «Коли», яку підготувала і провела керівник методобєднання Полатайко Люба, вихователь Надвірнянського ДНЗ «Квітка Карпат», педагоги дошкільних закладів повторили та удосконалили знання методики з проблеми.

Детальніше на сайті РІМЦ

 

Нехай не згасне свіча пам’яті…

У життєвій круговерті, постійному невстиганні і турботах про матеріальні блага ми часто забуваємо на хвилину спинитися і подякувати Творцеві за те, що маємо і до чого давно звикли: дах над головою, запашний хліб на столі, здорових рідних поряд. І рідко згадуємо, що менше, ніж сотню років тому, мільйони українців були позбавлені всього цього. І виною цьому були не неврожайний рік, не стихійне лихо, а свідоме винищення народу народом, геноцид українського селянства, організований більшовицькою навалою.

Щороку останньої суботи листопада ми запалюємо поминальні свічі на згадку про жертв Голодомору 1932-33 рр. Тематичною лінійкою вшанували їх в Ланчинському Центрі дитячої та юнацької творчості. Вихованці драматичного гуртка (кер.М.Яворська) схвильовано декламували вірші про тих дітей, правнуки яких могли б зростати і гратися разом з ними, та не судилося. До самого серця присутніх доходили слова про той важкий час. На завершення заходу завідувач Ланчинської міської дитячої бібліотеки Наталія Яремин закликала майбутніх громадян України будувати таку державу, аби ні свій, ні чужий не зміг безкарно винищувати безневинних.

Мирослава Мельник, кер.гуртків ЛЦДЮТ

Детальніше на сайті РІМЦ

 

Любов до Батьківщини скрізь призму літератури

«Життя не жде, воно нас кличе до роботи: і доля, і щастя нашого народу залежить від того, якими ми виховуємо дитину», - слова Софії Русової стали педагогічним кредо творчого вчителя Саджавської ЗОШ I - III ст., вчителя-методиста, керівника творчої групи вчителів зарубіжної літератури району Гелемб’юк К.Ф. Невтомний генератор креативних ідей, відповідних вимогам часу і змінам у суспільстві, Катерина Федорівна брала участь у створенні філологічного посібника Івано-Франківського ОІППО «Уроки словесності» .вона активний автор конспектів уроків у фаховому журналі «Зарубіжна літератури в школах України», автор посібника з позакласної роботи «Літературна мозаїка», виданого на базі РІМЦ. Їі учні неодноразові переможці районних конкурсів, лауреати Всеукраїнських.

Сьогодні вітаємо вчителя із заслуженою перемогою в Києві - II місце у Всеукраїнському творчому конкурсі із зарубіжної літератури «Виховуємо духовність» за конспект уроку «Моє серце в верховині», на основі проведеного інтегрованого уроку спільно з талановитим вчителем англійської мови Грицюк Любою Василівною, яка реалізує найважливіші вимоги комунікативної методики, відкриває широкі горизонти європейського спілкування.

Детальніше на сайті РІМЦ

 

Пригорнись душею до Вкраїни…

Україна здавна приваблювала до себе митців світового письменництва - із різних епох, країн, різного світогляду - і на долю яких в тій чи іншій мірі вплинула Україна. Вони присвячували Україні найкращі свої рядки, які зливаються у дзвінку пісню - пісню любові, возвеличення нашої землі.

«Україна в творчості зарубіжних письменників» - тема літературної композиції семінару вчителів зарубіжної літератури на базі Гаврилівської ЗОШ I-III ст. Учні 7-11 класів під керівництвом Приймак Марії Василівни, вчителя зарубіжної літератури, учасника Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2014», цікаво і змістовно розповідали про нелегке переплетіння доль українських та зарубіжних письменників,про їх творчі шукання, виразно декламували найвідоміші поезії, презентували театралізовані уривки із творів М.В.Гоголя, зачарували присутніх грацією виконання елегантного вальсу на романси А.Міцкевича. Помагали підготувати це оригінальне театральне дійство завуч з виховної роботи, вчитель української літератури Світлана Василівна Сідляр, вчитель музики Мельник Роман Михайлович забезпечував чудове музичне обрамлення свята, керівник танцювального гуртка Панасюк Ольга Богданівна підготувала прем’єрний виступ своїх красивих талановитих вихованців-старшокласників. Естетичне задоволення отримали філологи від споглядання дитячого живопису та робіт декоративно-прикладного мистецтва, яке презентувала вчитель образотворчого мистецтва, вчитель-методист Бойко Оксана Василівна. Бібліотекар школи Глинчак Ярослава Михайлівна оформила виставку творів О.С.Пушкіна, А.П.Чехова, М.Булгакова, Б.Пастернака, С. Єсеніна, А.Ахматової, М. Гумельова, Р.М.Рільке, П. Целана, Оноре де Бальзака, М.Лєскова, А. Фета.

Детальніше на сайті РІМЦ

 

Козацькому роду нема переводу

Під такою назвою у Ланчинському центрі дитячої і юнацької творчості відбувся майстер-клас для дітей з особливими потребами. У славне минуле України разом з дітьми помандрували батьки, соціальні педагоги, психологи, методисти РІМЦ райвідділу освіти Лілія Івасик та Галина Винник.

