HOT Academy - шаблон joomla Joomla
  • 0(347)52 - 81-29
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

У часи найбільшої загрози для життя нації на дорогу вірності й честі виходило Слово… Оте євшан-зілля, що лікує душі людські, плекає зацілілі рештки національної свідомості, рятує духовний космос.

Тож не дивно, що зустріччю з виплеканим живлющими соками рідної землі Словом став методичний семінар вчителів-словесників у Саджавській ЗОШ І-ІІІ ступенів (обʼєднане засідання Школи педмайстерності та Школи молодого вчителя) на тему „Національно-патріотичне виховання учнів на уроках словесності та в позакласній роботі з предметаˮ.

„Рідна земля починається отут, на отому згірку, що Саджавкою нарекли предки. Її сім чудес як зіницю ока бережуть односельці, бо то ж у цих святинях – душа творчого генія саджавчан, нерозривний звʼязок з минулим поколіннямˮ, – уміло мотивує школярів учитель української мови і літератури Наталія Богданівна Гонтарук і запрошує всіх присутніх на віртуальну екскурсію, адже тема уроку – „Твір-опис памʼяток історії та культури в художньому стиліˮ. Умілі й цікаві екскурсоводи повели нас до будинку з меморіальною дошкою, присвяченою Ользі Кобилянській (письменниця не раз зупинялася в селі), до символічної каплички „Сичаˮ, церкви Покрови Пресвятої Богородиці, могили борцям за волю України, до каплички Героям Небесної Сотні, до памʼятника Шевченкові, в історично-етнографічний музей.

Тему памʼяті – родової, історичної, генетичної – продовжила на уроці літератури молода вчителька Надія Михайлівна Мельник. Її вихованців дивувала історія звичайного полину, що здатен памʼять роду повертати. І оживала в їхніх відповідях історія Київської Русі, і вчувалася їм невпинна пісня гудця – то гнівна, „мов страшні Перуна громиˮ, то колискова, „наче лагідна молитваˮ. А ще шукали відповіді на запитання: „Де ж того зілля-привороту взяти, щоб не блукав наш народ манівцями, щоб не вабили його ні америки, ні канади, щоб перевівся дух яничарства?..ˮ Шукаймо в собі, у гармонії з рідним краєм, у материнській молитві, у любові до отчої землі.

Цю просту відповідь знаходили діти в новелі Галини Христан „Земля круглаˮ, яку так задушевно прочитала автор, і в поезіях Мирослави Гордєєвої та Марії Єрмакович (усі свої вірші знає напамʼять), бо в них пульсує і промениться храм українського духу. Тому літературна вітальня „З глибин душі у поетичне словоˮ, організована Вишенько Мирославою Михайлівною та Джигринюк Людмилою Миколаївною, стала не тільки зустріччю з талановитими письменниками рідного села, а й святом душі (як проникливо, натхненно-чарівно звучали твори у виконанні учнів!). Віримо, що цей розірваний світ безнадії, невпевненості замережить тиха молитва Слова, у задзеркаллі якого Любов і Батьківщина.

Детальніше на сайті РІМЦ

Шановні відвідувачі!

university building

Ми раді вітати вас на офіційному веб-сайті відділу освіти Надвірнянської районної державної адміністрації.

Сьогодні ви можете ознайомитись з освітою Надвірнянщини. Нашу сторінку ми будемо розширювати, поглиблювати, удосконалювати. Вдячні вам за те, що відвідали наш сайт. Сподіваємось на конструктивну співпрацю.

Структура відділу освіти

Апарат відділу освіти

Інформаційно методичний центр

Розділ на етапі наповнення

Бухгалтерія

Розділ на етапі наповнення

Матеріальний відділ

Розділ на етапі наповнення

Група ЦГО

Розділ на етапі наповнення