У святково прибраному залі гостей зустрічали козак Мамай (культорг А. Микитин) та козачка Ольга(психолог О. Фурман). Під час майстер-класу керівники гуртків використали елементи арт-терапії(кер. В. Небелюк), пальчикової терапії(кер. М. Півторак), музичної терапії(кер. В. Менів) та розвитку дрібної моторики(кер. М. Бабіїв). Посмакувавши запашним козацьким кулішем, діти мали змогу скуштувати чаю із запашних карпатських трав(елементи фітотерапії від І. Доцяк).

Наша пам'ять про славне минуле українського козацтва повинна підкріплюватися добрими справами. Сподіваємося, що справа, розпочата нами на виховному заході, успішно продовжиться на заняттях гуртків.

Детальніше на сайті РІМЦ

 

Семінар – тренінг що до протидії торгівлі людьми в Надвірнянському районі

18 листопада районний центр практичної психології та соціальної роботи спільно із управлінням соціального захисту населення ( уповноваженою особою щодо постраждалих осіб від торгівлі людьми) провели семінар- тренінг для соціальних педагогів та педагогів- організаторів. Метою даного заходу було підвищення рівня поінформованості щодо даної проблеми, а також яким чином можна виявити та ідентифікувати особу, яка постраждала, та яку допомогу від держави дана особа може ортимати. Людина, яка постраждала від торгівлі людьми може звертатися до управління соціального захисту населення каб. 54 до Яцюк Лідії Яремівни- головний спеціаліст- експерт з умов праці. Тел. 2-65-27

Детальніше на сайті РІМЦ

 

Формування мовної та мовленнєвої компетенції на уроках іноземної мови

18 листопада 2015 на базі Саджавської загальноосвітньої школи І—ІІІ ступенів була проведена обласна педпрактика слухачів курсів підвищення кваліфікації вчителів англійської мови на тему: «Формування мовної та мовленнєвої компетенції на уроках іноземної мови» під керівництвом методиста Івано-Франківського ОІППО Кондрат О.І та Гурмак Г.В., методиста Надвірнянського РМК.

Відкриті уроки проводили Грицюк Л.В. (9-А клас, тема «Preparing for the future») та Андрійчук Л.Ф. (10 клас, тема «What is education for you?»). Учителі продемонстрували високий рівень професійності в підготовці та проведенні уроків, використанні інноваційних освітніх технологій. Після уроків вчителі відвідали виставу «Snow White», яку підготувала вчитель Гуменюк Н.І. За планом семінару також був проведений тренінг з вчителями на тему: «Інтерактивні технології», підготовлений Андрійчук Л.Ф. Тренінг був проведений у формі уроку із застосуванням на кожному з етапів однієї з інтерактивних технологій. Вчителі мали змогу відчути себе учнями на уроці, обговорюючи тему «Healthy Lifestyle».

На завершення методист Івано-Франківського ОІППО Кондрат О.І підбила підсумки роботи семінару. Вчителі висловлювали свої думки з приводу побаченого та почутого, обмінювалися ідеями.

Детальніше на сайті РІМЦ

 

Семінар з інформатики у початковій школі

17 листопада 2015 року, на базі Ліснотарновецького НВК відбувся семінар районного методичного об’єднання вчителів початкових класів, які викладають інформатику з теми « Формування інформаційно\ культури вчителя молодших класів».

Учасники семінару відвідали урок-змагання з інформатики у 4 класі на тему «Вставлення зображень у текстовий документ». Учитель Загайкевич Оксана Дмитрівна зуміла показати роботу учнів на уроці в цікавій формі. Діти із захопленням виконували ігрові завдання, працювали за комп’ютерами. Учитель майстерно змогла поєднати інформатику із знаннями з української мови. Урок інтегрований, із диференційованим підходом.

Учасники семінару під час аналізу проведеного уроку відзначили злагоджену роботу вчителя і учнів.

Методист РІМЦ Лисак Любов Степанівна ознайомила вчителів із новинками методичної літератури, запропонувала орієнтовні завдання для підготовки учнів 3,4 класів до олімпіади з інформатики.

Керівник РМО Парасюк О.І. провела практичну роботу з теми «Створення презентації». Вчителі об’єдналися в групи, які змагалися у створюванні власної презентації на тему «Формування інформаційної культури».

Учасники семінару ділилися досвідом проведення уроків у 4класі, на превеликий жаль без підручників з інформатики.

Детальніше на сайті РІМЦ

 

Майстер-клас «Чарівна пір’їна»

17 листопада на базі Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 відбувся майстер-клас для вихователів груп продовженого дня « Нетрадиційні техніки малювання. Малювання на пір`ї». У майстер-класі взяли участь 39 вихователів ГПД району.

Завданням заходу було сприяти розвитку педагогічної творчості вихователів ГПД; розкрити питання розвитку індивідуальних здібностей учнів в умовах групи продовженого дня.

Детальніше на сайті РІМЦ

 

Рубрики для батьків, дітей та молоді

вересень 2018 жовтень 2018 листопад 2018
По Ві Се Че П' Су Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Вхід

На даний момент 24 гостей на сайті